1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iptal olunca ne oluyor?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Murat Babayigit tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Murat Babayigit İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Geçen sınavda sanırım net bir cevap bulunamamıştı. Eğer iptal olursa yanlış yaptıklarımız doğru mu sayılıyor yoksa iptal edilen sorular soru sayısından düşülerek

  Puan=((Doğru Cevap Sayısı)/(Soru Sayısı)) * 100

  formülü kullanılarak mı puan hesaplanıyor. Net bilgisi olan var mı?
 2. Yalçın CEYLAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  92080
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İptal edilen sorular herkes için doğru cevaplanmış kabul ediliyor. Yani yanlış işaretleyenler ve boş bırakanlar için +1 doğru cevap demek. Puan hesaplaması da yazdığınız gibi.
 3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  21 Aralık C sınavında 82 netim vardı, iptal edilen sorulardan 3 tanesi yanlış yaptığım sorulara denk geldi. Puanım net 85 oldu.

  23 Şubat Sınav Duyurusu

  SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ
  Değerlendirme grup numarası aşağıda tabloda belirtildiği gibidir.
  GRUP NO
  GRUP ADI
  1
  B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı
  2
  A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı
  Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.
  Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
  Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.
  3
  Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacaktır.
  Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
  Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.