1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg öneri defterinin isg katipte olması elektronik ortamdan bakanlığın yazılanları görmesi

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Ömer Ağca tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

?

İSG DEFTERİ ELEKTRONİK ORTAMDA OLMASI

1. EVET

oy sayısı 57
    90,5%
  2. HAYIR

oy sayısı 6
    9,5%
  1. isg öneri defterinin isg katipte olması elektronik ortamdan bakanlığın yazılanları görmesi
  2. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşte konu budur. Tebrikler.
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Bunları kontrol edecek personel sayısı bakanlıkta varmı? ,örneğin şu olabilir sizin gönderdiğiniz tespitleri isgkatipte kayıtlı olacak olan firmanın- firma yetkilisinin e-mail adresineotomatik olarak isg katip uyarı yazısı ile birlikte gönderebilir
  4. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Her ne olursa olsun bu manada güzel olur, önemli bir adım olur.
  5. metehan16 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91199
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bununla ilgili çalışma varmış bakanlıkta soma dan önce onaylanıp faaliyete geçmesini bekliyorlardı ama soma olayından sonra ne oldu bilmiyorum.
  6. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    Süper fikir tebrik ederim. Bakanlık başına adam koysun majör olanlara direk müfettiş yönlendirsin.
  7. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Elektronik ortam=çıktısını al imza kaşe yap dosyaya koy=tespit öneri defteri :)
  8. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakanligin periyodik kontroller ve ortam ölçümlerini isg katipe yüklenmesi gibi bi calismasi vardi. Saat dakika olayi konuşulurken yetkilendirme de görevli birisiyle konuşma firsatim oldu ve bu konuya isg katip program inin güncellenmesi için programı yapan firma ile sözleşme bittiği için yapamiyoruz cevabini alinca tüm umutlarimi yitirmiştir. Tesbit önerilerin isg katibe tasinmasi bi ileri adim ama bana 15 yil sonra olur gibi geliyor. Umarim yaniliyorumdur. :)
  9. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Güzel fikir, tebrikler.
  10. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Direk elle girildiğinde takibi bakanlık açısından zor olabilir. Ancak kriterleri bakanlık girdiğinden size adım adım tespitinizi sorguladığında ve kendisi arka planda risk analizi yaparak girmiş olduğunuz tespitin önemine göre uyarı, denetim vesaire faaliyet tespiti yapsa çok kullanışlı bir sistem olabilir.

Örn;
    Düşme riski-40-50 metreden düşme riski-5-10 kişi etkilenebilir-koruyucu önlem var/yok-daha önce yaşanan kaza var/yok
  11. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Umarım..
  12. Mert Fatih Kesgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    128331
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Anlaş Anadolu Lastik A.Ş.
    Sistemin ihtiyacı olan en önemli unsur. Bazı firmalarda defterin saklandığını ve uzmana verilmediğini duyuyoruz. Bu tip bir uygulama onca işverenden yana maddeye karşılık bir adım da işgörenlere doğru atılmış bir adım olur.
  13. bunu haziran ayında çsgb nin eğitiminde bakanlıktaki uzmanlara söyledik inşallah olur