1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg-katip'te neden fazla mesai kısmı var?

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Erdems tarafından 8 Ekim 2018 başlatılmıştır.

 1. Erdems İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhaba;

  4857 ve 6331'e göre iş güvenliği uzmanlarının fazla mesai ile çalışabilmesi için ilgili işyerinde tam zamanlı çalışıyor olması gerekiyor. Bu nedenle kısmi süreli çalışmalarda fazla mesai ataması yapılmasına İSG-KATİP izin vermiyor.

  Diğer taraftan tam zamanlı olarak tehlikeli sınıftaki bir işyerinde çalışan iş güvenliği uzmanı için mevzuat maksimum 500 kişinin atamasına izin veriyor. İlgili işyerinde çalışan sayısı 500'ün üstüne çıkarsa kalan personel sayısına göre 2. bir iş güvenliği uzmanı ataması yapılması gerekiyor. Yani fazla mesai ataması yapamadan mevzuat bizi engelliyor.

  Bu durumda İSG-KATİP'te neden fazla mesai sekmesi bulunuyor? Ya da benim kaçırdığım, fazla mesai sürelerinin kullanılabileceği başka bir yönetm mi var?