1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg-katip te bakanlık anket açtı ( çok önemli )

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Abdi TURAN tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel sektör / Bakım Müdürü
    Arkadaşlar bakanlığın İSG - Katip te açtığı ankete herkesin katılması lazım. Bu anket ile düşüncelerimizi ileterek bazı şeylerin değiştirilmesine katkıda bulunabiliriz.

Aşağıda bugün katıldığım ankette sorulan 27 sorudan alabildiğim kadarını bulabilirsiniz.

İSG – KATİP ANKET SORULARI / 10.04.2014

1 - İşyerindeki eksiklikler ile ilgili sunulan önerilerin tutulacağı onaylı defterin çalışma ortamına etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

a) Hiçbir etkisi yok

b) Kısmen etkili

c) Kesinlikle etkili

d) Fikrim yok

2 - Yürürlükte olan İSG mevzuatının iş hayatına uygulanabilirliğini nasıl nitelendirebilirsiniz?

a) Asla uygulanamıyor

b) Eksiklikler mevcut

c) Gereksiz kurallar var

d) Kesinlikle uygulanabilir

3 - Çalışma ortamında kullanılan malzeme ve ekipmanlar ile ilgili bilgi eksikliğiniz olduğunu düşünüyor musunuz?

a) Hayır düşünmüyorum

b) Bir kısmı için

c) Çoğu için

d) Hiçbirini bilmiyorum

4 - İSG alanındaki mevzuat bilginizin yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?

a) Hayır düşünmüyorum

b) Genel olarak evet

c) Kesinlikle düşünüyorum

d) Fikrim yok

5 - Bilgi birikiminizin risk değerlendirmesi çalışmaları için yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?

a) Hayır düşünmüyorum

b) Genel olarak evet

c) Kesinlikle düşünüyorum

d) Fikrim yok

6 - İş güvenliği uzmanlığı çalışma süresi için mevzuatta belirtilen süreler hakkındaki düşünceniz nedir?

a) Süreler yetersiz

b) Süreler uygun

c) Süreler gereğinden fazla

d) Süre sınırı olmamalı

e) Fikrim yok

7 - İşverenin iş güvenliği uzmanına bakış açısı için hangi ifade daha uygundur?

a) Eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını yerine getirmem

b) İş sağlığı ve güvenliği konusunda kendisine rehberlik ve danışmanlık yapmam

c) İş kazalarının önüne geçmek

d) Sorumluluklarını devretmek

e) Yasal yükümlülükleri yerine getirmek

8 - Kariyer hedefinizde iş güvenliği uzmanlığının yerini nasıl görüyorsunuz?

a) Bir süre bu alanda çalışmayı ve memnun kalırsam devam etmeyi düşünüyorum.

b) Daha uygun bir iş bulduğumda bırakacağım

c) Asıl mesleğime ek olarak sürdürmeyi düşünüyorum.

d) Uzun bir süre İş güvenliği alanında çalışmayı düşünüyorum.

e) Danışman olarak bu konuda çalışmak istiyorum.

f) İSG eğitici belgesi alana kadar devam edip bırakacağım.

g) Hiçbir fikrim yok.
  2. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Gereği yapıldı.