1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg belge ücretinde nelere dikkat edelim? yardım edermisiniz

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Keramettin Dursun tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Güldürdünüz beni :)
    İSG Katip den copy past yaptım...Zaten bankaya TC Kimlik no verdiğinizde sizin C Sınıfı uzman olduğunuzu sistemden görüyor..Bence burda kastedilen meslek bizim asıl lisans diplomamızda yazan meslek olmalı diye düşünüyorum.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Peki :) Artık o eski mesleği unutun siz biz hepimiz C sınıfı uzmanız.. Ve sabah akşam iş ararız.
  3. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Anlaşamadık bir türlü.
    İSG Katip sayfasından kopyaladığım duyuruyu rica ederim dikkatlice okuyun.
    Diplomadaki meslek kastediliyor bence, yoksa niye istesin..Sistem zaten bizi otomatik olarak C Uzman olarak tanıyor, onu niye sorsun ki?
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    evet haklı olabilirsiniz. Ama bunun banka memuru ile alakası yok. Eğitim kurumu bildirim yaparken belirtmemiş olabilir. 3 gün bekleyip bakalım bu duruma.
  5. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Şimdi anlaştık..
    Bekleyeceğiz elbet...
  6. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Belge ücretimi salı günü yatırdım(17 eylül) . İsg katip 'e girdiğimde yetkiniz bulunmuyor diye yazı çıkıyor .

Ne kadar daha bekleyeceğiz ?
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    3 günde sistem tanımlanıyor. 3 günde çözülmezse bana haber verin.
  8. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim hocam, ilgileriniz için.
  9. süleyman kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaslar kimse belge fiyati hakkinds bir yorum yapmamis fiyat size azmi geldi. Fiyat konusunda herhangi bir itirazda bulunan ve yargiya basvuran varmi 354tl altin kaplama bir belge olsa gerek
  10. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bunca zahmetten sonra belge almaya hak kazanmışız paranın lafı mı olur? Ayrıca 2750 TL eğitim ücretine bakınca ucuz da sayılır...Eğitim kurumu o parayı aldı ve hiç bir şey vermedi( pardon hangi konulara çalışacağımızı söylediler ) , biz kendi çaba ve gayretimizle sınavı geçtik. Oysa bu belgeye verdiğimiz para bize yol-su-elektrik olarak geri dönecek :)
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu tür rakamlarda kimseyi tatmin etmek mümkün değil. 100 tl olsa yine niye alıyorlar bunu diyenimiz çok çıkardı. 1.000 tl olsa ve tepkiler sonrası 500 tl ye inse bu seferde direndik kazandık modunda olacaktık.

Devlet şöyle düşünüyor; "normalde üniversitesini okuyup sahibi olacakları bir mesleği, kısa bir kurs ve bir sınavla kazandılar. Bir değil iki meslekleri oldu. Bu sayede yaşam standartlarını biraz daha yükselttiler. Bu hizmet karşılığında da bir miktar bedel ödemelerinde bir sorun yok "
  12. Belgeniz gelene kadar ara sıra sertifika sorgulamada kimlik no ile sorgulayın.
    http://www.isghaftasi.org/sertifika/sertifikadurumgetir.php
  13. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    arkadaşlar öyle parayı yatrdın belgeleri yolladın pat diye belge numaran gelmiyor bakanlık belge numaralarını verdikten sonra geliyor benimki bi onbeşgünü bulmuştu gelmesi belgemde henüz elime geçti neredeyse 2.5 ayda yani belgelerin arasında diploma fotokopisi istiyorlarya on eksik olanların meslekleri hakkında bilgi sahibi olmadıklarından giremiyorlar sanırım kolay gelsin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2013 ---
    belge numaranız açıklandıgında belgenizin gelmesini beklemeden iş balvurusu yapabilirsiniz illa belge gelicek diye düşünmeyin;)
  14. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkdaşlar,

Ben eğitimi Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi'nde aldım. Sorumlu müdür ve eğitmen fakülte dekanı. Az önce edevlet şifresi ile isgkatip e giriş yapayım dedim, üç gün içinde yeniden dene iletisi geldi. Hocamı aradım meslek bilgisini sordum, bakanlığa tüm bilgileri doğru gönderdiğini yanı sıra bakanlığın eğitim kurumlarına sınavı kazananların listesini göndereceğini ve doğrulama yapmalarını isteyeceğini söyledi. Daha sonra 15 günlük periyodik zamanlarda sisteme giriş yapılacağını söyledi. Kendisi de bizimle beraber kazandı, ben bile uzman olduğumu göremiyorum dedi :))
  15. süleyman kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence boynumuz kildan ince ne isterseniz oderiz siz bize lutfettiniz bize bir is kapisi daha actiniz osgbleri zengin ettiniz yasayi ertekediniz hic ciddi bir dentim mekananizmaniz yok yinede Calisip HAK kazandigimiz bir belgeyi isteginiz bir fiyata verin arkadaslara rakam sorun degilmis bende bir katkim olsun diye acik artirim gidelim derim benim gonlumde 20tl geciyor artik sizin gonluzunden ne gecerse kabulum
  16. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Eğitim kurumunun verdiği bilgi son tarih 7 Ekim miş.
  17. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    karıştı sanırım ya buradakiler isg uzmanlığı belgesinden bahsediyor değil mi...ben kasım sınavı için başvurular hangi tarihler arası oalcak diye sormuştum...
  18. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Evet benim bahsettiğim 18 Ağustos sınavını geçenlerin belge almak için eğitim kurumuna evrak tesliminin son tarihiydi.
    Kasım sınavı ile ilgili başvuru takvimini www.meb.gov.tr den Sınavlar sekmesinden takip edebilirsiniz.
    Başarılar.
  19. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    belge almak için belge teslimininde bir tarihi yokki parayı nezaman yatırabilirsen
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sanırım karışıklık olmuş yukarıda sınav parasıyla belge parasını karıştırmış arkadaş...