1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg kurul karar defteri noter onayli değil

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Nilay Akkan tarafından 30 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,
    İSG kurul defterinin her sayfasının noter onaylı olması gerektiğini biliyorum. Ancak ben bu işi devraldığımda kurul defterinin yarısı kullanılmış ve noter onayı yoktu. Bu zamana kadar gelen danışmanlık firmaları da defteri bu şekilde kullanmış. Defterde 4 farklı İSG uzmanının imzaları mevcut. Danışmanlık firmasından devraldığımda kendisinin bu deftere devam edebilirsin demesiyle bu zamana kadar alınan bütün toplantı kararlarını oraya yazdım ve imzalattım.
    Yeni defteri noterliğe imzalatmak için götürdüğümde diğer defterin imzalı olmadığını ve bu konu tesbit edilirse ceza yiyebileciğimizi söyledi. Bakanlık denetimi de dahil bir çok denetim geçirdik, hatta mahkemelik iş kazalarımız oldu kimse bu konuda problem yaratmadı, imzasız defter kabul edilmez denilmedi.
    Şuan Yeni defterin onaydan gelmesini bekliyorum ve 2 aydır toplantı düzenleyemiyorum. Bu zamana kadar yazdığım öneriler ve alınan kararlar sizce geçerli midir? Yarın öbür gün bu konuyla ilgili bir sıkıntı yaşarmıyım?
  2. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Toplantılar için ayrıca tutanak tutup karşı taraflara imzalatman yeterlidir. Zaten karşı tarafa bu konuyu iletmiş olduğunun göstergesidir. geldiğinde de deftere yazarsın.
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    her sayfası noter/işkur onaylı olması gereken tespit ve öneri defteridir. kurul karar defterinde böyle bir zorunluluk yoktur
  4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mevzuati okumayacaksaniz uzman olmayin kardesim.
  5. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş güvenliği zorunluluk değil , sorumluluktur :) Kurul defterinde öyle bi zorunluluk yoktur... Aman defterler karışmasın :)
  6. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Tehlikeli İş, B sınıfı İş Güvenlik Uzmanı, İşverenin çalışanı Aynı Zamanda İş Güvenlik Uzmanı. İşveren Doktor çalıştırmıyor. İş Güvenlik Uzmanı, Sözlü uyarı yapıyor. Sözlü UYARI olmaz,
    YAZILI yap derseniz, Tespit ve Öneri Defteri YOK. Dr. olmadığı için Onaylanamıyor... İş Güvenlik Uzmanı ne yapsın İş' ten İSTİFA mı etsin!.... Selamlar. ( Şahsi Kanım İstifa etmeli...)
  7. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    siz çok biliyorsanız burada ne işiniz var öyleyse, uzmanlık sadece yönetmelik okumakla olmuyor siz bunu farkedemiyorsanız önce kendi uzmanlığınızı sorgulayın tabii gerçekten uzmansanız....
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Farkında değilsiniz ama size yukarıda cevap veren arkadaşlardan daha fazla yardımcı olduğumu düşünüyorum.
  9. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    düşüncelerinizi kendinize saklayınız burada sadece bilgilenmek amacı bulunuyoruz insan terslemek amacı ile değil
    düşüncelerinizi kendinize saklayınız burada sadece bilgilenmek amacı bulunuyoruz insan terslemek amacı ile değil
  10. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Haklısınız
  11. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Böyle bir, İSG Bilgi Paylaşım sitesi hakkında yorum yapmak benim ne hakkım, ne de haddim. Ama, Birbirimizi kırmamak için bu sitenin biz Uzman, hekim ve diğer sağlık çalışanlarına çok faydalı olduğunu biliyorum. Ülkemiz de yeni yeni oturmağa başlayan İSG
    konusunda; birbimizi küstürmeyelim. Elbette, Uzman; Mevzuatı okuyacak, okumalı da. Ama bunu; " Mevzuatı okumayacaksan, UZMAN olma kardeşim..." demek' de hiç kimsenin ne hakkı, ne de haddi' dir. Ben; Uzmanlığı, Mesut TORAMAN, Leyla Hocam' dan,
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sitesindeki Mevzuatlardan ve de Bu Siteden ( İSG FROM NET ' den ) öğrendim, Ama biliyorum ki daha öğrenecek çok bilgi var ve daha yürünecek çok yol var!...
    Bilmediklerimi değil, tereddüte düştüklerimi sormağa devam edeceğim. Çünkü biliyorum ki Çok biliyorum diyen kadar bilgiye sahibim. Ne var ki!... Bu yetmiyor... Sağ olsunlar; Leyla Hocam, Toraman Hocam, Bakanlığımız ve de Bu Site olduğu müddetçe, Daha çok tereddüte düştüğümüz konular CEVAP bulacaktır!.... Herkese,...... SAYGILARIMLA....
  12. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    O soruyu da, Ben sormadım. Çünki, Toraman Hocam' da, Leyla Hocam' da ilk dersimiz de, Neyi kime onaylatacağımızı,
    Bize öğretti ve Bu Site: ( Sitemiz ) ve Bakanlık Mevzuatlarıyla bu bilgilerimizi pekiştirdik. Ama ben; bu söze muhatap
    saydım kendimi. Biz tereddüte düştüklerimizi, Sitemizde paylaşamıyacaksak. Kendimizi, bilgilerimizi nasıl geliştireceğiz?...