1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg kontrol prosedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1.0 AMAÇ

  ......LTD. ŞTI.in İSG performansını izlemek ve ölçmek, uygunluk taahhüdü ile tutarlı olarak uygulanabilir yasal şartlara uygunluğunu değerlendirmek, kazaların, olayların ve uygunsuzlukların önlenmesi için kontrol faaliyetlerini tespit etmek.


  2.0 KAPSAM

  ......LTD. ŞTI.ta İSG performansının izlenmesi, uygunluğunun değerlendirilmesi ve belirlenmiş tehlikelerle ilgili olan İSG risklerinin yönetilmesi için kontrol tedbirlerinin uygulanması gereken tüm faaliyetlerini kapsar.


  3.0 SORUMLULUKLAR

  3.1 Prosedürün Onaylanması

  Bu prosedür Genel Müdür tarafından onaylanır ve yürürlüğe sokulur.

  3.2 Prosedürün Yürütülmesi

  Bu prosedürün yürütülmesinden Kalite ve İSG Yönetim Temsilcisi sorumludur.

  4.0 UYGULAMA

  4.6 Performans Ölçümü ve İzleme:

  "İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi"nin gelişmesi, sürekliliğinin sağlanması için gerekli performans ölçümü ve izleme yöntemleri belirlenmiştir.

  İSG Politikası ve amacı göz önünde bulundurularak belirlenen "İSG Hedef ve Programları" YGG toplantılarında izlenmekte ve irdelenmektedir.

  Herhangi bir işe başlarken ve bitiminde şantiye denetimi yapılmaktadır. Alınan her işin hizmeti öncesi risk analizi yapılır.

  İş kazası meydana geldiğinde lokasyona göre İSG sorumluluğu olanlar tarafından (Merkez Ofiste Kalite ve İSG Yönetim Temsilcisi, Şantiyelerde ise Kalite ve İSG Yöneticisi / Şantiye Şefi) "Olay-İş Kazası Kayıt Formu" (F 062) doldurulur. Bu form vasıtası ile kazalar ve ramak kalmalar izlenebilmektedir. Kayıt altına alınan verilerin analizi yapılır.

  Yıllık iş kaza sayısı
  İş kazalarının nedenleri (dikkatsizlik, ilgisizlik, düzensizlik, bilgisizlik, tedbirsizlik)
  İş kazalarının sonuçları (çok hafif, ilk yardım gerektiren, tedavi gerektiren, uzuv kaybı, kalıcı sakatlık, ölüm)

  Sonuçlara göre alınacak önlemler belirlenir, iş sağlığı ve güvenliğinin arttırılması ve personelin daha dikkatli ve bilinçli çalışması için düzenli aralıklarla çalışanlara eğitimler verilir.

  Ekli Dosyalar: