1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg belge ücretinde nelere dikkat edelim? yardım edermisiniz

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Keramettin Dursun tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Keramettin Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    belge ücretnde ad soyad, tc kimlik baska bilgi gereklimi dekontta
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Belge ücretini nereye yatıcaktık.. konusu vardı ama bulamadım tekrar yazar mısınız lütfen.
  3. Keramettin Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ziraat bankası kurumsal tahsilat ttan is guvenliği belge ücreti dedinizmi tc kimlik no yeterli
  4. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben bugün yatırdım belge ücreti mi , dekont üzerinde çalışma ve sosyal güv. bakanlığı iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü , tc no , adım soyadım ve grup adı c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yazıyor . Ardından eğitim kurumuma giderek dekontun 1 adedini oraya teslim ettim dilekçemi de imzaladım . Bundan sonra artık belgenin eğitim kurumuna gelmesini bekleyeceğim . Şimdiden herkese hayırlı olsun bakalım .
  5. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar kasım sınavı için değil mi bu belge...ne zaman yatırmamız gerekiyor en son yardımcı olursanız sevinirim..
  6. Keramettin Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizim eğitim kurumu dilekçe örneğini henüz göndermedi diyor, bi kaç tanede diyen duydum bu konu da bilginiz varmı

7. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Dilekçe örneği mayıs döneminden kalmaydı sadece üzerinde bilgisayardan değişiklik yapıp imzalattılar falan , pek birşey yok eğitim kurumunuzu sıkıştırın bence,bakanlığın sayfasından alınan birşeydi ayrıca dilekçe sadece 1 tanedir bence mantıklı olan alttarafı belge için yazdığın bir dilekçe birden fazla olmasını anlayamadım.
  8. Keramettin Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33721
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yapan bazı kurumlar var bende yeni bir dilekçe yayınlayacakalrını zannetmiyorum, şundan eminim eğitim kurumundan iyi biliorum bazı işleri deli ettiler beni.. duyurulardan haberleri yoktu yaaa
  9. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar eğitim kurumlarının bizimle işi parayı alana kadardı..
    Sınav sonuçları açıklandı ne arayan var ne soran..Bi arayıp tebrik etmediler, hayırlı olsun demediler...Vazgeçtim ne evrak hazırlanacak biz kendimiz çabalayıp hallediyoruz...
    Bu arada sormak istediğim bir şey var; e-Devlet şifresi ile İSG-Katip'e girmeye çalışıyorum, sayfa zorla açıldı ama bu kez de sayfanın ortasında yuvarlak sarı bir simge dönüp duruyor, işlem yapılamıyor...
    Bir diğer sorum da şu olacak; matbu dilekçenin üst köşesine kırmızı kurşun kalemle belge no yazılacak diyor, belge no bilmiyoruz ki henüz...Bilgisi olan arkadaşlar lütfen aydınlatsın...
    Teşekkürler.
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    e-devlet ile İSG katip arasında bağ kurulması işlemi 3 günü alabilir. Biraz sabırlı olmalısınız.
  11. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Koray Bey, belge no hakkında bilginiz var mı?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2013 ---
    İSG-KATİP'e Giriş ve Sözleşme Sorunları

İSG-KATİP üzerinden yapılan iş ve işlemlerde hizmet alan işyerleri ve OSGB’lerin sıklıkla karşılaştıkları sorunlar ve çözümleri ile ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir.
    1. “Sistemde Kaydınız Bulunmuyor ya da Sistemi Kullanma Yetkiniz Yok. Sisteme Giriş İstek Talebiniz Kaydedildi. Lütfen 3 gün içinde tekrar deneyiniz” gibi bir uyarı ile karşılaşılırsa;
    Çözüm;
    a. İSG-KATİP’e giriş için Sosyal Sigortalar Kurumunda kayıtlı e-bildirge yönetici e-devlet şifresi ve TC kimlik numarasını kullanınız.
    b. E-Bildirge yöneticisi güncellenmesi yapılmasına rağmen İSG-KATİP’e girilemiyorsa “E-Bildirge Kullanıcısını Güncelle” butonuna basarak sisteme giriş için 3 gün bekleyiniz.
    2. “İlgili Kurumun Gerekli Bilgileri Alınamadı. (Örn: Nace Kodu, Tehlike Sınıfı). Lütfen İlgili Kurumun SGK kayıtlarını kontrol ediniz.” gibi bir uyarı ile karşılaşılırsa;
    Çözüm;
    a. İlgili SGK Sicil numarası için e-bildirge ekranından Nace 6 lı kod seçimini gerçekleştiriniz.
    b. Nace 6 lı kod seçimi gerçekleştirilmesine rağmen aynı uyarı ile karşılaşılıyorsa veri güncellemesi için Sosyal Sigortalar Kurumu İşveren Tescil Servisi ile iletişime geçiniz.
    3. OSGB’lerde dışa görevlendirme yapılırken “Hizmet Alan Kurum Seçilemedi ya da İlgili Kurumun Gerekli Bilgileri Alınamadı” gibi bir uyarı ile karşılaşılıyorsa;
    Çözüm;
    a. Görevlendirme yapılacak işyeri Nace 6 lı kod ile ilgili problem yaşamaktadır. İşyerine ilgili SGK sicil numarası ile ilgili Nace 6 kod seçimi için bilgi veriniz. Eğer seçim yapıldıysa veri güncellemesi için Sosyal Sigortalar Kurumu İşveren Tescil Servisi ile iletişime geçilmesini sağlayınız.
    4. OSGB’lerde dışa görevlendirme yapılırken filtreleme ekranında görevlendirme yapılacak işyeri bulunmasına rağmen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bilgileri alınamıyorsa;
    Çözüm;
    a. Görevlendirilecek personelin İSG-KATİP üzerinde kaydı mevcut değildir. İSG-KATİP birimi ile iletişime geçiniz.
    b. Görevlendirilecek personel İSG-KATİP’e kayıtlı ise çalışma süresi işyeri için yeterli değildir.
    c. 3.maddede belirtilen problem mevcuttur.
    Bu hususlar haricinde İSG-KATİP’de firmalara ait Nace 4 lü ve/veya 6 lı kod değişimi ve şirket e-bildirge yöneticisi atama/güncelleme yetkisi Sosyal Sigortalar Kurumu’nda bulunduğundan bu verilerin Sosyal Güvenlik Kurumu veri tabanında güncellenmesi ile ilgili Sosyal Sigortalar Kurumu İşveren Tescil Servisi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Yetkilendirme Daire Başkanlığı

