1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Irca onayli ohsas 18001:2007 işçi sağliği ve iş... (ataşehir / istanbul)

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve utkusaygi tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. utkusaygi İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  ESSE BELGELENDİRME
  IRCA ONAYLI OHSAS 18001:2007 İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BAŞ DENETÇİ EĞİTİMİ / İSTANBUL

  Amaç
  Katılımcılara kuruluşlarında OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması, uygulanması ve sistemin sürekli geliştirilebilmesi için gerekli olan bilgiyi vermek, sistem için denetçi/baş denetçi yetiştirmek
  Katılımcı Profili

  OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi’ni uygulamaya başlayacak olan veya uygulayan tüm sistem sorumluları, yöneticiler, danışmanlar, denetçiler ve denetçi adayları.

  Eğitim İçeriği

  Denetçi belgelendirmede IRCA’ nın rolü
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sisteminin amacı
  OHSAS 18001 standardı maddelerinin incelenmesi

  OHSAS 18001’in faydaları

  Risk değerlendirme

  Dokümantasyon

  Acil durum planları

  Mevzuat (Yeni İş Kanunu ve yönetmelikler dahil)

  Akreditasyon ve Belgelendirme

  Çalışanların yeterliliği

  Denetçi özellikleri

  Tetkikçi, baş tetkikçi ve tetkik edilenin sorumluluk ve faaliyetleri

  Denetime proses yaklaşımı

  Denetim planlama

  Açılış toplantısı

  Kanıt toplama

  Denetimi raporlama

  Kapanış toplantısı

  Örnek tetkik uygulamaları

  Süre: 4 Gün (09:00-17:30)
  Tarih: 12-13-19-20/ Ocak / 2013
  Eğitmen: Kurs, sektörel deneyime sahip IRCA onaylı OHSAS 18001 Baş Denetçileri tarafından verilecektir.


  Eğitim Yöntemi: Konu anlatımı, tartışma, grup çalışması

  Eğitim Dili: Türkçe


  Sınav Dili: Türkçe


  Eğitim Ücreti: 750TL+ KDV (İkramlar ve eğitim notları ücrete dahildir.)

  Katılımcılar İçin Notlar:
  1. Dört günlük program, teorik eğitimler ve vaka çalışması sunumlarını içermektedir. Katılımcıların, potansiyel denetçiler olarak kendi yeteneklerini/bilgilerini, eğitim süresince, sorgulama ve cevaplama becerilerini geliştirerek, eğitmenlere göstermeleri gerekmektedir.

  2. Etkin ve verimli bir eğitim olabilmesi için, kurs bünyesinde spesifik bölümler için çok sayıda süre ayrılmıştır. Planlanan eğitim zaman tablosuna tam olarak uyacak şekilde, eğitim gerçekleştirilecektir. Kurs süresince, katılımcıların dikkatini dağıtabilecek cep telefonları, çağrı cihazları vb. cihazların kullanılması yasaktır.


  3. Katılımcıların değerlendirilmesinde aşağıda belirtilen, birbirinden bağımsız unsurlar bulunmaktadır, bir katılımcının belirtilenleri yerine getirmesi kursu tam olarak tamamlaması için gereklidir.
  - Kursun amaçları ile doğrudan ilgili olan, katılımcıların davranış ve performanslarının sürekli olarak değerlendirilmesi. Sürekli değerlendirme boyunca, katılımcılar tarafından zamanın uygun olarak kullanılması dikkate alınacaktır.

  - Katılımcıların, potansiyel denetçiler olarak kendi yeteneklerini/bilgilerini, eğitim süresince, sorgulama ve cevaplama becerilerini geliştirerek, eğitmenlere göstermeleri gerekmektedir. Her bir katılımcının; grup çalışmalarına, vaka çalışmalarına ve denetçi canlandırmalarına veya planlanmış sınıf aktivitelerinin bir parçası olarak gerçekçi sistem denetim vakalarına aktif olarak katılması zorunludur. Kurs süresinin en az %60’ı, bu tarz aktiviteler için kullanılacaktır.


  - IRCA tarafından hazırlanan, güncel haldeki sınav kağıtlarından bir tanesi kullanılarak gerçekleştirilecek, 2 saatlik yazılı bir sınav. Katılımcılar, en fazla 100 puan alabilirler ve başarı notu 70’dir.

  Katılım
  Kesin kayıt için eksiksiz olarak Eğitim Formunun doldurması ve banka dekontu ile birlikte 0 262 321 10 78
  numaralı faksa eğitimden en az 10 gün önce gönderilmesi gerekmektedir. Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan kesin kabul, kurs ücretini yatırma sırası dikkate alınarak yapılacaktır.
  Erteleme
  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Esse Belgelendirme eğitimi bir sonraki tarihe erteleme veya iptal etme hakkına sahiptir. Erteleme ve iptal durumunda önceden ödenmiş ücretler için %100 eğitim ücreti iadesi yapılacaktır.

  İRTİBAT BİLGİLERİ
  ESSE BELGELENDİRME :
  UTKU SAYGI
  Karabaş Mah. Belde Sok. Ekşi İş Merkezi Kat : 6 / 604 – 605

  Tel/Faks: 0 262 321 10 68 / 0 262 321 10 78
  G.S.M: 0 545 828 41 41
  E-mail: info@kocaelibelgelendirme.net
 2. utkusaygi İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  ESSE BELGELENDİRME
  Süre: 4 Gün (09:00-17:30)
  Tarih: 12-13-19-20/ Ocak / 2013

  Tarihlerinde yapılacak OHSAS 18001 BAŞ DENETÇİ EĞİTİMİ kayıtlarımız devam etmektedir. Eğitime katılacak adayların info@kocaelibelgelendirme.net adresine isim ve telefon bilgilerini bildirmeleri yeterlidir.