1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iptal edilen sorular.........18 mayıs 2013...hadi bakalım....

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve umitclick tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Rıfat YILDIRIM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÇİM-PET Çevre Danışmanlık
    haklısınız ben de sizin gibi düşünmek istiyoorum ama içim rahat değil :) çünkü geçen senelerde 70 alıp daha sonra puanı 69 düştüğü için kazanamayan insanların (şehir efsanesi olabilir) hikayeleriyle sınava girdik biz :D yoksa sizin dediğiniz benim işime gelir ;) Hakkımızda hayırlısı olsun. sonuç açıklandığında geçmiş olursam gülecem inşaallah :) syn n mutlu
  2. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    inşallah, şuanda kaç gibi görünüyor durum? bende sınırdayım ama beklediğim sorular iptal olmadı çok fazla anlatım bozukluğu vardı sorularda, artık telaşta yapmıyorum yapacak bişey yok, daha öncede demiştim nekadar çalışsamda ben bu sınava yine girsem yine aynı cevapları verirdim, enteresan bi anlatımı vardı sınavın :) oyüzden rahatladım sanırım, hayırlısı..
  3. Rıfat YILDIRIM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    4'ü iptal olan sorulardan 72 doğru var. beklemedeyiz bakalım. Anlatım bozukluğu ki ne bozukluk kaç kere okuduktan sonra hala anlayamayıp sınav sonunda atmak zorunda kaldığım birkaç soru var :D
  4. erol çınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 soru için direndim . 4 sorum iptal. HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ..
  5. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Haziran 2013 ---
    Hem garip hem de komik. " Tevafuk " muş...
    Türkçe'nin anadil olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
  6. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    geçersin umarım
    baran neden gözükmesin ki....ilk sayfanın altında resimli ve linkle anlatılmış ama::((
    tebrikler özlem hanım
    tebrikler..ama son dakkayı bekler herkes huzurlu olmaz yoksa :D
    herkesin geçtiği bir sistem icat etmeli...gauss ta bi yanlışlık bulmak gerek ayrıca:D
  7. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    kesinlikleeee :))
  8. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ağustosa bişey kalmadı zati..
  9. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Allahtaan 3 ynlış doğruyu götürmüyor. O zaman forum karışırdı herhalde :)) Yada hukuk katsayısıyla teknik katsayısı Allah'tan ayın :))
  10. koca adamlara hiç yakışmıyor böyle konuşmak esefle kınıyorum sizi :(
  11. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Tevafuk , kelimesinden rahatsız mı oldunuz ? ÇOK üzüldüm....Anlatamam.

kelimede komik olacak bir durum yok.

galiba manasını anlayamadınız...

Dini bir terim.Arapça kökenli olduğunu zannediyorum

ilkokulda yazdığın kalem kelimesi de arapçaydı.

O zaman sen galiba kalem kelimesini yazmak istemiyordun.

Bırakan şu Türkçeydi , arapçaydı , yok şu dildi yok bu dil di....

Bu tutumlar tamamen küçük düşünmeden başka bişey değildir.

UFKUN büyük olsun.. Biraz geniş karınlı ol.

Yıllarca bu millet faks kelimesini kullandı.

Acaba bu FAKS kelimesinden rahatsız olmuşmuydun....?

Şimdi BELGEGEÇER gibi bir kelime türettiler

DURUM BU....

