1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip ataması olmadan hizmet

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Kemal Kadir tarafından 9 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. Kemal Kadir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar, Sizlere bugünlerde çok canımı sıkan bir konu hakkında soru sormak istiyorum.
  Çalıştığım OSGB iş yeri sözleşmesi ile anlaşılan bazı firmalarda isg katip sözleşmeleri de yapılmış fakat ilerleyen zamanlarda doktor ve uzman değişiklikleri olmuş yeni atamalar isg katip üzerinden onaylatılmadan (eskileri bitirilmiş durumda) hizmete devam edilmiş ve fatura kesilmeye de devam edilmiştir.

  Bu durum sonucunda firmaların başlarına ne gibi durumlar gelebilir ( bakanlık nezdinde bu durum ne anlama geliyor) ve bu firmalar sözleşmelerini fesih edebilirler mi?
  Atamalar arasında en az 40 gün en çok 6 ay gibi boşluklar mevcuttur.

  Şimdiden herkeze teşekkürler.
 2. vey İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  herhangi bir iş kazası durumunda OSGB nin sorumlu müdürü asli kusurlu olur
 3. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  atama olmadan fatura kesmenin firma başına ceza puanı var. Ayrıca işveren firma OSGB aleyhine dava açma hakkına sahiptir. (Haksız kazanç elde etmekten)
  Olası bir denetimde işveren firma hizmet almamış sayılır ve bunun faturası OSGB ye rücu edilir