1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg hizmetleri ücretleri

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve kubilay23 tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Arkadaşlar çok değişken fiyatlar var ne zaman rutine binecek bu fiyatlar ? yada dahada mı cılkı çıkacak ? umarım mali müşavir işine dönmez...
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bireyseller-Mali müşavirler ortaklığı 50 tl-50 tl kardeşliği bitecek diye ümit ediyorum.
  3. kabsan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aztehlikeli 80-90 kişinin çalıştı bir iş yerini 350 tl gibi komik rakamlarla alıyorlar. Daha fazla işyeri alabilmek için fiyatları düşürmek çok doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum. İş yeri hekimleri yüksek fiyattan iş alırken isg uzmanın fiyatları niye düşüyor???
  4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Bir hekim, etik kurallarını çiğneyerek diğer hekimin önüne geçerek değerini düşürmüyor. Hekim istiyor alıyor uzman ise işverenin dediğini kabul ediyor. Tabi meslek örgütlerinin etkisini de unutmamak gerek.
  5. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Bir kurulusun ( dernek oda vb gibi) asgari fiyatlari belirlemesi lazim bence...
  6. kabsan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kesinlikle örgütlenip ttb gibi fiyatlar sabitleştirilerek hizmet verilmeli

7. konu, uzayan maaş konularına dönecek gibi.
    bence biraz mantık dahilinde hareket edelim sayın arkadaşlar. az tehlikeli sınıfta 80 kişi çalışıyorsa; 13,3 saat...hadi siz diyin 14 saat çalışma süresi var.yani ayda 2 gün bile değil. bunun için 350 tl istenmiş.az diyorsunuz. haftada 5 gün var.ayda hafta esasıyla 20 gün eder.hadi 2 günde artık günleri ekleyelim. etti 22 gün.22 gün * günlük 8 çalışma saati == 176 saat....14 saate 350 tl alırsa 176 saate 4400 tl alır. 400 genel giderlere çık.kaldı 4000 TL ...ya elinizi vicdanınıza koyun hangi işe yeni başlayan kişi 4000 tl alır.biraz insaflı olun..bu bile fazla ana buna da laf etmeyin.
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hangi işe başlayanlar bu maaşı alır ?
    1-avukatlar
    2-doktorlar
    3-psikologlar
    4-deniz işletmecileri
    5-...
    6-... istersen daha sayayım sana

Bugün işe yaramaz bir memur maaşı 2500 tl
    Bugün bir polis 3000 tl
    Bugün bir ev kirası en az 500-600 tl

Sen hangi devirde yaşıyorsun burada bir mühendis var 4 yıl okul okumuş ve üzerine sertifikası için 3000 tl ve 6 ayını harcamış 25-30 yaşına gelmiş ve sorumluluk isteyen bir meslek icra ediyor ve sen 4000 tl yi fazla görüyorsun Seni bilmem ama ben o 4000 tl yi hakediyorum sonuna kadar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Nisan 2013 ---
    o 4000 tl den de vergini algını ssk nı düş bakalım ne kalıyor
  9. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence bir şekilde örgütlenilip bakanlığa dilekçe yollanılması istemde bulunulması gerek
  10. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Serbest piyasa ekonomisinin dezavantajları... :(
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    örgütlense ne olurki çoğu odanın sorumlu müdürlük sözleşmelerinde belirlediği rakamlar var ve o rakamlar üzerinden de sözleşme yapılıyor ama işveren o parayı ödüyormu? hayır.......bu işin hakkıyla yapılabilmesi için çsgb nin bu konuya el atması lazım havuz sistemi denilen sistem hayata geçirilirse sanıyorum bu proplemler kalmaz.ama onuda çok küçük bir ihtimal görüyorum zamanında gıda işletmelerinde sorumlu müdürlük olayı yeni başladığı zamanda bu havuz sistemi konuşulmuştu ama ne odalar ne de bakanlık bu konuda bir şey yapmadı ve olay diploma kirası olayına dönüştü.dilerim buda ona dönüşmez...
  12. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Arkadaslar sistem bastan yanlis bence. Madem devlet olarak bu ise el attin sonuna kadar profesyonel yap. Nasil mi? Calisma mudurluklerine yap atamalarimizi ode maasimizi bizde gonul rahatligi ile yapalim. Gidip pazarlik yaparken bile utana sıkıla yapiyoruz. İsverene yikilmamasi lazim idi bu işin ama burasi turkiye iste yapacak bise yok. Tabiri caizse bindik bir elamete gidiyoz kiyamete...
  13. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    devlet yük istemiyor tabi madem istemiyosun işveren e yıkacaksın bari doğru şekilde yap hani kısmet olursa(ben)ve halihazırda uzman olmuş arkadaşlar teoride çsgb bağlıyız ya hani o zaman de ki işveren sen bize ödeyeceksin maaşlarını bizde uzmanlara bak sistem nasıl işliyodu tıkır tıkır ama olurmu yapılırmı hiç böle birşey yada deki odalara ödeyin.vel hasıl uzun lafın kısası devlet te çok iyi biliyor bunun böle ollması gerektiğini ve zamanla neye döneceğini bunu çıkardığı işveren e ek maliyet getirdiği bütün istihdam şartı olan kanunlarda gördü ama hala yapmıyor neden diye bir düşünmek lazım......

