1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katip

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Osman ÖZ tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kılıç Holding
    Merhaba arkadaşlar,

İSG Katip ile ilgili bilgilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Saygılarımla,
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    UZMAN VE HEKİM arayan şirketlerde oradan size ulaşabiliyor ayrıca e-DEVLET üzerinden çalışan sisteminde adı diyebiliriz
  3. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kılıç Holding
    Teşekkürler
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    artık sözleşmelerde isg katip üzerinden yapılıyor...
  5. Onur NEZER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşveren e devlet üzerinden iş yerini ve uzman ve hekimi bildiriyor. Uzman ve hekim gene e-devlet üzerinden onaylıyor..
  6. Arkadaşlar isg-katip http://isgyh.csgb.gov.tr sistemine personel müdürü e devlet üzerinden girdiğinde yetkiniz yok gibi bir uyarı geliyor yani sistemde kayıtlı değil şimdi bu sisteme kayıt için baya telefon trafiği yaşadık ama bir sonuç alamadık biz sgk nın hangi biriminde kim ile görüşmeliyiz bilen var mı? personel müdürnü sisteme nasıl kayıt ettireceğiz. Teşekür ederim
  7. BURAK-İK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Adarad Döküm Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    Mrb.Arkadaşlar.Ben Adarad Döküm A.Ş.(Eski Demirdöküm A.Ş.İnsan Kaynakları Şefi)ISG-Katip ilgili ciddi sıkıntılar var sistemsel.Sisteme giriş için işveren tarafından bağlı bulunduğu SGK müdürlüğünde işveren ya da işveren vekili olarak gözükmek gerekiyor yani aktivasyon yaptırmak gerekiyor.Tabiki buda işverenin vekaleti ile oluyor.Sistemde T.C numaranızla birlikte tanımlandığınız zaman İSGB E-Devlet şifresini kullanarak girdiğinizde sistemde T.C. numaraları eşleşince sisteme girmenize izin vermesi gerekiyor fakat benim bile sistemde kaydınız yok uyarısı veriyor.SGK ile konuşuyorum.Memur ekranı gösteriyor işveren vekili olarak gözüküyor işte diyor ama giremiyosun.Kimse net bir şey bilmiyor yarım yamalak kulaktan dolma ÇSGN topu SGK ya atıyor.SGK bizim haberimiz yok diyor.Allah yardımcımız olsun:)
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bu yasa ölü doğdu yönetmelikler ve yapılanlarla hayat vermeye çalışıyorlar ama daha ayağa bile kalkamadı
  9. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    Yarın e devlet üzerinden deneyeceğim hadi hayırlısı bakalım
  10. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  11. Selin Kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar,
    İSG katip üzerinden 2 aydır çalışmakta olduğum firmayla anca bugün sözleşme yapabildik (teknik aksaklıklardan ötürü). İşe girdikten 2 gün sonra yazılı olarak sözleşme yapıp bakanlığa göndermiştik ancak 2 hafta sonrasında İSG katip i çıkardılar ve o yazılı sözleşmeler iptal oldu. Bugün onayladığım sözleşmede göreve başlama tarihi 21.03 olarak görünüyor ve 2 aylık primim sayılmıyor (B sınıfı sınavına girmek için 3 yılı doldurmam gerek, zaten tehlikeli sınıfta çalışıyorum ve geçici maddeye göre C sınıfı 3 yıl süreyle Tehlikeli sınıfa bakabilir diyor) Alo 170 i aradım, onlar da tam emin değiller nasıl bir prosedür izleyeceklerinden, bana Bakanlığa dilekçe yazmamı önerdiler. Böyle bir uygulama yapan var mı? Önerisi olan ?
  12. Selin Kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizde de buna benzer bir durum olmuştu, SGK tam olarak bilmiyor deneme yanılma ile öğreniyorlar. Benim de çalıştığım yerin SGK nosu görünmüyordu sistemde, SGK ya dilekçe yazdık yine olmadı, birkaç yere daha bilgi güncellemesi yaotık yine olmadı. Tabi bizde şöyle bir durum vardı, işveren olarak 2-3 defa değişim olmuş ve sistem güncellemeleri yapılmamış. Diğer bakanlıkların sistemlerinde bir sıkıntı yok ama ÇSGB ye girerken tanınmıyordu. En son çare olarak e-devlet şifremizi değiştirdik yeni aldık ve oldu :)
  13. MASALI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Selin Hanım,

