1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg hizmetleri ücretleri

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve kubilay23 tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Özel ve kişisel dialoglara girmiyorum. Kimse ezik değil ezik hissettiremez, alacagı sorumluluklar karsısında o rakamları istemekle hakılılar. Osgb adıyla konusuyor, uzmanlık meslegını hafife alıp düşük ücretlerde tutmak isyorsunuz. Özgüvenini kayetmiş biri gibi konuşuyorsunuz.
  2. Gözde kabtan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    size sonuna kadar katılıyorum ayda 4bin tl demek alacağın riskin büyüklüğü demek.Zaten şuanda yeni çıkmış bir uzman nasıl o kadar sıkı çalışabilir ki kimse öyle bir sıkıntının altına girmek istemez
  3. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Ahmet bey biz hep kendi tarafimizdan bakiyoruz olaya siz işveren gozunden bakmişsıniz :) yazdiklariniza paralel olarak bende sunlari soylemek istiyorum soyle bir kani olusuyor yavas yavas isverenlerde. Yav arkadas bu adam 4 yil universite okuyor muhendis oluyor teknik eleman oluyor ben buna bu konumda 2500 tl veriyorken bir aylik bir egitimden sonra ne diye 4000 5000 vereyim? Ne degisti diye soruyor? Simdi bi cogunuz aldigimiz risklerden bahsedeceksiniz evet haklisiniz bizde isverenlere bahsediyoruz ama anlat anlatabilirsen... Risk analizleri konusundada biseyler soyliyeyim kimse kurstan cikar cikmaz risk analizi yapamaz. İlla birilerinin yaninda gorecek yada yapilmis dokumanlara bakip kendince biseyler yapacak. Bu konuda benimde sıkıntim şu arkadaş adamlar domates biber satanada ayni risk analizini uyguluyor maden ocaginada... Buna deli oluyorum bide ortada gezip benden krali yok diorlar. Neyse .. Kazasiz gunler diliyorum.. Saygilar
  4. Ali bey anlaşamıyoruz. maalesef.işini yapan , bilen , öğrenmeye çalışan, emek veren hiçbir çalışana karşı değilim.diğerlerinede karşı değilim ancak biraz tepkiliyim.ve olmaya da devam edeceğim.
    size bir soru sordum ama cevap vermediniz.cevap verseydiniz demek istediğim -aynı zamanda sizin gibi insanlarında bir nevi önemini vurgulayacak olan- asıl konuyu daha rahat anlardınız.

bu mesaja konu olan 4000 tl olayını bir tarafa bırakın. imzanızın altında bulunan sertifika numaralarının ne olduğu bilmeyen insanlar var.ve bu insanlar 1,5 ay kursa gidip ben uzmanım diye ortada dolaşıyorlar.ben bunlara tepkiliyim. adam risk analizinin ne demek olduğunu bilmiyor.ve 3000 tl den aşağı çalışmam diyor.ben bunlara tepkiliyim.hak eden kişi zaten bu ücretleri alır, alıyorda. ama adam bireysel çalışıyor veya başka türlü çalışıyor, gidiyor bakkala risk analizi yapmaya.evden çıkmadan önce hemen burada bir başlık açıyor; "bakkla da risk analizi yapan varmı" diye. ben yardımlaşmaya da karşı değilim. bireysel çalışmalarımıda zaman zaman paylaşıyorum. bunda zarar da görmüyorum ancak bu tip ezbercilere karşıdır bu sözlerim ve tepkilerim.
    elbette kazanacak çalışan kişiler.ama bu tip insanlar gidip yüksek ücretlerle işe girmeye çalışıyorlar.sonra işveren 2 ay sonra adamda iş olmadığını anlıyor ve kapı dışarı ediyor.sonra ne oluyor.arkasından giden adam daha düşük ücretle çalışmak zorunda kalıyor. ben gidin 1500 tl ye çalışın demiyorum.ama biraz mantıklı hareket edelim.isteğim bu.yoksa sizin gibi yada çalışan emek veren, vermeye çalışan insanlara lafım yok.olmazda. konuyu kişisel algılamıyrum merak etmeyin.sadece fikir alış-verişi yapıyoruz.

selametle.
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patron o adama o zaman 4000 tl verip çalıştıran adam memnunsa tabi ki yapacak bir şey yok ama isguzm arkadaşın dediği gibi hekim ne yapar alır 8000 tl yi ense yapar hakkaten karmaşık durumlar bunlar adam uzmanı beğenmezse tecrübeli uzman alır çözer olayı
  6. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patron ben senin dediğini gayet iyi anlıyorum. Şu ana kadar 6 tane A sınıfı uzman tanıdım 2 tanesi hariç en kötü C uzman benim tanıdığım A uzmanlardan iyidir. Bunu da daha öncelerde açıkladım ve bu adamlar şu an 10 000 den aşağı çalışmıyorlar. Sen hiç TTK emeklisi A sınıfı uzmanla tanıştın mı hiç ?
  7. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Abi ne 10 bin lirası ya günlüğü 2000 tl ye gelior adamlar. :)
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Vay be ayda 60 000 para gelecek bana direk taksitle boing 747 ye girerim
  9. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Abi sen A olana günlüğü 20 tl ye iner merak etme :) 750 iş günü primi olan şanslılardan ise onuda bilmiyorum :)
  10. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    600 günü olan bahtsızlardanım :) napsak 5 ay madencilik yapsak şimdi 5 ay sonra A mı oluyoruz benim durumda karmaşık geldi bana biraz :)
  11. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    7 yıl A sınıfına bakabilecen :) yinede bahtsız sayılmazsın. ama madenci olman konusunda pek iyimser konuşamıyacam :)
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patron birkaç aya kalmaz biz de bakarız A sınıflarının işine yumuşatırlar daha bu yasayı
  13. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Valla umarım herkes için hayırlısı olur. Tek canımı sıkan bu olayda iş yeri hekimleri abi adamlara yaradı bu iş biz ne yaparsak yapalım işin kaymağını malesef el ense yaparak bunlar yiyor doktor olmak varmış arkadaş :) pardon iş yeri hekimi :D
  14. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Doktorların dezavantajları da var artık eskisi gibi "Doktordan temiz" yazamayacaklar araba ilanlarına. Şantiye şantiye gezen doktorun arabası da temiz olmaz artık ;)
  15. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    :)
  16. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    birşey soracağım kubilay bey bu 750 gün meselesinde bugün illahaki ssk prim günü mü olmak zorunda sözleşme kabul edilmiyormu?bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  17. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Çalışma bakanlığından gelen arkadaşlara sordum aynen şunu söylediler. ssk pirimleri bakanlığa yollanacak ve bakanlık tarafından incelenecek kabul görenler sektöründe A sınıfına bakabilecek (sektöründe önemli bir kelime yani inşaat sektörü ise sadece inşaat sektöründe bakabilir mermer ocağına bakamaz.) bilgim bu kadardan ibaret.
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkürler anladığım kadarıyla olmuyor ssk primsiz sanırım.
  19. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Kesin olmamakla beraber olmuyor ama burası türkiye illaki yapanlar çıkacaktır sizde emsal gösterirsiniz. :)
  20. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    küçük işletmelerde genellikle ssk olayı olmuyor pek o yüzden ispatlayamıyoruz onca yılın emeğini hayat garip okadar çalış çabala ama acemi kabul edil....