1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip kayit ve sonrasi işleyiş

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Murat Aygün tarafından 28 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Murat Aygün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118294
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,23 mayıs c sınavını kazandım ve ziraat bankasına paramı yatırdım.E devlet üzerinden giriş yaptığımda hata veriyor acaba henüz sisteme yansıtmadılar mı burada da bir bekleme durumu var mı? Ne zaman aktif olur ve açıldığı zaman sicil numaram hemen oluşuyor mu iş başvuruları vs için?

Bir diğer sorum acaba isg uzmanlığını eğitim kurumlarında eğitmen olarak ek iş olarak yapabiliyor muyuz?
  2. Murat Aygün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118294
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    90 küsur görüntülenme ama cevap yok ben anlamadım bu forumun amacını belki sorum çok klasik daha önce sorulan bir şey ama uyaran da yok anlamadım yani nasıl bir yardımlaşma oluyor burada
  3. İlker Turan Mevzuat Grubu

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    118279
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akademik Fark OSGB
    Sistemin açılması için biraz beklemek gerekiyor. Ben de yatırdım bekliyorum. Bu hafta içi açılır diye umut ediyorum.
  4. Murat Aygün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118294
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim,İlker bey.
  5. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tabiki Eğitim kurumlarında, eğitim verilebiliyor. Fakat uzun bir süreç gerekli öncelikli 3 sene aktif olarak C sınıfı uzmanlık yapılıyor, ardından B sınıfı uzmanlık eğitimine gidiliyor, B sınıfı uzmanlık sınavına giriliyor 70 üstü puan alınıyor, B sınıfı olunuyor. 4 sene aktif olarak B sınıfı uzmanlık yapılıyor, A sınıfı uzmanlık eğitimine gidiliyor A sınıfı uzmanlık sınava giriliyor, sınavdan 70 üstü puan alınıyor. A sınıfı olunuyor. 5 sene aktif olarak A sınıfı uzmanlık yapılıyor daha sonrasında isterseniz Eğitim kurumlarında Eğitici olarak çalışılabiliyor.
    Bu bahsettiğim en uzun yolu bunun bide yüksek lisanslı ve doktoralı kısayolları var. En kötü ihtimalle 12 sene, en iyi ihtimalle ortalama 8 senede bu yolu kat edebilirsiniz.
  6. Murat Aygün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118294
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Anladım,peki örneğin bir osgb açmak için örneğin mühendis c uzman olması gerek diye bir yönetmelik hatırlıyorum.Burada işe yarar mı acaba ? Teşekkürler Egemen bey...
  7. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Açılabilmesi için "Bir Adet Tam zamanlı İşyeri Hekimi", "Bir adet tam zamanlı Diğer sağlık personeli" ve "Bir Adet tam zamanlı İş Güvenliği uzmanı (Belge sınıfının önemi yok. A-B-C farketmez.)" gerekmektedir.
    Bu hususları ve yönetmelikte yazan diğer hususları tamamladıktan sonra OSGB'nizi gönül rahatlığı ile açabilirsiniz.
  8. Murat Aygün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118294
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim...