1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg hizmetlerinde tecrübe

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve kubilay23 tarafından 26 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Arkadaşlar verilen ilanları hiç takip ediyor musunuz ? İSG hizmetleri konusunda 5 yıl tecrübeye sahip C sınıfı uzman aranıyor... burada bi gariplik yokmu sizce :D bide ilanları verenlerin çoğu çok tehlikeli sınıfta değiller ama A sınıfı niteliğinde C arıyorlar ölür müsün öldürür müsün :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2013 ---
    İyi derecede ingilizce yazabilen ve konuşabilen kısmını da unutmayalım :)
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İnsan kaynakları uzmanlarına bu ülkenin çok ihtiyacı var...
  3. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Abi bugün düyanın önde gelen bir şirketi ile görüşmeye gittim insan kaynağındaki vatandaşların çoğu 2 yıllık mezun ve konudan haberleri yok. bu nasıl olabilir diye hala sorgulamaktayım :)
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Kelin ilacı olsa önce kendi başına sürer hesabı.
    5 yıl tecrübe isteyip C sınıfı uzman arayanlar ya sistemi hiç bilmiyorlar veya kopyala yapıştır usulü, hazır ilan formatında sadece aranılan pozisyonu değiştirip ilan veriyorlar.
    O adamlar A sınıfı uzman alsalar neeee almasalar ne.
    Kanun hükmü yerine getirilsin de ne olursa olsun onlar için. Birde ucuza olsun bu işler. :D
  5. hserap İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İsg uzmanı olarak ilk işe basladıgı gunu, endişelerini ve yaptıklarını anlatmak isteyen var mı?
    Bizim gibi uzman adayları icin faydalı olabilir:)
  6. gokhan panayir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilk işe başladığımda sene 2008 görev aldığım projede İnsan kaynaklarında işe girmeden önce mülakata girdim. neden iş güvenliği ? sahada uygunsuzluklara nasıl müdahale edersiniz ? şeklinde soruları atlattıktan sonra İngiliz direktörümüz DAVİD var onunlada görüşeceksiniz ne ingiliz mi diye yusuflamıştım :) ama neyseki misafirleri olduğundan görüşememiştik. sonrasında görüşmeden işe başlayabilirsiniz demişlerdi.

DAVİD i de baktılar proje iş durdurmalardan sonra zamanında bitmeyecek ingilizin işine son türk mantığı çalışmaya devam etmişlerdi.

iş güvenliği uzmanlığı ya yapacaksın destek göremezsen eğer valizini toplayıp gideceksin.

ekteki karikatür güzel hazırlanmış :) herşeyi anlatıyor. işe girerken kurban mı arıyorsunuz yoksa hayatınızda yeni bir yön mü istiyorsunuz diye konuşmak lazım

herkese saygılar sevgiler :)

Ekli Dosyalar:

7. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    karikatür gerçekten çok başarılı. ağlanacak halimize gülüyoruz gibi bir durum olmuş.
  8. gokhan panayir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çelik konstrüksiyon üzerinde 17 metre yükseklikte çalışan Adana grubu çalışan 8 kişilik ekibin ustabaşı makas üzerinde yanında güvenlik halatı, üzerinde paraşüt tipi emniyet kemeri , şok emici , çene bantlı baret olmasına karşın takmaması ve uyarımıza rağmen 17 metreden baret fırlatmıştı.

işi bırakmasını ve aşağıya inmesi tarafımdan istenmişti.

Yüklenici bünyesinde çalışan iş güvenliği personeli olarak alt-yüklenici çalışanlarına bilgi vererek iş durmuş, karşımda 7 kişi bulmuştum.

o 7 kişi olayı kendi lehine çevirebilmek için sen bizle "lan" diyerek konuşamazsın demişlerdi. bende " bu şantiyede 1500 kişi çalışıyor. bugüne kadar hangisine lan diye hitap ettiysem çıksın ortaya bugün işi bırakıyorum." demiştim. anında susmuşlardı.

sonra ustabaşı 2 metrelik boyuyla " beni buraya kim çağırdı" dedi. " ben çağırdım gel konuşalım, takmamandaki sebep nedir ?" diye. kendisi inatla kullanmayacağını sinirli ifadelerle tekrarlamış ve bana da yapacak pek fazla bişey kalmamıştı.