14. işini düzgün yapana sözüm yok.okulunu düzgün okumuş ve bilgili adama sözüm yok.benim diğerlerine .ve sonuna kadar da her platformda da bnu açıkca dile getireceğim.adam gibi okumuş mühendise çalışan uzmana diyeceğim yok.ancak sen git sallapati bir okul oku.öe böyle mezun ol.sonra derslere bile girmeden git uzman ol ondan sonra risk analizi yapmayı bile bilme.kurul nasıl kurulacak diye yönetmeliklere bakmak yerine sağdan soldan bilgi hırsızlığı yap.zaten okusada yönetmelikten birşey anladığı yok.ondan sonra UZMAN ı de çık ortaya 4000 tl maaş iste...
    benim lafım bunlara.bu tip adamlara.sen böyle değilsindir.orası ayrı.ben böyle biri değilim diyorsan üzerine alınma.lafım her başladığı işte işletmeyi gezmek yerine "KUAFÖRLERDE, BAKKALLARDA, TABAKHANELERDE OTO SANAYİNDE ............RİSK ANALİZİ OLAN VARMI" diye ortada gezen uzmancıklara.adam daha ne yapacağını bilmiyor.ama çıkmış uzmanım diye ortada geziyor ve 4000 tl istiyor.yok arkadaş.o 4000 tl alıyor dediğin doktor 6 sene dirsek çürütüyor, mühendis dediğin makine tasarlıyor, avukat dediğin sayfalarca kanun ezberliyor.eeee..!! sen (o bir b.k bilmeden uzman olduğunu savunup yüksek maaş isteyen ezikler yani. lafım özelde sana değil.yanlış anlama) 4 yıllık okulu yata yata 6 senede bitir.sonra öyle böyle uzman ol.yok arkadaş.o kadar bedava değil.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2013 ---
    hak eden tabiki o paraları alır. hatta daha fazlasını alanıda biliyorum.ama öyle bedava dan ekmek yok .
  15. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    1-9 işçi çalıştıran işyerleri için devlet osgblerden teklif topluyor. Fiyat o zaman sabitlenecek 1-9 işçisi bulunan işyerlerine devlet desteği olacak. Birde bu işyerlerini osgb ye yönlendirecek yani bireysel olarak çalışanlar için üzücü bir durum osgb ler de uzman arayacaklar ellerindeki işleri yaptırmak için Bir İşyerinde İş Güvenliği Uzmanı :
    1-Risk Değerlendirmesi yapar
    2-Acil Durum Planı hazırlar
    3-Eğitimleri verir

Peki Hekim? Reçete yazar başka (yapması gerekenler değil görevlerini sormuyorum işyerlerinizde şuan hekim napıyor?)
  16. aydın kankal İSGforum Üyesi

merhaba ,
    bu dediklerine binaen söylüyorum eğer siz çok biliyorsanız risk analizi şu bu konuları neden bu siteye üye oldunuz.
  17. ya yapmayın lütfen bu yazdıklarımdan bunu mu çıkardınız.yazının hiçbir yerinde ben biliyorum, kimse benim kadar bilmiyor, yada bilmenin ölçüsü hakkında bir cümle yok. tekrar okuyun lütfen.
  18. Ali Ünal İSGforum Üyesi

OSGB sahibimisiniz yoksa OSGB de mi calısıyorsunuz?
  19. osgb sahibi değilim.osgb de çalışmıyorum. sadece biraz daha gerçekçi yaklaşıyorum olaylara.bence. :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2013 ---
    hem ne alakası var osgb ile ilgim olmasının.siz isminizin altındaki imzaya bir bakarmısınız..!!! bu kadar yetkinliği olan birisi olarak.soruyorum size aylık geliriniz ne kadardır.ama lütfen dürüstçe net rakam belirtin.ortalama kazancınız nedir.