1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg eğitimi (engelli çalışan )

Konusu 'Sağlık Eğitimleri ve Sunumlar' forumundadır ve ceyda özkan tarafından 7 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ceyda özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar ;
    İSG umanı olduğun firmamda sağır ve dilsiz bir çalışanım var . kendisi okuma ve yazma bilmiyor. İSG eğitimi vermem gerek ama bu şartlarda çok zor. Çalışanın engelli olması durumunda eğitim vermeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Yada böyle bir durumla karşılaşan birileri varmıdır. Bu konuda yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum .
    teşekkürler ve iyi çalışmalar
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Tamamen fikir yürütüyorum.
    Bu durumda bence en çok eğitime ihtiyacı olan kişi aslında o kişidir.
    Madem okuma yazması da yok, bu durumda sanırım işaret dili kullanıyor olmalı. Orada çalıştığına göre onunla anlaşanlar veya onlara özgü alfabeyi bilenler olabilir. Var ise onlardan yardım alıp vereceğiniz eğimi basitleştirerek ona da anlatabilirsiniz.
  3. ceyda özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğitime en çok ihtiyacı olan o kişi olduğu konusunda kesinlikle size katılıyorum . kendisiyle işaret dili ile anlaşan çalışan işten çıkmış maalesef
    Kendisi uzun zamandan beri mobilyada boya ve cila işi yapmış. Temel anlamda işi gayet iyi bildiği için çevresindeki çalışanlarla iletişim halinde değil . Yoksa bende sizin düşündüğünüz gibi yapacaktım . Önerini için de teşekkürler sait bey
  4. Kenan Ar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44666
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tarkett Aspen Tic.A.Ş.
    Eğitim için resimlerden v.b görsellerden faydalanılıp , Doğru ve Yanlış vurgusu kullanılarak bir çalışma yapılabilir.
    İyi çalışmalar dileğiyle.
  5. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar engelli çalışanlar için işyeri sahasında ne tür önlemler alınabilir. TS standartlarına atıfta bulunulmuş ancak standartta da genel de şehir yapılanmasıyla ilgili var.