1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip anketine katilalim

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Onur Umur tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Arkadaşlar,

http://isgkatip.csgb.gov.tr/ de yayınlanan ve iş güvenliği uzmanlarına yönelik hazırlanmış olan ankete katılımımız önemlidir. Zira anket sorularını incelerseniz
    "Ücretinizi işverenden almanız, İSG alanındaki çalışmalarınızı olumsuz etkiliyor mu?" gibi ince sorular var. Bu soruların sorulması İSGGM içinde hala işini düzgün yapmaya çalışan ve İSG sistemini doğru bir yola sokmak isteyen kişilerin varlığına işarettir. Eğer amaç yasak savmak olsaydı bu soruyu sormazlardı.

Ankete katılalım ve bu soruyu sormayı akıl eden görevlileri destekleyelim. Ümitsizliğe düşmeyelim yetrli tepki verebilirsek bu tepkiler dikkate alıancaktır.

Forum yönetiminden ricam mümkünse forum konusunu sabitlemeleri ve anasayfadan yayınlamalarıdır.

@Erkan Dündar
    @Ergül Çatalbaş
    @Fatma Kocaer
    @Talha Taflıoğlu
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Anketi cevaplamıştım, bazı şeylerden burda yakınmanın yanı sıra, anketi cevaplayarak sesimizi daha çok duyurabiliriz sanıyorum. Madem fikrimizi , çalışma şartlarımızı soruyorlar bizde cevaplayalım soruları ;)
  3. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Ablam yaa, ablaların kraliçesi yaa :):)

Arkadaşlar,
    İSGGM bizden bol bol görüş ve dilekçe bekler.. Ama yazılı oalrak ulaşmamız çok aha etkili oalcaktır. Çünkü bu durumda dilekçeler Evrak kayıta girecek ve genel müdürden itibaren silsileyle ilgili bürokrat ve memurlar sırasıyla okuyacaktır. Ben de memurum ordan biliyorum ;) (Ama İSGGM de memur değilim, hemen hakaret etmeyiniz :d :p )
    Örneğin ben

"Örneğin çok tehlikeli sektörde isg uzmanı olarak görev yapanlara çalıştığı gün başına :6 yada isg kurul üyesi oalrak görev yapanalra :5 (örneğin ben en tehlikeli işte gayriresmi uzmanlık yapıyorum kadrom mühendis ama bu forumda uzmanların sorularına cevap veriyorum, 2011 de uzman oldum)
    tehlikeli sektörde isg uzmanı olarak görev yapanlara çalıştığı gün başına :5 yada isg kurul üyesi oalrak görev yapanalra :4
    az tehlikeli sektörde isg uzmanı olarak görev yapanlara çalıştığı gün başına :4 yada isg kurul üyesi oalrak görev yapanlara :3
    çok tehlikeli sektörde teknik çalışan olarak görev yapanlara:3
    tehlikeli sektörde teknik çalışan olarak görev yapanlara:2
    az tehlikeli sektörde teknik çalışan olarak görev yapanlara:1

puan çalıştığı gün başına verilseydi ve 2500 puanı olanlar B sınıfı sınavına 5000 puanı olanlar A sınıfı sınavına girseydi çok daha mantıklı bir düzenleme olurdu. Puan limitleri ve katsayıları değişebilir ama en azıdnan isg çalışamsı ve tehlikeli iş tecrübesi öne çıkmış olurdu."

diye yazdım
    http://www.isgforum.net/threads/3-aralık-2013-tarihli-isggm-duyurusuna-itiraz-ediyoruz.9832/page-4

bu sayfaya. Bun udilekçeye çevirme niyetindeyim en kısa zamanda.