1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip sözleşme sorunu

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Şuayip Aktaş tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    mevcut çalıştığım dershanenin isg uzmanı görünmek için isg katipe girmek istedim.. nitekim kurum müdürüyüm.. fakat aşağıdaki resimdeki gibi giremiyorum..ekle filan seçeneği yok.. herkeste aynımı.. nasıl olacak.. yardımcı olacabilen varsa sevinirim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Haziran 2014 ---
    bi işyerinde isg uzmanı olarak görev almak için mecburmuyum osgb aracılığıyla iş yapmaya.. kendi müdürü olduğum kuruma nasıl kendimi kayıt yapabilirim.. zaten kurumun tüm resmi işlemlerini kendim yapıyorum :d
    sözleşme.PNG
  2. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    önce isg uzmanı olarak sistemde görünüyor olmanız gerek.
    sonra dersane adına isg katip'e girebilme yetkinizin olması gerek.
    dersane adına giriş yaptığınızda, eğer isg uzmanı olarak da görünüyorsanız sistemde kendinizi görüp sözleşme yapabilirsiniz sanırım.
  3. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    isg
    iyide o ekranı kendi hesabımdan çekip ekledim buraya... isg katipte b sınıfı olarak görülüyorum
    haaaa şimdi anladım... yaniii uzman girişiyle değilde işyeri girişiylemi eklememiz gerekiyor..doğrumu anladım.. uzman girişinde sözleşme ekleme yok yani heee ?
  4. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    evet.
    önce işyeri olarak girip kendinizi uzmanlar arasından bulacaksınız.
    sözleşmeyi yapacaksınız.
    sonra da uzman kimliğinizle giriş yapıp onaylayacaksınız.
  5. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    deneyin bakalım olacak mı?
  6. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yaaa hocam ben kurum müdürüyüm ama muhasebe işlerini dışardan anlaştığımız muhasebe yapıyor... ondamıdır bu giriş.. açıkçası bende giriş yok.. az tehlikeli dershane ve 5 çalışanı var... yoksa hiç kayıtlı değilmidir katibe yoksa muhasebede kayıtlımıdır
    yani anlaştığımız sözleşmeleri veya resmi evrakları ben meb le yapıyorum... sgk işini muhasebemiz yürütüyor..onda varmıdır acaba bu giriş
  7. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    kurum adına sgk prim bildirgesi girişi yapabilen kim ise odur yetkili.
  8. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tamam muhasebecimiz yapıyo... ben birinin işe girişini mebsis diye meb e karşı olan sistemimizden girişini yapınca sgk vb takibi muhasebeci yapıyor

burda bi soru daha doğuyor ; kurum müdürü olarak çalıştığım aynı yerde isg uzmanı olarakta görünebilirmiyim..hem kurum müdürü hem isg uzmanı
  9. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    olabilir diye biliyorum, ancak alo 170'e bir sormakta fayda var bu konuyu.
  10. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    onlar ne biliyorda bunu bilecek
    ben şimdi 180 saat full çalışıyo görünüyorum ya müdürlükte tam zamanlı.. tereddütüm ondan.. başka yerde uzman olarak görev alamam ama kendi kurumumda acaba ? diye düşünmüştüm.. hani zaman aleyhime işlemesin ... 4 yıl sonra a olabilelim diye yani
  11. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    o zaman deneye yanıla öğreneceğiz :)
  12. Abdullah BARDAKCI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hocam merhabalar, bende sizin gibi dershane müdürü ve İş güvenliği uzmanıyım, aynı zamanda kurucu yani işyeri sahibide olduğum için hem işyeri adına hemde iş güvenliği uzmanı olarak isg katibe girebiliyorum ama kendimi henüz işyerinin iş güvenliği uzmanı olarak göstermedim, az tehlikeli iş yerlerinde yasal zorunluluk başlamadığı için görev süremin azalmasına gerek yok diye düşündüm ama bi iş yerinin iş güvenliği uzmanı olarak çalışmış olduğum resmi sürenin artması için yani resmi anlamda tecrübeli sayılabilmem için kendi kendime sözleşme yapmalımıyım acaba?
  13. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    abdullah hocam ... bende işyeri katip girişi filan yok.. kurucudada muhtemelen yoktur.. daha bu konuyu onunlada konuşmuş değilim.. şunda zaten dershaneye ne risk değ.. ne adp gerekli değil... lazımsada bişekilde zaten hallediliyo.. benimm amacım 4 yıl sonunda sınava girebilmek a için....
  14. Abdullah BARDAKCI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Anladım, bi üst sınıfa yükselebilmek için mevcut sınıfta en az 4 yıl çalışmış olmak lazım siz süreyi başlatayım istiyorsunuz. Mantıklı bunu bende düşünüp hatta bir kaç yere sorup, hemen kendi kendime sözleşme yapıp 4 yılı doldurmaya bakalım.
  15. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sizin ne oldu b mi oldunuz...
  16. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eğer c den b ye geçmek içinse sizin 4 yıl beklemenize gerek yok .. 3 yılda oluyor
  17. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    a) (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara,

