1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Isg kültürü oluşmalı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Fatih Ataselim tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Fatih Ataselim Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  43997
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ekosistem
 2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Yazılar çok küçük okunmuyor..
 3. burcak pilan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Bence İSG KÜLTÜRÜ oluşması için öncelikle insanların siyasi ya da yanlı fikirlerinden/kimliklerinden uzaklaşması gerekmektedir. En azından kişiler, uzman kimliklerine büründüğünde yanlı düşüncelerinden kurtulup, sadece korumakla mükellef olduğu insanların sağlıklarını/hayatlarını düşünmeleri gerekmektedir. Aksi durumda her gün Soma'daki gibi bir facia yaşamamız muhtemeldir.

  Soma'daki faciadan sonra bile uzman gömlekleri giymelerine rağmen, siyasi fikirleri doğrultusunda olayları "eksik" analiz edenler olduğu müddetçe bu kültürün oluşması mümkün değildir.

  Hepimizin üyesi olduğu bu forumun, uzmanlık hakkında bilgi paylaşımı için kurulan bu sitenin admininin dahi siyasi fikirleri doğrultusunda paylaşımlar yapabiliyor olması daha şimdiden İSG UZMANLIĞI için oluşturulan bu örgünün daha şimdiden siyasetin düzenine ayak uydurduğunu görüyorum. Bu da benim ve eminim benim gibi birçok kişinin bu kutsal mesleğe inancını azaltmaktadır.

  Siyasi kimliklerimizden kurtulamadığımız, para bürümüş gözlerle bakmayı bırakmadığımız sürece, vicdanımızı paranın üstüne taşımadığımız sürece "isg kültürü" oluşturulamayacağı aşikardır. Öncelikli görevimizin işçilerin sağlıklarını, canını korumak olduğunu kavrayamamış uzmanlar olduğu sürece, olacak her kazada en büyük sorumlulardan/suçlulardan birisi olacağımızı unutmamalıyız.


  ------

  Kısmen kapsasa da bir diğer konu da usulsüzlüklerdir. Bu konuda herkes kendince sorumlu olduğu gibi, naçizane fikrim başkalarından da sorumludur. İsg kültürü oluşturmaktan bahsedilirken her zaman ihmal edilen, sözü edilmeyen "şikayet etme" eylemi de aslında bizim görevlerimizdendir. Şahit olduğumuz ve sessiz kaldığımız usülsüzlükler sonucunda oluşabilecek acı olaylardan bizim de sorumlu olduğumuzu düşünüyorum. Kültürümüzde şikayet etmek/gammazlamak çok hoş karşılanan şeyler olmadığını hepimiz biliyoruz ama ortada bilinçli bir suç ya da ihmal varsa bunu yetkili mercilere şikayet etmek görevlerimizdendir. Belki de sizin şikayetinizle bir can kurtulabilir ya da sustuğunuzda kaybedilebilir, bunu unutmayın!

  Fotoğraf sitenin facebook sayfasındaki paylaşımından alınmıştır.
  Adsız.png
  İlgili fotoğrafın tam linki
  ---
  Fikirlerim sizlere yanlış gelebilir, ya da üslubumu doğru bulmayabilirsiniz bu konudaki yapıcı eleştirilerinize açığım fakat sadece birilerini savunmak için yazılan yazılara cevap vermeyeceğim.

  ----
  İSG kültürünün tüm dünyada oluştuğunu görmek dileğiyle.