1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg danışmanlık hizmeti vermek istiyoruz . .

Konusu 'OSGB' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hali hazırda çalıştığım bir arıtma şirketine ekstra İSG danışmalık hizmeti bölümü açma düşüncemiz var.. Bu konuda ne yapmamız lazım ? Bir prosedür felan var mı ? Nasıl açabiliriz böyle bir bölümü ? Ayrıca ilk maliyet ne kadar tutar ? Teşekkürler..
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB aç..danışmanlık neymiş..patron bilmiyomu ki danışsın yav...
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    :)
  4. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Patronda belge yok.. Bende mayısta sınava gireceğim..
  5. burak kabasakal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    6331 isg kanunu ile danışmanlık hizmeti kanunen yapılamaz. mevzuat gereği osgb açabilirsiniz
  6. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki ben tek başıma veya iki üç arkadaş toplanıp, bir ofis tutup hepimiz kişisel hizmet versek olmaz mı ? yani birbirimizden ayrı çalışacağız ancak gelirlerimiz giderlerimiz bir olacak
  7. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalıştığınız firmalar sizi sigortalamak zorunda İpek hanım.yani bana göre 3 arkadaşın ortak olması anlamsız olur gibi.ortak bir iş yapılmayacak çünkü.herkes kendi şirketinden sorumlu olacak her konuda.
  8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Benim merak ettiğim ,dalgamı geçiyorsunuz yoksa,ciddi ciddi bu soruları soruyormusunuz??
  9. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuğba hanım sanırım bu konuda sorumu cevaplamak yerine dalga geçmek için bulunuyorsunuz.. Kimse bu konuda anasının karnından bilgili doğmadı, buna sizde dahilsiniz. Burada bulunan herkes bilgisini paylaşmak, sorulara cevap olmak, yardımlaşmak amacıyla bulunuyor zannediyordum ancak burada bulunanlardan birkaçı bilmişlik taslamak ve insanları aşağılamak için bir iki cümlecik yazmakla meşgulmüş.Yazık, zaman kaybı !.
    Neyse. . .
    Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bilmediğim, sorduğum bir soru hakkında BİLMİŞLİK taslamadan bilgilerini benimle paylaştılar.. İnşallah forumdaki diğer kişilerde biraz davranışlarına çeki düzen verir..

Sorduğum sorumun cevabını hafta sonu kurstaki A sınıfı İş güvenliği Uzmanı hocalarıma sorduğumda aldım.Bu işin olabileceğini, bi problemin olmayacağını söylediler. Çalışan İSG uzmanları kendi işletmelerinden sorumlu olacak o kadar. Zaten bakanlığın işletmede bulunma süresi hesabı varmış. Yani her işçi başına belli süreler o işletmede bulunmak gerekiyormuş.O hesapları yapıp işletmede bulunma süreni belirlersin dediler. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Tekrardan adam akıllı sorumu cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..

İyi çalışmalar..
  10. yaşarsalur İSGforum Üyesi

benim anlamadığım c sınıfı uzman osgb açabiliyor mu?
  11. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dün hocalar ile görüşmemde açabiliyorlar ancak iş deneyimi olursa iyi olur dediler..
  12. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İpek hn, siz uzmanmısınız yoksa eğitim mi alıyorsunuz.Uzman olduğunuz yazıyor..Eğer uzman iseniz zaten bunları bilmeniz gerekiyor idi.Bir isgb nasıl kurulur vb. gibi..bir ofis tutup danısmanlık hizmeti açmak gibi ... bunların hepsi uzmanlık eğitiminde bahsedilir ve mevzuatta da geçer.Burada ne kadr zamandır bulunuyorsunuz bilmiyorum ama uzun ise; meslektaşlarıma her konuda destek verdiğimi görüyor olmalısınız..
    Sorularınızın abzürtlüğü karşısında dalga geçtiğinizi düşündüm cidden..ve bunu sordum.Ben dalga geçmem bilgiçlik taslamam,hala sürekli birşeyler öğreniyorum,bunun sınırı yok...
  13. retaw İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğitimlerde İş güvenliği uzmanlarının alabilecekleri cezalar konusunda detaylı bilgiler verilmiyor diye düşünüyorum.
    Ben bir firmanın sorumluluğunu almalı mıyım diye düşünürken bu kadar cesaretli arkadaşlarımızın olması kafamı karıştırıyor. Ben mi yanlış kursa gittim acaba diyorum :(
  14. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yukarıda verilen cevaplar ve hocanızın söylediği aynı şey İpek hanım :)
  15. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevaplar için çok teşekkürler

İyi çalışmalar
  16. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliğine göre ;
    Ortak sağlık ve güvenlik birimi
    MADDE 12 –(1) OSGB kurulabilmesi ve hizmet sunabilmesi için tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan en az bir;
    a) İşyeri hekimi,
    b) İş güvenliği uzmanı,
    c) Diğer sağlık personeli,
    istihdamı zorunludur.

sadece bakabileceğiniz firmaların tehlike sınıfı ile söylediğiniz şey...çok tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakamaz,tabii özel şartlar hariç .
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

buket hanım c sınıfı uzmanlar bellı sure cok tehlıkelı sınıfada bakabılıyor dıye bılıyorum yanlıssam duzeltın lutfen
  18. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bahsettiğim özel şart o :) meslekte 3 yıl tecrube şartı yani yaşar bey
  19. serkan bey İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    değerli arkadaşlar bir osgb ye bağlı çalışmaksızın firmalara bağımsız hizmet verebilme konusunda bilgi sahibi iseniz lütfen bana bilgi veriniz.yardımlarınız için şimdiden tşk
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Şubat 2013 ---
    değerli arkadaşlar bir osgb ye bağlı çalışmaksızın firmalara bağımsız hizmet verebilme konusunda bilgi sahibi iseniz lütfen bana bilgi veriniz.yardımlarınız için şimdiden tşk
  20. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    açabiliyor.