BURDA merak ettiğim şey şu ; yönetmelik b ile 4 yıl çalıştığını belgeleyen diyor ; demekki kağıt üstündede sözleşme istiyor.. her kağıt üstündeki sözleşmede b olduğum yazacakmı , yoksa bu tarihten mi bilinecek... her yıl değişen sözleşmeleri toplayıp arşivleyipmi bakanlığa sunulacak acaba

yoksa kağıda küreğe gerek duymadan katiptenmi olacak ispat...

dğer bi soru burda ayda enaz kaç saat çalışmamız gerektiğinide yazmamış.. iyi walla bi yerle sürem işlesin diye 1-2 saat çalışırım o kadar... yani yönetmelik çok ucu açık değilmi arkadaşlar
  18. Erkan GÜN Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    123034
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Maden Müh.-İş Güv. Uzmanı
    Kendi TC Kimlik numaranızla e-devlete giriş yapın. sorumlu olduğunuz kurum isg-katipte görünecektir. o kurum üzerinden giriş yaparak hizmet alan işyeri modülünden iş güvenliği uzmanları arasından TC kimlik numaranızla kendinizi bulun. Sözleşmeyi onaylayın. Sol alt köşede kurum değiştir bölümünü tıklayıp bu defa bireysel iş güvenliği uzmanı olarak tekrar giriş yapın. Sözleşmeler bölümünde bir hamle önce gönderdiğiniz sözleşmeyi görmeniz lazım. Tıklayıp onaylayın atamanız tamamlanmış olur.
  19. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    erkan hocam isg katipte sorumlu olduğum kurum murum görünmüyor... işyeri katip girişi muhtemelen muhasebesicimizde... bende o giriş filan yok.... önce işyeri beni atayınca bende onaylamak üzere görünecek denildi burasını anladım

DİĞER ANLAMADIĞIM : AYLIK saat şartı yok sanırım şu sınıf atlamak üzere çalışmak için.. bi yerlerde görün yetermi acaba
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2014 ---

birde bu sözleşme işini yaparken ilerde bkanlığa ispat edebilirmiyim bunu b sertifikamla yaptığımı yani sözleşmede bu durumda görünüyor değilmi
  20. haydsert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR BENDE ÖZEL BİR ŞİRKETTE DIŞ TİCARET MÜDÜRÜ OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM ŞİRKET BENDEN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK ÇALIŞMAMI İSTEDİ ALO 170 İ ARADIM BANA ONLAR AYNI İŞ YERİNDE SADECE BİR GÖREVLE ÇALIŞABİLECEĞİMİ ANCAK TAM ZAMANLI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI YADA ESKİ GÖREVİMDE KALABİLECEĞİMİ SÖYLEDİLER .DOĞRUMUDUR?