Kelimenin manası
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Tevâfuk

Tevâfuk

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Tevâfuk, birbirine denk gelme, latîfâne (hoş, zarif) bir şekilde uyum içinde olma anlamına gelen İslamî terimdir. Anlamlı ve hikmetli (bilgece) amaçlarla, latîf bir şekilde birbirine yakışan ve birbiriyle ilişkili olan, uygunluk arz ederek bir düzenin varlığını gösteren, kısaca birbirine tevâfuk eden her şey, evrende tesâdüfe yer olmadığını işaret ve ispat eder.
    Aynı şekilde; bir başıboşluk, belirsiz sebeplerle veya kendi kendine oluşma ya da doğa kanunları adı verilen bir "tabiat hâkimiyeti" düşünülemez. Hiçbir şey Allah'ın bilgisi ve kudretinin dışında olmadığı gibi, idaresi dışında da değildir.
    Tümel (bütünsel) ya da tikel (kısmî) her şeyde bir amaç ve bir irâdenin belirtisi vardır. Allah dilemedikçe hiçbir şey olmaz. Bütün bunlar gösterir ki: "Kâinatta tesâdüf, hakîkî olarak yoktur."
    Esâsen bütün bilimler, evrendeki bu nizâmın düsturları, esaslarıdırlar. Bu yolda yapılan tüm bilimsel çalışmalar ve araştırmalar, asla tesâdüf ve mantıksızlığa yer olmadığı, her şeyde yüksek gâyeler ve yüce hikmetler bulunduğu ilkesini peşînen kabûl ile bunları keşfetme amacına yöneltilmiştir.
    Bütün bu hakîkatler, tevâfuka; yani her şeyin birbirine denk gelip bir nizâm ve uygunluk içinde oluşunun anlamına işâret ederler. Buna göre tevafûk, akla "perde arkasında birinin olduğunu" gösterir. O, Sultân-ı Kâinât'tır. Her şeyin anahtarı O'nun yanında, her şeyin dizgini O'nun elindedir. Her şey O'nun emriyle halledilir. Hiçbir şey başıboş olmayıp, onun iradesi dışında değildir.
    En küçük fertleriyle dahi, bir bütünlük ve birliği muhâfaza ederek uyum içinde olma durumu, yani tevâfukat; Kur'ân'da dahi bulunmaktadır.

İTÜ SÖZLÜK
    tevafuk

1. olması imkan dahilinde olmayan şeylerin bile olabilirliğini gösteren kuvvet.
      (gülümsün, 12.03.2005 22:18)​
    2. vefk kökünden türeyen ve tesadüf yerine kullanılan sözcük. aradaki fark ise şudur: tesadüf her şeyden bağımsız iken tevafukta, olayın mutlak bir güç tarafından yaptırıldığına inanılır.
      (layalem, 10.12.2005 14:23 ~ 14:51)​
    3. hoş rastlantı anlamına gelen sözcük.
      (akbak, 05.02.2007 17:46)​
    4. tevafuk tesadüf demek değildir..mü'min tayfa nasıl bir çok arapçadan geçme kelimeyi yanlış kullanıyorsa bunu da yanlış kullanmaktadır..telefon açınca selamın aleyküm denmez, selamın aleyküm kitleyi selamlar kişiyi değil gibi...iki kişinin de yolda karşılaşması tesadüftür, tevafuk değil..
      (enceladus, 30.07.2008 02:04)​
    5. (bkz: kader)
      (options, 27.08.2008 05:14)​
    6. birbirine denk gelme, latifane (hoş, zarif) bir şekilde uyum içinde olma durumu*. profilden tesadüfe benzese ve kaşı gözü burnu aynı tesadüfe çekse de ondan başka ve kanımca çok daha güzel bir şeydir tevafuk. tabii ilmî anlamda değil. ilmî anlamda da güzeldir belki, onu da ihl sözlük'ten arkadaşlar aralarında güzel bulsunlar. şimdi sanıyorum ki tesadüf durumu birbirine denk gelme hadisesini de içerir; ama tevafuk'taki gibi latifane (hoş, zarif) bir uyum içinde bir arada olma garantisi vermez. çok güzel bir kızla tesadüf edersiniz mesela; ama aynı güzel kızla tevafuk edemeyebilirsiniz. latifane, matifane diyor vikipedi. bana kalsa, inşallah etmezsiniz de. ben edecem lan o güzel kızla tevafuk, benim o! uzak dur o kızdan.

*vikipedi.
      (habip hobo, 12.01.2011 02:25 ~ 02:27)​
    7. şakirtlerin pek sevdiği bir kelime.
      (anidenbelirenanlamsızgüdüler, 23.08.2011 21:30)​
    8. tevâfuk, birbirine denk gelme, latîfâne (hoş, zarif) bir şekilde uyum içinde olma anlamına gelen islamî terimdir. anlamlı ve hikmetli (bilgece) amaçlarla, latîf bir şekilde birbirine yakışan ve birbiriyle ilişkili olan, uygunluk arz ederek bir düzenin varlığını gösteren, kısaca birbirine tevâfuk eden her şey, evrende tesâdüfe yer olmadığını işaret ve ispat eder.

