1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iptal edilen sorular.........18 mayıs 2013...hadi bakalım....

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve umitclick tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Merhabalar
    Benim kısa bir sorum olacak yazışmalar çok uzun okuyamadım belki cevabı vardır.Şimdi bu iptal edilen soruların yayınlanan cevap anahtarına göre doğru şıkları neler ya da şıkların arasında cevabı olmayan vs. var mı? Şayet 18 ağustostaki sınavda soruların tekrarlanma ihtimalini göze alırsak yanlış yapmayalım :)
  2. o soruların doğru şıkkı yok soru yanlış,
  3. tamamdır teşekkür ederim
  4. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınavı geçenlere belgenin ulaşma süresi hakkında bilgisi olan var mı?bir arkadaş 2.5 ay bekledm dedi:S
  5. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    doğru söylemişler . ekim 2012 sınavına girenlerin belgeyi alması ocak ayını buldu. Ama sonuçlar açıklandıktan 10-15 gün sonra belge numarasını öğrenebilirsiniz diyenlerde var. umarım öyledir
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Onun ki gene erken gelmiş 3 ay bekleyenler olduğunu duymuştum :) Devletin hantal işleri işte...
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    doğru daha belgenin gelmesi işleri var... ne iş ya hayatta bürokrasiden daha çok nefret ettiğim 1 şey yoktur herhalde...
  8. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BİR YERDEN BAŞLAMAK GEREKİR DİYE 10 BAŞVURU YAPTIM SINAVI GEÇTİM BELGEMİ BEKLİYORUM DİYE. ARARLAR DİYE DÜŞÜNDÜM, EN AZINDAN TANIŞMAK VE BELGE GELDİKTEN SONRA BAŞVURUYU DEĞERLENDİRMEK İÇİN FAKAT HİÇ ARAYAN OLMADI SİZCE BAŞVURU SAYISININ ARTMASINIMI BEKLİYORLAR BEN EN AZINDAN BİRKAÇININ ARAYABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞTÜM.
  9. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşveren olayı garantilemek istiyor.Belgeyi alacağımızı söylüyoruz ama adam belgeyi görmek istiyor. Çalıştırmaya başlatır da ya ben sınavı kazanamamışım durumuyla karşılaşırsam diye çekiniyorlar haliyle.Sizinle aynı durumdayım .Bir süre daha bekleyeceğiz.
  10. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Belgenin gelmesinşn 3 ayı bulacağını düşünerek belgesi olanları aramışlardır. Daha mantıklı değilmi sizcede
  11. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Empati yapacak olursak haliyle daha mantıklı.Bir denetim yapılacak olsa belgemiz yok.Hiçbir kanıt yok İSG uzmanı olduğumuza dair.Diğer taraftan,biz de biran önce çalışmaya başlamak istiyoruz:)
  12. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir an önce çalışmaya başlamanın tek yolu bireysel risk analizleri yapmak. 3 ay beklemektense kendinizi geliştirmiş olursunuz.
  13. serhat ataseven İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67354
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    SER İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Ltd. Şti
    5 sorunun 5'inin de iptal edilmesi benim lehime. çok sevindim :)
  14. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    umudunu kaybedecek bişey yok...sınavı kazn daha rahat hareket edersin...
  15. mete şahin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence sınavı daha geçmediğin için nasıl güvensinler..allah korusun kaydırma yapdıysanda kazanamazsan adam napcak işe alsa tanışsa..allah korusun diyorum bu arada aman sakın yanlış anlama kardeşim benim..
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    şu anda uzman ihtiyacı olan yerler doğal olarak belgesi elinde olanları tercih etmektedir, sizin belgeyi almanız için en az 2 aya ihtiyaç var... ama gidip şahsen görüşmenizde de fayda olabilir, risk analizi gruplarında filan çalıştırabilirler sizi, denemekten zarar gelmez :)
  17. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Amiiiiinn... :)
  18. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet, iptal edilmesi gereken en bariz sorulardan biriydi... Mesela o kazan sorusu iptal edilmemesi gerekirken etmişler... İptal edilmemesi gerekeni etmişler edilmesi gerekeni iptal etmemişler... Bu komisyondakiler ya kendilerine yapılan itirazı/okuduklarını anlamıyorlar ya da az önce bir arkadaşın dediği gibi alelacele hazırlanmış olan sorulara baktılar ki çok sayıda itiraz var, gürültü kopacak iyisi mi şuradan 5 tanesini iptal edelim ortalık biraz durulsun diyerek hareket etmişler..
  19. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sevgili meslektaşım, gönül ister ki seni maddi yönden rahatlatabilecek yüksek bir maaş alasın. Ama Türkiye şartlarında hiç bir işveren benim elimde ekstradan şu belgem var, fazladan para vereceğiniz bir iş için elimde yetki belgem var bunun için benim maaşıma hatırı sayılır bir zam yapmanız gerekir.. vs bu anlamda bir açıklama ile zam istediğinde maalesef umduğu gibi bir zam koparamamaktalar (en azından benim şahit olduğum ve duyduklarım) ama dilerim inşaallah seni tatmin edecek bir zam alırsın. İşverene bakın bu iş için dışarıda bir osgb'ye ayrıca bir ödeme yapacaksınız ama benim belgem var ve ben bu işi yapabilirim o parayı dışarıya vereceğinize bana verin hem beni maddi yönden memnun etmiş olursunuz hem de benim bu vesileyle işe daha çok sarılmamı teşvik etmiş olursunuz... anlamında bir dille durumu izah edersen en azından mesajını doğru bir şekilde işveren algılamış olur.. (Biraz akıl vermek gibi oldu lütfen ukalalık olarak algılama) Başarı dileklerimle...
  20. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    estağfrlh.Teşekkürler