1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg iç yönergesi ile ohsastaki iş sağlığı ve güvenliği prosedürünü ve bu prosedüre bağlı talimatlar

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Eren Baran tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. mevzuattaki isg iç yönergesi ile Ohsastaki işsağlığı ve güvenliği prosedürünü ve bu prosedüre bağlı talimatları nasıl ayıracağız. Baktığımda iç yönergedeki konular prosedürü ve bu prosedüre bağlı talimatları vede formları kapsıyor gibi.
  2. İç yönetmeliklerde genelde kanun veya yönetmeliklerdeki maddeler kopyala yapıştır yapılıyor. Ardındanda genel kurallar sıralanıyor. Bu ne kadar doğru?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2015 ---
    Bir iç yönetmeliği isg prosedüründen ayıran nedir? İç yönetmelikte hangi konular yer alamalı prosedürde hangi konular yer almalı. Birde bunlara benzeyen bir el kitabı oluyor. Buda bir karmaşa
  3. Ali GÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bildiklerimi yazayım;
    İç yönerge Kurullar ile ilgili yönetmelikte kurulun görevleri arasında sayılmıştır.Bu yönerge; TS(OHSAS) 18001-2008 isg yönetim sisteminin genel yapı şablonu veya formatına uygun onu esas alarak hazırlanadığında, ulusal ve uluslararası kabul edilmiş bir yönetim sistemine de uygun olacak ve kendi prosedürleri içinde süreklilik taşıyan bir İSG sistemi kurulmuş olacaktır.
    Ancak istenildiği gibi de yapılabilir elbette. Sorumluluklar, görevler, diğer tüm prosedürlere ait izlenecek metodların yazılması ve bunlarla ilgili talimat form gibi kullanılacak materyalinde sona eklenmesi ile bir yönerge yazılabilir.
    El kitabı basitçe yönetime ait kurallarının yazılı olduğu ve dağıtıldığı liflet gibi (daha geniş de olabilir elbette) basılı materyaldir.Bu materyalin içeriği dağıtım şekli gibi hususlarında yönergede tanımlı olması gerekir elbette.