1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg eğitimlerinin uzaktan verilmesi

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve aktasi tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    Merhabalar,
    Yönetmelikte geçen uzaktan eğitim hakkında bilgisi olan bir arkadaş varmıdır. Yada daha önce tecrübe eden etmek isteyipte edemeyen:)
    uzaktan eğitim verebilmemiz izin neler gerekli nasıl kayıt altına alınır yasal olarak nasıl kontrol edilir. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaslardan paylasım bekliyoruz.
    ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN

USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Eğitimin temel prensipleri
    MADDE 12

(7) Çalışanlara işe başlamadan önce verilecek iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri hariç olmak üzere, Ek-1’de birinci bölümde belirtilen genel konular işverence gerekli ve yeterli sistemin kurulması halinde uzaktan eğitim şeklinde verilebilir.

1. Genel konular
    a) Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler,
    b) Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,
    c) İşyeri temizliği ve düzeni,
    ç) İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar
  2. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba sanırım uzaktan eğitim den kasıt pc ortamında siz anlatırken kişilerin karşınızda sizi dinlemeleri ama bence saçma olmuş çünkü zaten dinleyebilecek olsa karşınızda olur. Ben sunum hazırlıyorum mail ile paylaşıyorum sunumu izliyorlar sorusu olan dönüş yapıyor telefon veya mail yoluyla sonrada gerekli evrakları doldurup benimle paylaşıyor. Herkes çok yoğun eğitim tamamlamam 1yıl olacak neredeyse napim başka çarem kalmadı en son bu yöntemi buldum hiç vermemiş olmaktan iyidir bence tabi:)
  3. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    bende onun benzeri bişey yapmak istiyorum aslında sizin yaptıgınızla ama yönetmelikte uzaktan eğitim demişde bunu nasıl kanıtlıcaz. sonucta imzada olması lazım. benim kafamdakide uzmanlık eğitimlerinde olduğu gibi bir kamera kurulup butun calısanlar sisteme baglanır dinler. benimde butun calısanlarım bilgisayar basında. o konuda sıkıntı yasamayız. en azından Ek 1 1. kısımdaki konuları bu şekilde çözsek gerisi gelir:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2013 ---
    az tehlikeli işyerleri için cok mantıklı aslında. egitim sonunda 10 soruluk test yapılır bide degerlendirmede yapılmıs olur.
  4. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben sunum ile birlikte soruları ve eğitim katılım formunu gönderiyorum çalışanlar sunumu bitirdikten sonrada çıktı alıp imzalayıp doldurup sorularıda cevaplayıp bana gönderiyorlar.(ya kargoyla yada masama bırakıyorlar) bütün çalışanların aynı anda aynı saatte müsait olup artı pc başında olmalarını sağlarsan süper tabi benim çalıştığım noktalarda yemekhane de bile aynı anda görmek mümkün olmuyor o yüzden öyle yaptım. Katılabilecekler için de ayda 1kere yüz yüze eğitim düzenliyorum gelebilenler gelip dinliyorlar gelemeyenler pc den yapıp gönderiyorlar. Bir de 70 puanın altında kalanlara tekrar sınav yapıcam diyorum sunumu okumak zorunda kalıyorlar:)