1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg profesyonellerinden iş kanununa aykırı şekilde fazla çalışma yapanlar hakkında önemli duyuru

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 6 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  06.07.2018

  İSG Profesyonellerinden İş Kanununa Aykırı Şekilde Fazla Çalışma Yapanlar Hakkında Önemli Duyuru

  Bilindiği üzere; 4857 sayılı İş Kanununun 63 üncü maddesinde çalışma süreleri düzenlenmekte olup haftalık azami çalışma süresi 45 (kırkbeş) saat olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte; aynı Kanunun 41 nci maddesinde belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla, fazla çalışmanın haftalık 45 (kırkbeş) saati aşan çalışmalar olduğu ve yalnızca tam süreli olarak çalışılan işyerinde yapılabileceği belirtilmektedir.

  Bu kapsamda; Genel Müdürlüğümüzce inceleme yapılacak olup tâbi oldukları ilgili Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla işyerlerinde kısmi veya tam süreli olarak çalışan iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personellerinden; yukarıda belirtilen Kanun hükümlerine aykırı şekilde birden fazla işyerinde İSG profesyoneli olarak veya farklı bir unvanla toplam çalışma süresini aşacak şekilde çalıştığı tespit edilen kişiler hakkında işlem yapılacaktır.

  Kamuoyuna duyurulur.

  T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

  isgkatip duyuru.jpg
 2. Mehmet Ali Sağlam İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  duyurunun link ini atabilirmisiniz. teşekkürler
 3. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  Ne kadar saçma bir duyuru olmuş. 6331 sayılı kanun dayanak gösterilmemiş çünkü başka yerde çalışamaz diye bir madde yok. 4857 kanun da ise başka iş yerinde çalışamaz diye bir ifade yok. Fazla sürede çalışsam sadece işçi itiraz edebiliyor. Oda hakları verilmez ise. Diğer yandan hadi diyelim çalıştın cezası yok ki:) nasıl yaptırım uygulayacaklar çok merak ediyorum.
 4. Osman Ç. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İncelemeleri 3 yıl sürer, inceledikten sonra da ' lütfen başka yerde çalışmayın bozuluyoruz ama ' diye rica ederler.