1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Isg hizmeti almakla ve sağlamakla yükümlü işyerlerinin dikkatine

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Sayın Murat İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14348
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sözleşmeleri iptal edip yeniden yaptığımızda dk bazında onaylıyor 6-8-12 dk şeklinde tekrardan sistem atama yapıyor. Eski haliyle bıraktığınızda 1 kişi 1 saat aldığından 8 dk atama yapılması gereken yere 60 dk atama yapılmış gibi gözüküyor.
 2. seyffullah İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  20733
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Dakikalar düştü mü acaba hiç
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2015 ---
  Sagolnuz murat bey
 3. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  149868
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  saatleri otomatik verdiği gibi dakikalarıda otomatik olarak veriyor yeniden atama yaptıgınızda
 4. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KORU OSGB

  tam zamanlı içe görevlendirmelerinizde (195*60=11700 dk , 22,5*60=1350 dk ) dakika olarak mı girmiştiniz Gülsevin Hanım
 5. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  149868
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tam zamanlı olarak atama yaptığınızda dakikalar otomatik olarak yukarıda belirttiğiniz şekilde geliyor
 6. Pınar GÜLLE İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KORU OSGB
  Umarım sistem bunca eziyetten sonra dinamik hareketli hale gelir zaten 2016 da yeni (10-20-40 dk ) ya göre yeniden iş tanımlaması yapılması yerine duyuruda denildiği gibi ek bir sözleşme gibi bir ek ya da saat güncelleme butonu olsa ...
 7. Gülsevin GÖKÇE ÇİMEN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  149868
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Güncellemenin kalkmış olması büyük sıkıntı bence..
 8. Mustafa Gölge İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu durumda anladığım kadarıyla yaptığımız kısmi süreli sözleşmeleri silip tekrardan onaylatacağız. İptal sonrasında ayrıldı olarak gözüken durum bir sıkıntı yaratacak mı ileride? Ayrıca ben isg katipte sözleşmemi onayladığımda aynı anda şirketle aramda bir sözleşme daha yaptım aynı tarihli. Şimdi isg katipteki sözleşmeyi silip tekrar onayladığımda işe başlangıç tarihi değişecek. O zaman elimdeki sözleşme ile uyuşmayacak. Bu durumda farklı bir uygulama yapmamız gerekecek mi?
 9. Mustafa Gölge İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
 10. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Karşılıklı yaptığınız ticari sözleşmenin süresi ne zaman bitiyor?
 11. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yani elinizde ilk yaptığınız isg katip sözleşmesinin bir örneği varsa sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuçta hazırlayacağımız evraklara resmiyet kazandırmak için isg katip onayı yapıyoruz. Önemli olan isg katip onayı olmadan hizmet vermemek. Ticari sözleşme yapmışsın isg katip onayı yapmamışsın paranı almaya devam edersen işte o zaman sıkıntı yaşarsın
 12. Mustafa Gölge İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sözleşme sürem 2 yıl. İsg katipte onayladığım tarih ile şirketle aramda yapmış olduğum sözleşmenin tarihi aynı. Zaten bu şirket de başka bir görev dolayısıyla tam süreli olarak çalışıyorum sadece isgu olarak destek vermek için kısmi süreli sözleşme yaptık(Bu arada 10 dan az çalışanı olan az tehlikeli sınıfta yer alıyor.). Şirketin 3 ayrı şubesi için 1 saat,1 saat ve 2 saat yani şu an ki haliyle 60 dk.,60dk. ve 120 dk. şeklinde. İsg katipte de şu an bu şekilde görünüyor. Sıkıntım şu, yapmış olduğum bu 3 sözleşmeyi de iptal etmem mi gerekiyor çünkü isg katipte sözleşmeyi fesh edip yenisini onayladığımda tarih değişecek ve elimdeki sözleşme ile uyuşmayacak.Bilemedim:(
 13. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sözleşmeyi iptal etme gibi zorunluluğunuz yok . zaten onaylı gözüküyor ancak çalıştığınız firma bir şube daha açarsa ora ile sözleşme yapamazsınız tek sorun bu olur.
 14. OZTURKmrt İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  91337
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ÖZBAY OSGB
  Daha önce sözleşme yaptığınız firmayla, süre yada çalışan sayısında artış nedeniyle sözleşmeleri güncellemek yerine artık ek sözleşme yapılacak.
  Firmalarla yapılan ticari sözleşmelerin İSGGM için bir değeri yok. Her türlü işlem için İsg-Katip sözleşmesi esas alınıyor. Mevcut sözleşmeleri İptal edip yenilediğinizde eski sözleşme sistemden yok olmuyor.
 15. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İsggm için değeri olmayabilir ama bence işverenler için çok değerli :)
 16. Mustafa Gölge İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Şubelerdeki çalışan sayısı sırasıyla 2,7 ve 10 (az tehlikeli).İsg katipte onaylanan sözleşmelerimde 60 dk,60 dk. ve 120 dk.Yeni düzenlemeye göre şimdi 12 dk.,42 dk. ve 60 dk. olacak şekilde tekrardan güncellenmesi mi gerekiyor yoksa eski haliyle kullanabiliyor muyuz?