1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg katipten çalışma süresi güncellemesi

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve tknnce tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Gökhan Öncü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ege üniversitesi
    merhaba,öncelikle arkadaşlar İSG Katip sistemi henüz tam manasıyla düzgün çalışmıyor.Hele ki her ay çalışan sayıları değişen işyerlerinde bu sayıların anında sistemde gözükmesi de maalesef şimdilik mümkün gibi gözükmemekte.Zira SGK kayıtlarından verileri alıyor İSGKatip.SGK da bir işyeri sicil numarası bile bazen sistemde gözükmesi 1 ayı bulabiliyor.Ancak bu tür durumlarda işi kolaylaştırmak adına İSG HİZMETLERİ yönetmeliği madde 14 uyarınca yazılı olarak yapacağınız bir sözleşmeyi ÇSGB genel müdürlüğüne 15 günlük süreyi aşmamak kaydıyla bildirmeniz halınde çözüm sağlayabilirsiniz.Ayrıca İSG KAtip sistemi üzerinden yaptığınız igu veya işyeri hekimi sözleşmelerinizide çsgb genel müdürlüğüne 3 iş günü içinde (işveren tarafından)onaylatılması gerekmektedir.Genel müdürlükçe onaylanmayan sözleşmeler yönetmelik hükümleri gereğince geçersiz sayılmaktadır.Saygılar
  2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Neye dayanarak isg katip üzerinde yapılan bir sözleşmenin 3 iş günü içerisinde çsgb genel müdürlüğüne onaylatılması gerektiğini söylüyorsunuz. Bu dediğiniz hangi güncel yönetmelikte mevcut?
  3. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bendeki güncelle pasif durumda... çalışan sayısında artış var.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2014 ---
    Bu olayı çözmek lazım. Geçen ay 10 kişi çalışan firmada bu ay 15 kişi var. katipte 10 kişi gözüküyor. bu düzeltilmez ise uzman işyerine gereğinden az süre hizmet vermiş gibi gözükebilir. bu ihtar puanı demek. yanlış mı yorumluyorum. fikri olan
  4. mansur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba, ben 24 mayıs sınavını geçtim fakat hala ücreti yatırıp sertifikamı almadım ama sormak istediğim konu şu ücreti yatırdıktan sonra hemen işk Katip sistemine işg uzmanı olarak geçiyormuyuz yoksa sertifikanın gelmesini mi beklemem lazım. sertifika ücretini öddikten sonra bir yerde çalışabilirmiyiz. cevaplarınız için şimdiden teşekürler.
  5. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    KATİPTE GÖZÜKTÜ AN İŞ YAPABİLİRSİN.
  6. mansur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekür ederim
  7. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞ NASIL UZMANLIK YAPIYORSUNUZ AKLIM ALMIYOR. İSG KATİP SÖZLEŞMESİ "4 SAATTEN AZ OLAMAZ" DİYEN ARKADAŞIM.
    O EĞİTİM SÜRESİNİN YILLIK EĞİTİM PLANI İÇERİSİNDE OLDUĞUNU, İSG KATİP SÖZLEŞMESİNDEKİ SAATİN "BULUNULMASI GEREKEN EN AZ SÜRE" OLDUĞUNU BİLMEDEN UZMANLIK MI YAPIYORSUNUZ??
  8. Mehmet Fatih Doğanay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59610
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BilÇe
    Arkadaş mantık yürüterek diyor ki; bir ders en az kesintisiz 4 saat olması gerekirken nası olur da aylık çalışma saati 2 saat olabilir? Bu mantıkla da diyor ki; aylık 2 saat çalışacağım yere 4 saat sadece 2 saat eğitim verirsem +2 nereden geldi, hadi +2 yi ben uzman olarak kendimden bağış yapıp eğitim verdim, firmanın aylık hizmet süresi 2 saatken firmayla kim ilgilenecek? diye sisteme eleştiri yapıyor...
  9. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eğitim ekstra olan bir şey. bunu aylık çalışma saatinden hariç tutmak gerekir. yani aylık hizmet süresi + eğitim olarak hizmet veriyoruz zaten
  10. vetozanerikci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Rasat Harita Madencilik Müşavirlik İSİG Hizmetleri
    iyi günler arkadaşlar. isg-katipte 15 saat olarak görünün bir işyerine 15 saat olarak atamamı yapıyorum ama firmanın isg-katip sisteminden baktığımda uzman 15/15 göründüğü halde ünlem işareti yeşile dönmüyor. çalışma saati minimum çalışma saatinden fazla olunca yeşil oluyor. bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba?
  11. ozgurtirink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1735
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    çok basit olması gereken saatten bir saat fazla yazarsan sorun ortadan kalkıyor.