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.13.07.24
    Sosyal Sigortalar Kurumunda kayıtlı e-bildirge yönetici nedir anlamadım...
    SGK NIN SAYFASINDAN MI HALLEDECEĞİZ?
    İSG KATİP Giriş sayfasında bir de şöyle bir bilgi var, telefon numarası için paylaşıyorum..

Yetkilendirme Dairesine Girişler Hakkında

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığınca yürütülen iş ve işlemlerinin daha etkin hale getirilmesi, taleplerin daha hızlı yerine getirilebilmesi ve kamu kaynaklarının daha etkin kullanımının sağlanması amacıyla İ-BLOK 2. Kat’a girişler kısıtlanmıştır.
    Bu nedenle, her türlü soru ve görüş için 0 312 296 60 00 numaralı telefonun aranması ve yönlendirmelerin takip edilmesi gerekmektedir.
    Ayrıca, özellikle OSGB ve Eğitim Kurumlarının unvanlarını kullanarak iş takibi yapılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek olup, elden belge teslimi de yapılmayacak; belgeler talep sahiplerinin dilekçelerinde belirttikleri adrese kargo yoluyla gönderilecektir.
    Bilgilerinize rica olunur.
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    3 gün içinde katip'e kayıt olacaksınız. Belge no o zaman görülecek az sabır :)

e-devlete girip bilgilerini güncelleyip gönderde diyin.
  13. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu konu bazılarını ilgilendiriyor olabilir..
    26.07.2013

İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sertifika Ücreti Fatura İşlemleri Hakkında

İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınavında Başarılı olan adayların dikkatine!
    İş güvenliği uzmanlığı ve iş yeri hekimliği sertifika ücretine ait faturaların bir firma adına faturalanmasını isteyen katılımcıların İSG-KATİP'de adres bilgilerini fatura bölümünden on beş gün içerisinde düzenlemeleri gerekmektedir. Aksi halde fatura kişilere mernis adresleri üzerinden fatura edilecektir. Fatura kesildikten sonra faturaya hususunda herhangi bir adres değişikliği söz konusu olmayacaktır.

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.13.07.24
    Bilgileri güncelleyip gönderdim :)
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Tamam şimdi birlikte 3 gün bekliyoruz. Olmazsa haber verin. Birlikte telefon edeceğiz :)
  15. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Parayı yatırırken mesleğimizi de mi söyleyecektik ?
    08.07.2013

Sertifika basım süreci hakkında ACİL Duyuru

İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınavında başarılı olup; para yatırdığı halde İSG-KATİP sistemine giriş yapamayan adayların dikkatine!

Ziraat Bankası ile yapılan protokol sonrasında sertifika numaralandırma ve sistem tanımlama süreci 3 iş gününe inmiştir. Fakat bu süreçte bazı katılımcılara ait Meslek Bilgisinin bulunmamasından dolayı sertifika numaraları verilememiş olup sistem tanımları yapılamamıştır. Bu durumda olan katılımcıların eğitim aldığı kurum ile iletişime geçerek T.C. kimlik numarası adı soyadı ve meslek bilgisini de içerecek şekilde bilgilendirme yapmaları gerekmektedir. Eğitim kurumlarından eğitim alan kişilerin bireysel olarak başvuruları (telefon, e-posta vb.) alınamayacak olup sertifikalandırma sürecinizin hızlanması için eğitim aldığı eğitim kurumları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Makbuzda zaten C sınıfı uzman yazıyordur. Söylemenize gerek yok :)
  17. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hayır onun dışında Kimyager, Mimar, Makina Mühendisi v.s. gibi algıladım ben..
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hayır hayır banka görevlisinin bunu merak ettiğini sanmam. Ama baktınız yakışıklı biri, meslek yanında nolur nolmaz diyip telde verilebilir tabi :)
  19. murat murat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen bende e devlet sifresi ile girdim yetkiniz bulunmuyor 3 gün içinde tekrar deneyin yazısı çıkıyor
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Makbuzun ve e-devlet şifresinin Katipte tanıtılması için gereken süre bu sanırım. Ama her gün deneyin. Olmazsa bana haber verin başka çareler buluruz.