1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip bildirimleri

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve dilekkaya tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. dilekkaya İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sevgili Arkadaslar konuyu bilen arkadaslara soru yöneltmek istiyorum.Kasım 2012 itibariye is sağlığı ve güvenliği hizmeti için bir osgb firması ile sözleşme imzaladık.İsg katip sistemi ise 15.02.2013 te tüm işyerlerinin kullanımına açıldı.marta yı itibari ile doktor atamasını yapan firma ıs güv.uzman atamasını yapmamıştır.15 ocak 2014 te yeni bir uzmanın kurumda göreve başlamasıyla firmamız ile anlaşması yapılmıştır ve aynı tarihte isg katipe girilmiştir.sorum sudur:kasım 2012-ocak 2014 arasında görevlendirme ve Bakanlığa bildirim konusunda yasal bir verinin olmaması yüzünden firmamız ne sekilde zarar görür ve hakkımızı ne sekilde aramalıyız?
 2. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Gökçen OSGB
  Muhtemelen çok tehlikeli sınıftasınız ve firmanızın o dönemde A veya B sınıfı uzmanı yoktu. Bu sebeple atama yapamadılar. Eğer firma işini baştan savma yapıyorsa sözleşmeyi feshedebilirsiniz. Ancak firma düzgün çalışıyorsa herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamazsınız. Gerek Çalışma bakanlığının hatası gerekse sgk da bilgi eksikliği sebebiyle sistem atamasında hata yaşadığımız firmalar oluyor. İşlemlerin tamamlanıp katip ataması yapılması 1 ayı geçebiliyor.

  Dolayısı ile geçmişe dönük herhangi bir ceza kesilmez.
 3. Raziye Yurt Yavaş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  77230
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  KATİP sistemi üzerinde firma tehlike sınıfı yanlış girilmiş ise, firma bunu sgk dan düzelttirene kadar sistemde görünen tehlike sınıfı üzerinde sözleşme yapılmasında herhangi bir sorun olurmu. ( az tehlikeli görünen = olması gereken tehlikeli). Olması geren üzerinden saat hesaplaması yaparak sözleşme yapsam yeterli olur mu?
 4. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Gökçen OSGB
  Hayır herhangi bir problem olmaz firma yeni sgk kodunu alana kadar şu anki sistem üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bazı durumlarda osb(organize sanayi birimleri) bu durumu gözetmeden katip sözleşmesi isteğinde bulunuyor ve bu şekilde geçici olarak sözleşme yapılabiliyor. Hata düzeltildikten sonra katip üzerinde sözleşme yenilemesi yapılır.
 5. Mehmet Ali Sağlam İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44846
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tüm sözleşmeler isg katip üzerinden yapılıyor. Siz şu an tehlike sınıfı ne ise o sürelerle sözleşme yaparsınız. Tehlike sınıfı değişirse o zaman sözleşmeyi yenilersiniz.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Mart 2014 ---
  Bu osgb sizden ücret aldıysa neyin ücretini aldı o zaman?
 6. dilekkaya İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  evt aynen ne yapmalıyım
 7. Mehmet Ali Sağlam İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44846
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Osgb ile görüşüp sormanız lazım. O dönem için yaptıkları risk analizi, acil eylem planı vs. bir şeyler var mı. varsa kimler imzalamış?