1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Isg hizmeti almakla ve sağlamakla yükümlü işyerlerinin dikkatine

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    4017 İlgili Personelin Kısmi Süreli ve Hatalı Aylık Fazla Mesai Süresi Kullandığı Sözleşmeleri Mevcut Önce Bu Sözleşmeler Silinmeli ya da İptal Edilmelidir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2015 ---
    İsg katip bu hatayı veriyor. Tüm sözleşmeler yenilenecek mi yani yuhh
  2. seyffullah İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20733
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam mesela ben 1 kisi icin 1 saatimi veriyordum simdi 15 dk olacak yani bizim faydamıza 2016 ise bu süre 20 dk olacak tehlikeli sınıfı için kişi başına mantık bu
  3. Mustafa Gölge İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında merak ettiğim şu. Benim 2 kişilik az tehlikeli iş yerim için önceden görevlendirmem 1 saat olarak gözüküyordu şimdi 60 dakika yazıyor. İsg katipte değişen sadece bu. Bu durumda bu sözleşmemi 2016 ya kadar kullanabilecek miyim yoksa yenilemem mi gerekiyor?
  4. erdost İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118455
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    arkadaşlar atama yapabilmek için uzmanların tüm sözleşmeleri iptal mi edilecek,
  5. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    şuan kimse napıcağını bilmiyor, 170 cevap veremiyor, sistemde hata var
  6. erdost İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118455
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Bakanlıkla koştuk ve tüm işyeri ve uzman sözleşmeleri iptal edilip tekrar içe ve dışa görevlendirme yapılıp onaylatılacaktır dendi hayırlı olsun. Çok zor onaylattığımız bir sürü zahmet verdiğimiz sözleşmeleri iptal edip nasıl onaylatılacak bilemiyorum.
  7. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    o şekilde yapmaya çalışan arkadaşlarda olmuş tam zamanlı atama yapılamıyor diyorlar temkinli olmak lazım
  8. erdost İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118455
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Peki ne yapmak lazım arkadaşlar bilgisi olan var mı?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2015 ---
    PEKİ NE YAPMAK LAZIM ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VAR MI?
  9. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSG KATİPTE SÖZLEŞMEYİ İPTAL ETTİM ŞİMDİ YENİ SÖZLEŞME YAPAMIYORUM.SİSTEM ÇOK YOĞUN DİYOR.ne olacak şimdi
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yarın toplantıdan sonra şekillenir arkadaşlar biraz sabır.
  11. Cem AKÇA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bugün TOBB binasında toplantıya katıldık. 1000 kişi civarında katılım vardı. Oldukça hararetli toplantıydı. İşin özeti 550.000 onaylı sözleşme var. Bunun %30'u mecburen tamamen düşülecek ve yeniden girilecek. Tam zamanlı ve fazla mesai kavramı 180 + 37 yerine, 195 + 22,5 olarak revize edildi. Tam zamanlı personeller için tüm sözleşmelerin düşülüp yeniden girilmesi gerekiyor...
  12. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    4017 İlgili Personelin Kısmi Süreli ve Hatalı Aylık Fazla Mesai Süresi Kullandığı Sözleşmeleri Mevcut Önce Bu Sözleşmeler Silinmeli ya da İptal Edilmelidir ...........

Sisteme iş yeri tanımlamaya çalışıyoruz fakat yukarıdaki hata kodu veriyor.Şimdi bütün tanımlı işyerlerimi silsem Sistem su anda bile hiç iş kabul etmiyo sildikten sonra sözleşmeleri , yeniden tanımlama yapabileceğimizin garantisi nerede ? Ayrı sistem hangi işyeri için hata veriyor en azından o belirtilebilirdi , düzeltilmesi gerekene bir uyarı tipinde birşey yapılabilirdi , şimdi sistemin hangi işten dolayı hata verdiği ya da ne oldugu belirsiz ....
    İsg katip onayı için Ne zahmetle insanlara yapmadığımız kalmıyor bin zahmetle yapıyorduk ????

Bekleyelim Görelim
  13. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    2016 da zaten tüm sözleşmeler tekrar yenilenecek eziyet ya,
    Şu an itibariyle iş yerlerinin tanımlı olduğu kısma bi güncelleme butonu koysunlar saati artacak mı azalacak mı ne şekilde bi değişme gösterecek işçi giriş cıkısına göre sistem dinamik olsun , su an güncellesek yine sistem eminim statik olur ... Öylece kalakalır .
  14. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  15. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    • Duyuru da önemli bi cümle var ,
    • "Görevlendirme ve Sözleşme işlemlerinde süre güncellemesi yapılamayacak olup, süre artırımı durumunda ek sözleşme girilebilecektir. Süre azaltılması durumunda mevcut dışa sözleşme iptal edilmeden içe sözleşme iptal edilemeyecektir."
    • Buna göre sistemin çalışması lazım aslında ?
  16. seyffullah İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20733
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    biz daha yenilemedik lakin tehlikeli sınıfta 1 kişi için benim 1 saatimi alıyordu şimdi o süre 15 dk olmayacak mı o zaman manası nedir ya da toplam süreden mi bahsediyor bu cümlede
  17. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    2016 ya kadar İSG uzmanları 6-8-12 dk diye gidiyor , 2016 da biliyorsunuz ki 10-20-40 dk olarak değişecek, şu andaki mevcut sistemde değişen birşey yok saat olan birimler dakikaya çevrilmiş eskisi gibi devam ediyor VArsa da ben farkedemedim , Hala sistemin alt yapısı oluşmamış bence , çünkü süre artırıp azaltabilmek için ek sözleşmeden bahsediliyor sistemde öyle bir seçenekte yok isg katipte .
  18. seyffullah İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20733
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Siz iptal edip yeniden sözleşme yaptınız mi
  19. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KORU OSGB
    http://www.isgforum.net/posts/117248/ bu bölüm de bu konu ile alakalı tartişma var , yararlı olur okursanız .

Ben yapamıyorum cünki cesaret edemiyorum hepsinin sistemde iptalini versem yeniden doğru çalışacağı ne malum ??? bilemediğim için
  20. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELİTAŞ OSGB
    biz işlemlerimizi yaptık , hiç bir sıkıntı olmuyor