1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iptal edilen sorular.........18 mayıs 2013...hadi bakalım....

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve umitclick tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. hocam gereksiz bir paylaşım oldu ya :D
  2. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ümit bey çok teşekkür ederim. Son dakika haberi idi. çok memnun oldum. Benim üç soru işime yarıyor ve 70 puanla kazandım.
  3. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya yok bu talha saniyorum beni bu paylaşımı ilk yaptığım zman oradaki telden aradı facebooktan öğrenmiştim ben...sonrasında demin o facebook sayfasında bu paylaşıldı oda benden önce bunu paylaştı mesele bu:=)))çokmu uzun oldu:D
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Bak ya :D iftiranın daniskası ne seni aradım ne de facebook hesabım var :D tamamen kendi emeğimle ekran görüntüsü alarak paylaştığım bir yazı üstüme iyilik sağlık aaa :D :D
  5. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ama elektrik sorusu mutlaka iptal edilmeliydi çünkü yönetmelikte üç tane tanım var (yüksek alçak ve tehlikeli gerilim) olmak üzere orta gerilim diye bir şey yok bu konuda bilgisi olan arkada varmı acaba
  6. hım ah şu talha hep kopyacı
    baksen ah şu Talha yok mu hep kopyacı hıh
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Haziran 2013 ---
    atık var hocam :)
  7. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ahh mahmut kardeş onun gibi neler var 9 soru beklerken iptallik 5 soru çıkardılar eminimki çoğu kişiyi fazla etkilemedi 2-3 soru en fazla..
  8. mahmut seker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    haklısınız çağlar bey. herhalde kendilerince orta yolu bu şekilde buldular. ama benim takıldığım yer bakanlık açıklamasında incelemeyi yapan kişiler sanki soruları hazırlayan kişiler gibi anladım bu şekildeyse tam bir rezalet
  9. zzabrii İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ardaşlar iptal edilen sorular umarım herkesin işine yaramıştır. Benim önemle sormak istediğim bir soru var.
    Kursumu aradım iptal edilen sorularla ilgili. Bana iptal edilen her soru karşılığında 1 doğru sayılacak demedi.
    Örneğin 5 soru iptal oldu. 100 : 95 = 1.0526... kalan her soru için çarpım katsayısı... bu beş soruyu düşüp yine 100 üzerinden bi değerlendirme yapılacak falan dedi. Ben 32 yanlış hesapladım. Şuanki iptallere göre 3 soru işime yarıyor. 2 soruyu zaten doğru diye işaretlemişim.Her iptal sorusu otomatik olarak 1 doğru anlşamına geliyorsa sorun yok. 71 alıyorum... diğer bana anlatılan uygulanırsa 32 yanlışın 3 tanesini düşersem 29 yanlışım yapıyo.. 29 X 1.0526 = 30.526... falan yapıyo..... ki 70 in altında kalıyorum... Biraz uzun anlatmak zorunda kaldım ama kafamı çok karıştırdılar... Kesin bilgi ile yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...
  10. gokhaneses İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADAŞIM İLK YAZDIĞIN DOĞRU HIÇ VIRGULLU BI SONUC GORMEDIM BEN KAZANAN YADA KAYBEDENLER TAM SAYI HEP67-68 71 GIBI YANI
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    arkadaşlar kamu kurumları tarafından yapılan örneğin görevde yükselme sınavlarında soruların % 5’inden fazlası yanlış olursa sınavın iptal edilmesi gerekiyor. dolayısıyla bakanlığın örneğin 6 soruyu iptal edip adayların konuyu yargıya taşımasını ve herhangi bir sınav iptalinin önüne geçmeyi amaçladığını düşünüyorum.
  12. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Kanunda 100 puan üzerinden 70 puan alan başarılı sayılır diyor. Ben iptaller doğru sayılır ibaresi görmedim. Ben görmedim diye kesin yoktur diyemiyorum zıkkımın kökünden birşeyler çıkabiliyor :)
  13. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zzabri iptal sorular doğru kabul edilecek
    arkadaşlar bakanlığın sınav duyurusunda zaten iptal edilen sorula r doğru kabul edilecek diye
  14. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tebrikler ..:...tebrikler....
    tebrikler ..:...tebrikler....ya mahmut abi demin aradınmı sen
    :D tanıdık geldi isim nedense
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

çok karıştırmışsınız, sınav 100 puan üzerinden değerlendiriliyor, her soru 1 puan, iptal edilen sorular çıkarılıp 100/95 yapılıp her soru değeri 1,05 şeklinde bir değerlendirme yapılmıyor.

-Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
    -Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.
    -Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacaktır.
    -Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
    -Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir
  16. Melih07 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Soruyu soran soramamış.MEB yatış serbest.(yan gelip yatan)
    Bir kaynağın ışık şiddeti (I) : Kaynağın birim zamanda yaydığı ışık enerjisidir. Birimi candela (cd) dır.
    Bir yüzeyin ışık akısı (Φ): Bir yüzeye birim zamanda dik olarak düşen ışık miktarı. Birimi : lümen (lm)
    1 cd lik kaynağın, 1m yarıçaplı kürenin 1 m2 lik yüzeyine dik olarak verdiği akı = 1 lümen
    1 cd lik kaynağın, 1m yarıçaplı kürenin tüm yüzeyine dik olarak verdiği akı = 4π lümen
    I cd lik kaynağın, 1m yarıçaplı kürenin tüm yüzeyine dik olarak verdiği akı = 4πI lümen
    Aydınlanma şiddeti (E): Birim yüzeye düşen ışık akısına aydınlanma şiddeti denir.

Aydınlanma şiddeti nin birimi lüx (lx) dür. Tüm küre yüzeyine düşen ışık akısı 4πI lümen idi.
    Aydınlanma şiddeti birim yüzeye düşen ışık akısı olduğundan ışık kaynağından r kadar uzaktaki 1 m2 lik yüzeyin ışık akısını hesaplamamız gerekmektedir.
    Kürenin tamamının ışık akısı 4πI lm. Kürenin alanı ise 4πr2 den bulunur.
    4πr2 lik yüzeye 4πI akı düşerse
    1 m2 lik yüzeye E kadar akı düşer
    Φ= E.A
  17. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    süper açıklamış tebrikler
  18. zzabrii İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bim kardeşim çok teşekkürler...
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şu emniyet kemeri ile ilgili soru kesinlikle iptal edilmeliydi seçeneklerde 2 tane yanlış cevap vardı ikinci beklediğim yanlış soruda şu toz sorusuydu havada mıydı askıda mıydı uçuyomuydu neydi işte o
  20. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ahanda fatma haınm geldi:D