1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katipte fazla mesai kullanımı

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Hasan ÇELİK tarafından 1 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  0000
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Arkadaşlar

  İSG Katip üzerinden normal atamalarla 195 saati doldurduk. 22.5 saati nasıl kullanacağız. İçe görevlendirme de tam süreli ve 195 + 22.5 saati de OSGB ye verdi. Ama sistemde fazla mesaiyi kullanamıyoruz.

  Düşüncelerinizi paylaşırsanız seviniriz.
 2. Samet Özonur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  39691
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ewet aynı sıkıntı bende de var nasıl kullanabiliriz şu mesaileri bileniniz var mı?
 3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  kısmi süreli atamalarda fazla mesai kullanılamıyor, daha önce uygulanabiliyordu ve mantıksız bir uygulama idi, yapılan düzenleme ile uygunsuzluk giderildi

  fazla mesai tam zamanlı çalıştığınız işletme için geçerli,
 4. Samet Özonur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  39691
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tamam zaten şu anda 8 haziranda ki güncellemeleri yaptık ve 195 saat + 22,5 saat tam zamanlı çalışıyor görünüyor personellerimiz lakin biz hala mesai süresini kullanamıyoruz bunu aktif hale getirmek için ne lazım ne yapmamız gerekiyor bu 22,5 saatlik süreyi kullanabilmemiz için.
 5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Samet bey,
  dışa görevlendirme yaparken uzmanınız yada hekiminiz tam zamanlı olarak atandığı takdirde aynı firmada geriye kalan fazla mesaisini kullanabilecektir,

  kısmi süreli yapılan atamalarda fazla mesai kısmı pasif olacaktır,

  düşüncem bu yönde
 6. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  0000
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Evet arkadaşlar bende öğrendim hekim ya da uzman birden fazla yerde görevlendiriliyorsa ( Tek yerde OSGB de görevlendirilen yoktur sanırım :) ) Fazla mesaiyi kullanmıyor. Tek bir işletmeye tam zamanlı görevlendirilirse fazla mesai olan 22.5 saati kullanılabiliyor.

  Hasan ÇELİK