1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg hareketi üyeleri için ücret listesini yayinlamiştir.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    LİSTE EKTEDİR.

Ekli Dosyalar:

• Kitap1.pdf
      Dosya Boyutu:
      250,6 KB
      Görüntüleme:
      677
  2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çok tehlikeliler için risk analizi fiyatı yok.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Mart 2013 ---
    Uzmanlık hizmet fiyatları kısmi süreli mi yoksa tam süreli sözleşmeler için mi? kımi süreliler tam sürelilerden fazla olması gerekli diye düşünüyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Mart 2013 ---
    Risk analizlerinde ki fiyat, çalışan sayısı bakımından sınırlandırılmamış veya çalışan sayısı belirtilmemiş.
  3. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Uyarılarımı dikkate alarak listeyi tekrar düzenlerseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum.
  4. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışamalar genellemedir. Güncellenerek yayınlanacaktır. Web sitesi yayına girdiğinde tehlike sınıfı ve çalışan sayısına bağlı olarak fiyat analizi yapılabilecektir. Çok tehlike sınıflar için listede yer verimemesi nedeni ise bu bağlamada çalışacak arkadaşlar için özel uyarılar ve hukuki danışmanlık hizmeti sağlanacak olmasıdır. Listedeki fiyatlar bir uzmanın en alt seviyede çalışacağı taban fiyatlarıdır. Bun bakımdan değerlendirilmesi önemle rica olunur.
  5. ahmet can İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk analizi ,acil durum planı,temel eğitim zaten Uzmanın görevi iş veren ayrıca para ödermi :)
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    öder. İş sağlığı ve güvenliği hizmeti alma zorunluluğu henüz başlamamışsa.
  7. muratsahin_d İSGforum Üyesi

Merhabalar Arkadaşlar,

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıflarda ki işletmelerde 1-9 personeli devlet karşılayacak biliyorsunuz.

Duyumuma göre konuşulan fiyat kişi başı 188.00 TL. civarı, isterseniz bununla ilgili yönetmelik yayımlansın ondan sonra fiyat konusuna bakın derim. Yani sizin burada verdiğiniz fiyatlar düşük kalacak.

saygılar
  8. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fiyatlar braz düşük gibi sanırım. tehlikeli sınıfta bir işyerine 35 kişi çalışıyorsa 306 tl ücret çıkıyor... malum çalışma saatleri çok düştü ,buna paralel olarak fiyatlar da düşerse sıkıntı.çünkü alınan sorumluluk, iş yükü aynen devam ediyor çünkü
  9. ouzgnl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Sektör ( Kayar kalıp, altyapı,sondaj tecrit vs. )
    Risk analizi ve acil durum eylem planı için fiyatlar çok düşük, gerçi fiyatları çalışan sayısı ile de orantılı yapmak mantıklı. Az tehlikeli ufak 2 çalışanlı dükkanda var 100-200 çalışılan yerlerde var.

Ben bir uzman olarak sizin belirttiğiniz fiyatlara bir risk değerlendirmesi yapmaya çok sıcak bakmam, çünkü bu değerlendirmeyi yaparken zaman harcayacağım ki bu bir ekip işi ve ben bu iş iyi yapabileceksem 1 - 2 aydan daha kısa sürede yapmam/yapmamalıyım. Ki sizin verdiğiniz fiyatlara bakarsak 25 - 30 saat parasına risk analizi eşdeğer oluyor.

Amaç olarak böyle bir çalışma yapmanız iyi bir adım. Üzerine çalışılıp geliştirilebilir.
  10. evrenpitrak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Piyasa ile karşılaştırınca fiyatlar uçuk kalmış...

Büro tipi az tehlikeli bir yer için acil eylem planı+risk analizi+eğitim için 400-500 lira diyor bursadaki osgb' ler...

Buna göre hesap yaparsak 1200 lira demek lazım...
  11. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    5-6 saat lik işler için değerlendirilemez bu fiyatlar, 100 tlymi alacağız bunca riski. öte yandan risk analizi vs fiyatıda uçuk kalmış, zannetmiyorum şuan piyasada bu kadar ucuz işgücü varken bu fiyatlardan işi alabileceğimizi