1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iptal edilen sorular.........18 mayıs 2013...hadi bakalım....

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve umitclick tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. mete şahin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    zaten günü geldi gibi 12 sine 4 gün kaldı bence olmaz gibi ama
  2. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    4 gün var ama daha çok ya bir an önce hayırlısıyla belgeyi alıp çalışalım ufff...
  3. mete şahin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hiç sorma en büyük beklenti o bendede:(
  4. Elif25 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22623
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    .
    rabbim hakkımızdan hayırlısını nasip etsin inşallah
  5. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet, gerçekten dediğin gibi... Mesela 81. soru a şıkkı tehlikeli durum diğer b,c,d şıkları ise tehlikeli hareket. Sorunun doğru cevabı a şıkkı olmasına rağmen iptal edilmiş. Peki bu iptal edilenlerin neye dayanılarak hangi sebepten ötürü iptalleri yapılmıştır bunu da açıklamaları gerekmez mi? (Hoş soruya yanlış cevap vermiştim, iptali işime yaradı ancak sonrasında inceleyince doğru şıkkın a şıkkı olduğunu ben de gördüm ama her ne hikmetse iptal edildi...)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2013 ---
    Amin, inşaallah hayırlı olur...
  6. Ömer AKKAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YENİDÜNYA TEKSTİL SAN. A.Ş.
    merhabalar
    sorular iptal olunca nasıl bir uygulama yapılıyor?
  7. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hele bir sonuçlar açıklansın 68-69 sınırda olanlar çok olacağını düşünüyorum inş olmazda

daha önceki örnekleri düşünürsek kasım hatta 2014 kasım belki daha fazla sürer yargı süreci bu yüzden insanları şikayet etmemeye zorluyorlar
  8. Elif hanım ben bekliyorum.
  9. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar dilrimki herkes bu sınavdan gecer. sınav acıklandıktan sonraki surec nasıl olacak bi bilgisi olan varmı aramızda yanı diyelımkı kazandık (ınsallah) sertifika nezaman elimize gecer.
  10. kurs takip ediyor ve bilgilendiriyor belge üçreti var onu yatırmamız gerekiyor üçreti de 300-400 arasında değişiyor.
  11. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu ücret kalktı diyo kimide??
  12. inş
    ama sanmıyorum:)
  13. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    300+kdv diye biliyorum bende
  14. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar şimdiden kötü durumları bile düşünüyorum 2.haktada kazanamazsak yine bir kursa kayıt olmamızmı gerekiyor yoksa belli bir ücret verip kursa gitmeden bir hak daha tanıyorlarmı bilen varsa yardımcı olurmu
  15. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sil baştan herşey malesef..
  16. kursa kayıt yapmanız ve gitmeniz gerekiyor
    Sınavlar
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
    EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde en fazla iki defa ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.
    (3) Bu Yönetmelik hükümlerine göre eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.
    (4) Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, sınav sonuçlarına itirazlar sınavı düzenleyen kurum tarafından sonuçlandırılır.
  17. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  18. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  19. Kemal Erdal Çelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Asi Körfez yapı Denetim Hizmetleri Ltd. Şti.
    İşin içine zorunlu yasal süreler gireceği için idare mahkemesinden yürütmeyi durdurma kararını almanız 4 ayı bulur diyebilirim.
    Evet. İdare mahkemesine itiraz süresi için bir kısıtlama olmadığı için rahatlıkla 4/5 soru için itiraz edilebilir.
  20. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kemal abi yanlış anlama ama çok mulayim bi resmin var...diyecen şimdi nereden tanışıyoz ama tutumadım kendimi böyle açıksözlüyüm...kusurama bakma demeden geçemedimççç