1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip ilk üyelik ve osgb'ye bağlı olmadan çalışma

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Onur Metin tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Onur Metin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,

2014 Mayıstaki sınav sonucu C sınıfı İGU olmaya hak kazandım. Ancak, bugüne kadar ihtiyacım olmadığı için bankaya belge ücretini yatırmadım. Ocak ayı zammından etkilenmemek için, 3 gün önce, belge ücretini Ziraat bankasının ilgili kurum hesabına yatırdım.

Ancak İSG-Katip programına nasıl kayıt olacağımı ve nasıl giriş yapmam gerektiğini anlayabilmiş değilim. Şu anda e-devlet üzerinden giriş yapmaya çalıştığımda, "0012 - Sistemi kullanma yetkiniz bulunmuyor" şeklinde bir hata mesajı alıyorum. Sistemi kullanma yetkimin bulunabilmesi için ne yapmam gerektiğini açıklayabilir mi bilen biri?

İSG Katip kullanma kılavuzuna ve OSGB'ye bağlı olmadan çalışmak isteyen bir uzmanın forumda açtıkları başlıklara baktım, ancak yaşadığım soruna dair bir yanıt alamadım. *

Bir de, eğitim aldığım kurum sertifikalar basılınca gönderilmesi için bir adres bilgisi güncellemesi yapmam gerektiğini söyledi. Bu adres bilgisi güncellemesi, e-devlet'in diğer modüllerinden yapılacak bir güncelleme mi, yoksa isg-katip içinde mi yapılmalı.

*
    http://www.isgforum.net/threads/isg-katip-sözleşme-sorunu.12456/#post-101044
    http://www.isgforum.net/threads/isgkatip-kullanıcı-klavuzu.5493/
  2. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    normal bir süreç yaşıyorsunuz,3 gün, sisteme giriş yapabilmeniz için kısa bir süre, muhtemelen bir hafta için de isg katipe giriş yapabilirsiniz.Sertifika bilgilerinizi de isg katip sistemine giriş yaptığınızda bilgilerimi güncelle kısmından düzenleyebileceksiniz
  3. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPY
    e-devlet - çsgb - İsg Katip

Süre:1 hafta
  4. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yukarıda belirtilen sürelerde sistem yatırdığınız ücrete mahsuben sizi otomatik olarak tanımlamazsa, orjinal ya da aslı gibidir olan diplomanızı meramınızı anlatan bir dilekçe ile İş Sağlığı ve Güvenliği genel müdürlüğüne yollayın onlar halledeceklerdir.
  5. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Belge ücretini yatırmanız sonrasında isg-katip giriş süresi 7-10 gün arasında değişen bir süre.

OSGB ye bağlı olarak çalışmak istiyorsanız, ilgili firmalar ile katip üzerinden sözleşme onaylayacaksınız ve çalışma sürenize karşılık gelen gün kadar firmalar size SGK yatıracaklar.