1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg lpg staj defteri

Konusu 'Staj Rehberi ve İmkanları' forumundadır ve Kpss Teknik tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İsg LPG Staj Defterinde neler olması gereklidir. dosyama neler koymalıyım

1) iş yeri hakkında bilgi
    başka neler koymalıyım ve neler yazmalıyım
  2. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Standard Profil Ege Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş - Stajyer
    Staj defteri öğrencinin staj yaptığı işletmeyle
    ilgili bilgiler, staj kapsamında yaptığı faaliyetler,
    gerçekleştirdiği görevler ve bilgi kazanımlarını
    içermelidir.

Dostum bende staj defteri hazırlayacağım daha ilk staj defterim olduğu için acemi olsamda. İş yeri hakkında bilgilerle başlayabilirsin yazmaya Misyonu, Vizyonu İsg Politikası vs. Sonra iş yerlerinde kullanılan Kimyasalları tanıtabilirsin. KKD'lerin fotoğraflarını açıklayarak ve anlatarak dosyana ekleyebilirsin ya da işletme de neler görüyorsun onları ayrıntılı bir şekilde defterinde belirletebilirsin. ben öyle yapıcam yani sana da sadece fikir olarak söylüyorum bunları. İstersen değerlendirmeye al
  3. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çok Teşekkür Ederim , Fotoğraf ve Telefon Yasak İş Yerinde o yüzden foto çekemıyorum senden rica olursa eğer , şuan hazırlamışsan bır ıkı sayfa gönderebilirmisiniz örnek olarak yardımların için çok teşekkür ederim.
  4. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Şu an da izmirdeyim eve gittiğimde çeker yollarim dostum m.etme
  5. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür Ederim Bu HAfta Bekliyorum Sizden
  6. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  7. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Dostum şehir dışındayım staj dosyam ve bilgisayarım evde, fotograflar falan hepsi orada kaldı en geç hangi güne kadar lazim sana? Dosyanın ornekleri
  8. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    en geç salıya kadar sen ne zaman gönderebilirsin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Temmuz 2014 ---
    hangi fabrıkada yaptınız birde ?
  9. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Manisa Standard Profil fabrikasında ben salı gününe kadar yetistiririm sana
  10. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tAMM TEŞEKKÜRLER
  11. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Fotoğrafları yollayinca tşk edersin henüz bir şey yapmadım dostum :))
  12. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tmm O zaman Teşekkür Ederiz.
  13. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Staj'da yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği Gizli ibareli zarf içinde aldığım notlar var. Bunu biliyorsundur zaten
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2014 ---
    Bu fotoğrafta, İş yerinde üretim alanında bulunan Pres makinelerinde ki Alan tarama sensörü tanınıtımı.

Ekli Dosyalar:

14. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Makinelerde bulunan uyarı işaretleri.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Temmuz 2014 ---
    Yaptığım yani staj defterine yazdığım her şey bu tür konularla ilgili bol bol görsel'e başvur yazacak çok şey bulamazsan staj defterinin kaç sayfa oldugunu bilmiyorum ancak defterin tamamını doldurman senin açından yararlı olacaktır beni kişisel görüşüm bu. Yine de senin bileceğin iş. bu tür fotoğraflardan farklı olarak İş yerinde yapılan İSG Kurulu toplantısı oldu ona da katıldım. bir de o var yani. fabrika'da İSG alanında iyileştirmeye gidilmesi gereken bazı bölümler var bu sorunlar konuşuldu. Engelli çalışanların ağır işlere verilmemesi tekrar tekrar nitelendi. Yukarı da ki fotoğraflarda sana attığım pres makinelerinde ki ALAN TARAMA ÇİZGİSİNİN 10 cm daha genişletilmesi kararı alındı falan o tür şeyler yani.

Ekli Dosyalar:

15. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Benden bu kadar başka konularda yardıma ihtiyaç olursa, ya da sormak istediğin şeyler olursa sor ben buralardayım :)
  16. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    fotoğraf çekmek yasak telefon yasak staj gördugum yerde , örnek veriyorum torna tezgahında talimatları ve isg kurallarını yazsam olur mu pekı kkdlerini
  17. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Dostum foto çekmek yaşansa yapacak pek bir şey yok üretim alanında kullanilan kkdleri açıkla internetten kkdlerin fotolArini bul Çıkart tek tek tanımla uzat yani uzat ki defterin dolu gorunsun foto muhabbeti çok saçma foto cekmene izin vermeleri lazim izin alamazsan dediğim gibi her makinede uyulması gereken güvenlik kuralları kkdleri tek tek tanımla. İsyerinin. İsg ve çevre politikasını olduğu gibi yaz deftere misyonu vizyonu yaptığı malzemeleri İsg eğitimi vermissinizdir mutlaka o egitimlerde çalışanlara neler anlattiniz anlattiginiz konuları tek tek deftere yazabilirsiniz ya dediğim gibi İsg çok geniş kapsamli bir bolum hemen hemen herseyi yazabilirsin
  18. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu Tarz Bir şey hazırladım ama

Ekli Dosyalar:

19. Metin Kılınç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kardeşim şuan da mobilden giriyorum dosya ekini açmiyor telefon bilgisayara geçince bakabilirim anca k
    .bakma
  20. Kpss Teknik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    234234
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Stajımın 7. Günü

Dün Atölye bölümünde kompresör hakkında kullanım hakkında , iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında , gerekli önlemlerin alınması hakkında bilgi verildi .

Bugün Dolum Ünitesinde ise dolum talimatları ve iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında bilgi verildi ;

LPG DOLUM TALİMATLARI:

• Doluma başlarken pompa motor bağlantısının yapmadan önce topraklama pensesini şase olarak tutturun.

• Motoru durdurun.

• Dolum yapılacak hortumlar ve bağlantı elemanlarında herhangi bir deformasyon var ise, bunlarla gaz dolum işlemi yapılmamalıdır.

• Dolum bitince 3-4 ve 1-2 nolu vanaları yavaşça kapatın, hortum bağlantıları sökün.

• Giriş flanşlarını tam sıkmadan kapatın,1 ve 2 nolu vanaları hafifçe bırakın.

• Dolum seviyesi boyunca ateş ve kıvılcım şeklinde tehlike yaratabilecek tüm unsurları kontrol edin.

• Dolum sırasında kesinlikle sigara içilmez.

Dolum Talimatı Hakkında Detaylı Bilgi Olarak Uyarı Levhalar Konuldu.

LPG DOLUM ÜNİTESİ’NDE İSG:

Gerekli önlemler alınması için gerekli bilgiler verildi. Daha sonra LPG dolum ünitesinde çalışanlara kişisel koruyucu donanım (KKD) hakkında bilgiler verildi.

İş Elbisesi, İş Eldiveni, İş Ayakkabısı hakkında bilgiler verildi.