esâsen bütün bilimler, evrendeki bu nizâmın düsturları, esaslarıdırlar. bu yolda yapılan tüm bilimsel çalışmalar ve araştırmalar, asla tesâdüf ve mantıksızlığa yer olmadığı, her şeyde yüksek gâyeler ve yüce hikmetler bulunduğu ilkesini peşînen kabûl ile bunları keşfetme amacına yöneltilmiştir.

bütün bu hakîkatler, tevâfuka; yani her şeyin birbirine denk gelip bir nizâm ve uygunluk içinde oluşunun anlamına işâret ederler. buna göre tevafûk, akla "perde arkasında bir yüce gücün olduğunu" gösterir.

not: alıntıdır.
      (şehzade mustafa, 23.02.2012 20:42)​
    9. tesadüf anlamına gelen bununla birlikte genelde tasavvuf jargonunda tesadüf kelimesine tercih edilen , bir tür mistik determinizm kavramı olarak kullanıldığını düşündüğüm kelime
  12. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    birileri düğmeye bastı ve iki ters kutup olustu.Bu olaylar ileride olacak büyük karısıklıgın provası, takdir ediyorum. Her zaman oldugu gibi masum ve gercekten iyi niyetli insanlar suistimal edilmekte, sukunet ve sakinlikle olaylara bakmanız dilegi ile. gelmeyelim bu oyunlara. kimse haksız değil her ne düsünürsek düsünelim bunu aklımızdan cıkarmayalım.
  13. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sana nasıl hitap edeceğimi bilemedim sayın Yamaha... Protesto edeceğim şey birincisi sizi ilgilendirmez...nasıl edeceğimde benim bileceğim bir iştir.. Bu konuda ki yorumunu sana aynen iade ediyorum... Saygı değer ailenizden aldığınız terbiyeyi lütfen bozmayın...
  14. n mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Metro Cash&Carry
    Çok sevdiğim bu sitede bu şekilde konuşulmasını hiç hoş karşılamıyorum, lütfen bu tarz yazılar yazmayınız, zira bu siteyi seviyeli olduğu için takip ediyorum
  15. bende istemiyorum ama okuyupta bu kadar cahil insan olduğunu görmek beni üzüyor . Gerçi üniversitelerde artık az sayıda düşünen okuyan insan kaldı . Utanç verici şeyler yaşanıyor ülkede tüm dünya bunu konuşuyor ama gelin görün ki bi tane mal cahil çıkıyor laf atıyor direkt olarak HAKARET ediyor .

Utanması şerefi yok bu insanların . Eğitim seviyesi zaten yerlerde bu insanları İSG uzmanı yaparlar gider işletmenin girişini iki okur üfler içeri bi kuran koyar tamam abi der allah izin verirse birşey olmaz .bunları eğitmek bile boş mal gelip mal gidecekler zaten .
  16. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    toplam 13 yanlış yapmıştım, yanlışlardan 3 soru iptal edilmiş:)
    Paylaşımınız için teşekkürler....
  17. Tebrikler filiz hanım:)
  18. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Teşekkürler Yasmur,
    Umarım Uzmanlık allanında bulacağımız işler de de şansımız yaver gider
  19. Rıfat YILDIRIM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Arkadaşlar yaptığınız çok ayıp. Burada bulunan insanlar belirli kademeleri geçmiş, bazı şeyleri aşmış insanlar. Kimse eylem yapıyo diye veya eyleme karşı çıkıyo diye yargılanamaz. Hele hele de hakarete maruz kalamaz. İsteyen eylemini de yapar, sloganını da atar. Ancak bu şuan ki provokatörlerin (diğerlerini tenzih ederim) yakıp yıkmasıyla yaptıkları hak aramak değil, birilerinin hakkını yemektir. Bazı fotoğraflar, yazılar, videolar vb. paylaşılarak durumların kötüye gitmesini isteyenlerin olduğu her iki tarafça da malum. Bu oyunlara gelmeyelim. İktidarın da, Muhalefetin de, Polisin de, Eylemcilerin de hataları mevcut. Tek taraflı bakarak yaşanan olayları çözmek mümkün değildir. Bu konuda mağdur olanlardan biri de benim. Ofisimiz Kızılay'da bu nedenle atılan biber gazlarından oldukça fazla etkilenmekteyiz. Olayların en kısa zamanda tatlıya bağlanması dileğiyle.
  20. ali46tunc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sağlık bakanlığı
    ne konusuyorlar ki ?
    dertleri nedir arkadaşların aceb!!!