Sana son kez soruyorum. tekrar eğitime alacağımı ve bizim şartlarımızla çalışacakmısın diye sordum ve kendisinden "takmıyacağım" cevabını aldıktan sonra ilgili yazışmalarla ekibine ve kendisine çıkış işlemleri yapılmıştı.

Savaşmadan hiç birşey düzelmiyor. Güzellikle anlatamadığınız zaman devreye disipline etmek için ceza ve ödül uygulamasını yürürlüğe sokmanız gerekiyor.

aradan 1 ay sonra 2 kişi yüksekten düşme yaşamış olup ,1'i anında ölmüş, diğeri 1 ayın sonunda omzunda platinle kurtulmuştu.

iş güvenliği ekip işidir. herkese sorumluluklarını hatırlatmak , uyarmak , zinde tutmak , kayıt altına almak önemlidir.

saygılarımla.
  9. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ben 2008 yılından beri bu sektörde çalışıyorum... Daha beni seven bir işçi ya da taşeron görmedim.:cool:. bu arada ciddi bir kazada görmedim...Şükürler olsun
  10. gokhan panayir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilk endişem iş güvenliği şefimiz. mapa ve klemens kontrolü yapacağız demişti. düşünüp durmuştum.

Mapa ? klemens ?

sonra sahaya çıktım operatöre mapa ve klemensleri görebilirmiyim demiştim : ) abi mapa önünde klemenste burda demişti :)

oda gösterdikten sonra tamam bulduuuum demiştim. (sene 2008 )

daha öğrenecek çok şey var araştırmak ve bu kadar güzel bir sitede paylaşımlarda bulunan bir topluluğun bulunması gerçekten önemli.

kazasız günler dileğiyle.
  11. gokhan panayir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli zabıta memurlarına polis tarafından uygulamalı biber gazı kullanımı eğitimi verildi. Eğitimde biber gazını yiyen zabıta memurları zor anlar yaşadı.
    Polis toplumsal olaylarda sık kullandığı biber gazını bu kez eğitim için zabıta memurlarına karşı kullandı. Toplumsal olaylara karşı donanımlı olmak isteyen Uşak zabıtası, polisten uygulamalı biber gazı eğitimi aldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan ilginç eğitimde gruplar halinde sıraya geçen zabıta memurlarının yüzlerine polis biber gazı sıktı. Biber gazını yiyen zabıta memurları ise sonrasında zor anlar yaşadı. Bazıları etkilenmediğini iddia etse de görüntülerde uzun süre gözerini dahi açamadıkları görüldü. Biber gazını yiyen zabıtalar hemen çeşme başına koşup yüzlerini yıkadılar. Bu anları görüntüleyen bir zabıta memuru ise arkadaşlarını kameraya konuşturup olup bitenleri gülerek kayda aldı.
    (İHA)

bu haberi izlemişsinizdir . ve benim gibi aynı şeyleri düşünen bir çok uzman arkadaşımız olmuştur. acabaa işçilerede uygulamalı önlem almadığınızda yüksekten düşme sonucu görmüş olduğunuz gibi sonucu ölümlü iş kazasıdır diye uygulamalı eğitimmi versek :)

şimdi bazıları " Zaten uygulamalı yüksekte çalışma,iple erişim ve kurtarma eğitimleri veriliyor" diyebilir. :)

uygulamaya şaşırdım. görüntüleri izleyince vaaay salaklar dedim.
  12. hserap İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    "Kontrolsuz guc, guc degildir."
    Mantık bu olmalı.
  13. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Nerde ipsiz sapsızlar var insan kaynaklarına koymuşlar.