1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg-katip sözleşmelerinin çıktısının alınması ve özlük dosyasında saklanması gerekir mi?

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 2. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  katipteki sözleşme Ve is sözleşmesi yeterli midir. 4a 4b 4 c. Gerek varmi?
 3. haydsert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  firma olarak isg katibe nasıl giriş yapacağız ,sgkda 180 + 37 nasıl göstereceğiz, kaç çalışana kadar iş yeri hekimine ihtiyacımız olacak ?
 4. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba SGK ya işyerini açarken tanımlamış olduğunuz yöneticinin edevlet şifresi ile isgkatip.csgb.gov.tr den giriş yapacaksınız, tam zamanlı uzmansanız zaten sayfadan saatinizi manuel olarak girerek 180+37 saat olarak tanımlayabilirsiniz.
  İşyeri tehlike sınıfınıza göre hekim zorunluluğu gündeme gelmektedir. az tehlikeli iseniz 50kişi ve üzerinde tehlikeli ve çok tehlikeli sınıf için kişi sayısına bakılmaksızın hekim bulundurmalısınız
 5. haydsert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yanıtınız için teşekkür ederim ,yöneticimizin bireysel e devlet şifresi ile değil mi?ben bu firmada dış ticaret müdürü olarak görev yapıyorum ayrıca bir de iSG uzmanı olarak çalışacağım o sebeple sormustum 180 + 37 yi sgkda nasıl göstereceğiz diye
 6. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  SGK ya bildirdiğiniz yöneticinin bireysel edevlet şifresi ile giriş yapacaksınız. tam zamanlı İSG yapmayacaksanız 180+37 göstermenize gerek yk. isgkatip den uzmanlık için gerekli zamanı girersiniz geri kalan sürede de ticaret müdürlüğü yaparsınız. SGK pirim ödemeyi soruyorsanız o konuda bilgim yok.
 7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 8. SEVAL AYDIN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  21873
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Erkan Bey, benim çalıştığım kurumda isg katip ten sözleşmem yapılamadı. Bu sözleşmeyi yapacak olan kişinin isg katip programına önceden tanımlı olması mı gerekiyor. İşveren vekili olarak mı gözükecek, bunu yapabilmek için ne yapılmalı. Beni aydınlatırsanız sevinirim.
 9. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İSG-KATİP üzerinden sözleşmeyi yapabilmek için şirkette SGK E-Bildirge Kullanıcısı olan kişi İSG-KATİP'e giriş yapmalıdır.
  https://ebildirge.sgk.gov.tr/WPEB/amp/loginldap

  "İSG-KATİP Sistemini kullanabilmeniz için, İSG-KATİP Sisteminde kayıtlı olmanız ve e-Devlet Kapısı üzerinden e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı seçeneklerinden herhangi birisiyle giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme girişler sadece e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir.

  Hizmet Alan İşyerleri için sadece SGK E-Bildirge Kullanıcıları sisteme giriş yapabilir."

  http://isgkatip.csgb.gov.tr/
 10. Siz işinizi garantiye almak için çıktıları alıp özlük dosyasını koyunuz. Bir tanede İş güv. Uzmanına ve İş yeri hekimine veriniz. Ne olur olmaz. Online sistemlere güven olmaz bir bakmışsınız sözleşmeler bir gecede uçuvermiş.
 11. ÜMİT GÜNEŞ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Dosyanızda saklamanızda fayda var. Denetlemelerde sözleşmelerin çıktısını istemektedirler.