1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg onaylı defter örneği

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  arkadaşlar isg defterine yazılması gereken konular ve örnek bir defter görsel olarak varsa paylaşımlarınızı beklerim teşeekkürler.
 2. barkanozmen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
 3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri

  * Boyut A4
  * Kalın Deri Cilt Kapaklı ( En az 15 yıl saklayacağınızı unutmayınız ! )
  * Otokopili (50x3) 150 Sayfa
  * İşverenlerin yükümlülükleri ile iş güvenliği uzmanının ve işyeri hekiminin görevlerini içeren yasal mevzuat bilgilerini içermektedir

  “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri”

  Bu defter;
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca çıkarılan ve 29 Aralık 2012 tarih ve 28512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Madde 4 – (1) "e" hükümleri doğrultusunda hazırlanmıştır.


  e) Onaylı defter: İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından yapılan tespit ve tavsiyeler ile gerekli görülen diğer hususların yazıldığı, seri numaralı ve sayfaları bir asıl iki kopyalı şekilde düzenlenmiş her işyeri için tek olan defteri,

  İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının; onaylı deftere iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yazacağı tedbir ve önerilerin yerine getirilmesinden ve defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren veya işveren vekili sorumludur.

  İşverenin sağlık ve güvenlik kayıtları ve onaylı deftere ilişkin yükümlülükleri
  MADDE 7 – (1) İşveren ilgili mevzuatta belirlenen süreler saklı kalmak kaydıyla;
  a) İşyerinde yürütülen iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerine ilişkin her türlü kaydı,
  b) İşten ayrılma tarihinden itibaren en az 15 yıl süreyle çalışanların kişisel sağlık dosyalarını,
  saklar.
  (2) Çalışanın işyerinden ayrılarak başka bir işyerinde çalışmaya başlaması halinde, yeni işveren çalışanın kişisel sağlık dosyasını yazılı olarak talep eder, önceki işveren dosyanın bir örneğini onaylayarak bir ay içerisinde gönderir.
  (3) Onaylı defter işyerinin bağlı bulunduğu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, Genel Müdürlük veya noterce her sayfası mühürlenmek suretiyle onaylanır.
  (4) Onaylı defter yapılan tespitlere göre iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ile işveren tarafından birlikte veya ayrı ayrı imzalanır. Onaylı deftere yazılan tespit ve öneriler işverene tebliğ edilmiş sayılır.
  (5) Onaylı defterin asıl sureti işveren, diğer suretleri ise iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından saklanır. Defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren sorumludur. Teftişe yetkili iş müfettişlerinin her istediğinde işveren onaylı defteri göstermek zorundadır.
 4. Emre Tavşan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Defter3@gmail.com adresine bu talebinizi maol atin size ornek resimleri gondereyim.