Firma ile ticari sözleşmeniz muhakkak vardır. Muhtemelen de sözleşme tarihi itibari ile de çalışmalara başlamışsınızdır. Bunu hizmet verdiğiniz ve kendi firmanızdan sizde dahil olmak üzere 3 kişi ile, sizin çalışmalarınızı yürütüceğinize dahil ek bir protol yaparsanız olayı da büyük ölçüde çözümlersiniz. Zira sistemde ki sorunları ele alırsak ocaktan bu zamana kadar 3 ay geçti firmalar cezalara maruz kalması lazım ama bu hata da onlara ait değil. Sözlü olarak ticari sözleşmelerin, sorunların çözülene kadar baz alınacağı bildirildi. Ama maalesef yazılı bir evrak yok ortalarda :) Keza komşu illere de hizmet verebiliyoruz ama onunla ilgili de sadece beklemedeyiz İSG-Katip üzerinden bir işlem yapılamıyor gibi :)
  14. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    photo.JPG
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mart 2013 ---
    B ye geçislerde katip sistemine sonradan girilen sözlesmeler için bakanlık bir firmanın dilekcesi üzerine boyle bir yazı göndermiiş. banada mantıklı geldi ancak yeni yapılan sözlesmelerde bakanlığın hiç bir onayı olmadıgı için sayarlarmı bilmiyorum. bana kalırsa uygun evraklarla ve sirketle yapılan sözlesmeninde saklanması ve gerektiği zaman (B ye geçiste) bakanlıga gönderilmesi denenebilir. bana göre 70% ihtimallede kabul ederler.
  15. Selin Kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nasıl yani, sistem üzerinden mi yapılacakmış? Sistemde düzeltme yapılamıyor ki :?
  16. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    B ye geçerken katip sisteminden kontrol edecekler kac ay çalısımıssın diye 3 seneni doldurdunmu diye ancak bu sistem yeni oldugu için B için basvurdugunuzda bitakım evraklar isticekler ve bakanlık diyorki el ile yaptıgınız sozlesmeleride o zaman dikkate alacaz (Bakanlık onay vermiş ise).yani sisteme sonradan sözlesme yapsanız dahi süreleri toplarken önceki sözlesmeleride dikkate alacaklar. bende bakanlıgın bu yaklasımına hitaben bu sekilde bir öngörüde bulunuyorum. Bir sekilde 2 ay once uzman olarak basladıgınızı kanıtlarsanız sayabilme ihtimali var. nitekim bende aynı durumdayım 2 aydır calısıyorum ama hala sözlesmem yok :)
  17. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende aynı durumdayım.tam bir saçmalık ya.ocaktan önce yapsalardı o zaman şu sistemi. ocakta sözleşme yapan birçok uzman var ve arada kaldı şimdi sözleşmeler.banada böyle bir yazı geldi bakanlıktan 50 gün sonra ve sonuç olarak şimdi benim 50 günüm gittimi yani.
  18. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    Şuan gidip gitmeyeceğini kimse bilemiyor ama bana kalırsa ne zaman uzaman olarak basladıgınızı firma ile yaptıgınız imzalattıgınız sozlesmelerle kanıtlanabilirse B ye gecis sürecinde bu 50 günlük sürede sayılır diye düşünüyorum.
  19. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mrb arkadaşlar bir sorum olacaktı. Ben bir osgb de çalışmaktayım ve anlaşma yaptığımız firmalardan bazıları isgkatip üzerinden onaylama yapmamaktadır. Bu durumda onay yapmayan firmalardaki sorumluluğumuz nelerdir ?
  20. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    tabiki bir sorumlulugunuz olmaz. Uzman olarak sözleşme yapmalısınız bununda tek çözümü katip üzerinden yapılan sözlesmelerin onaylanmasıdır.
    Mutlaka firmanında onaylaması gerekir hatta ve hatta garanti olsun diye isiniz katipten sözlesmenin cıktılarını alıp ıslak imzalı şekilde saklayın ne olur ne olmaz .