1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg&çevre birimi maliyet analizi

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Mustafa Çağlayan tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Mustafa Çağlayan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47896
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Taca İnşaat ve Ticaret A.Ş.
  Merhaba Arkadaşlar,

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği kapsamlı Yeni kanun ve yönetmeliklerde İşverenin maliyetleri eskiye göre oldukça artmıştır. Buna göre bir çok kurumsal firmada aslında var olan ama bir çok firma tarafından (özellikle inşaat) ihale-teklif sürecinde yeni başlatılan İş Güvenliği Maliyet Hesabı'na ilişkin çalışmamı sizinle paylaşmak istedim.
  Faydasına gelecek olursak ; İşveren, her koşulda maliyetlerini, özellikle yeni düzenlemelerle birlikte oluşacak maliyetlerini bilmeli, bu aslında Sağlık ve Güvenlik Koordinatör'lerinin görev tanımında yer alan Sağlık ve Güvenlik Planı kapsamında hazırlanması gereken en önemli kriter diye düşünmekteyim. Plan dahiline kattığınızda İşvereni ikna etmek ön görülmeyen/görülemeyen duruma göre çok daha kolay olacaktır. Örnek olarak Kişisel Koruyucu Donanım aynı zamanda izlemenizi, ürün standartlarınızı, kişisel koruyucu donanımların teslim periyodunu, buna bağlı olarak ürün ihtiyacını da çıkartmış olacaksınız.

  Hepinize Kazasız Günler Dilerim.

  Ekli Dosyalar: