1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip e kayıt yapma süreçlerini bılen var mı?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve yclgndgd tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet Gürzoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    günaydınlar,

bu hafta başında alo 170'ten aldığım bilgiye göre isg-katip üzerinden sözleşme yapmadan firmada iş güvenliği eğitimi verilemiyor. ama risk analizi yapılıp yapılmadığını ben de bilmiyorum.

bu arada isg katip üzerinden yapılan işlemlerin tamamlanması yaklaşık 1 ayı buluyormuş.

süreyle ilgili tecrübesi olan arkadaşlar teyit edebilirse sevinirim.
  2. berkaygurcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8725
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özdemir İnşaat
    İsg katip üzerinden yapılan atama işlemlerinin tamamlanması gerçekten 1 ayı buluyor mu ? Bu kadar yavaş mı işliyor sistem ?
  3. THaNToS İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Osgb firması ile anlaştım beni tam zamanlı olaran başka bir firmaya görevlendirdiler.Sadece TC numaramı yazarak 5 saniyede beni isgkatip üzerinden osgb ye bağladı sonra benim onaylamamı istedi bende sisteme giriş yaparak onay verdim.Arkasından osgb müdürü beni dıştaki firmaya dışa görevlendirme diye 5 saniye içinde başka firmaya görevlendirdi.o firma e bildirgesini yapan kişi de sisteme girip şu osgb firmasından şu sahis size görevlendirildi gibi bir yazıyı görünce onlarda onay veriyor bu işlem online olduğu için anında sisteme girdi.aynı gün firma ile tam zamanlı çalışmaya başladım.Yani işlemler çok basit ve kısa.Sözleşmenin çıktısını alarak 3 tarafta imzaladı ve dosyalandı.
  4. Mehmet Gürzoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    demek ki alo 170'ten alınan bilgiler hiç sağlıklı değilmiş.

firmada isg eğitimini ne zaman verebilirim diye özellikle sorduğumda aldığım cevaptı şu 1 ay meselesi. bu kadar kısa sürede bittiğine sevindim doğrusu.
  5. mesutc İSGforum Üyesi

merhabalar, çalıştığım şirket çok tehlikeli sınıfta yer almakta ve haliyle A sınıfı bir uzmanla katip üzerinden tanıttık. bende C sınıfı belgesi aldım belgemi işletmem için şirkette A sınıfı uzmandan sonra beni de eklemeye çalıştık ama olmadı. Yasal olarak böyle bir şey mümkün gözükürken, neden başka bir uzmanı tanımlanamıyor ??
  6. serayDK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    uzman havuzuna nasıl kayıt olunuyor yada öyle bişey mi var
  7. yclgndgd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    uzman havuzundan kastınız sanırım isg-katip kaydı. başladığınız iş yerinin genelde inasan kaynakları bu işi halledebiliyor. onlar e devlet uzeırnden ıslemı gerceklestırıyor sıze de sadece e devlet uzerınden gırıp onaylamak dusuyor. sonra resmı olarak oranın sorumlu ıs guvenlıgı sorumlusu olarak gecıyor olacaksınız.