1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg programi çikmiş denedim süper olmuş

Konusu 'İnternet,Yazılım ve Teknoloji' forumundadır ve epsilon45 tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Ünal İSGforum Üyesi

bilgilerinizi vermeyin arkadaslar
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bilgilerimi vermeden demoya kayıt oldum :) Sertifika nosunu salladım!... Denemek için bile bu bilgilerin istenmesi kafalarda soru işareti bırakmıyor değil... Sertifika numarasını her sallayan üye olabilir demek ki buda sisteme sadece uzmanların girmesini sağlamak için tezini çürütür.. ilerde belgemizide yollamamız gerekecekmiş heralde bu durumu önlemek için buda demektir ki belgemi yollamayacağım için bu siteye hiçbir zaman üye olamayacağım o_O

Bu arada sistemle ilgili fikir de belirtmek isterim... Olasılık ve şiddet derecelerine varıncaya kadar sistem hesaplıyor, her işyerinde aynı olasılık olmayacağını düşünüyorum ve risk analizine ekleme yapmak mümkün değil sanırım benim işyerindeki ek riskleri nasıl risk analizinde gösterebileceğim? elle müdahalede olmalı diye düşünüyorum.. ilaveler için...
  3. Hasan antalya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İnşaat/Müteahhitlik
    Arkadaşlar sertifika nosunu sallarken 20000 üstünde sallayınızki herhangi birinin üyelik hakkını engellemiyelim.
  4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    başka bir firmanın hazırladığı program isges.com da
    tanıtım seminerinde tanıtımı ;
  5. epsilon45 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sistemi dendiyseniz iş güvenliği uzamanı dışında giriş hakkı verildiği taktirde. işletmelerin formenleri veya işlletmede ki bir muhendise şifre verilmesi durumunda bizlere ihtiyaç kalmaz sistem otomasyonu bir çok işi kendisi yapıyor. eğitimler içinde denetim soruları içinde hata şansı vermiyor. 1 dakika içinde genel risk analizi çıkıyor. site üzerinde sorular cevaplar kısmında yazıldığına gorede ilk başlangıçta 20 iş kolu diyor ve sürekli arttırılacak. Belgelerin asılları istenmeyecek heralde taratıp resim formatında konacak . taratılan belgenin üzerine (isghizmet.com sitesinde üyelik doğrulama amacı ile hazırlanmıştır ) gibibir ibare yazmamız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

evet tezi tamamen çürütmüş
  7. epsilon45 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    soruları sistemdeki soru cevaplar bölümüne yazarsak hemen cvap geliyor :)
    epsilon45
    Ekleme tarihi: 04.03.2013 - 13:27
    Bu arada sistemle ilgili fikir de belirtmek isterim... Olasılık ve şiddet derecelerine varıncaya kadar sistem hesaplıyor, her işyerinde aynı olasılık olmayacağını düşünüyorum ve risk analizine ekleme yapmak mümkün değil sanırım benim işyerindeki ek riskleri nasıl risk analizinde gösterebileceğim? elle müdahalede olmalı diye düşünüyorum.. ilaveler için.
    Yönetici cevabı
    Olasılık ve şiddet dereceleri nace kodlarına göre sadece genel risk analizinde otamatik olarak gelmektedir. denetim ve açılan döflere yapılan analizlerde olasılık ve şiddetler sizin tarafınızdan belirlenir. sistem sadece son risk değerini 5*5 matriksine göre doğruluğunu kontrol eder hata şansı vermez. ikinci sorunuza gelince sisteme ekleme yapma şansınızın olmadığı doğru ama ekleme yapamayacağımız manasına gelmez ana sistem üzerinde eksik bulduğunuz konu başlıkları ve soruları yazabileceğiniz bölüm bulunmaktadır. zaten kısıtlı kullanım alarak açılan demo üzerinde bu böüm açılmamıştır.
  8. oğuzhankubilay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çorum belediyesi
    arkadaşlar bu program üyelikleri hem ücretli hemde online değilmi? kayıtlar sunucunun veri bankasında depolanacak biz talep ettikleri üyelik aidatını karşılayamadığımız zaman bilgilerimizi, kayıtlarımızı napacaz? artı, ordaki bilgilerimizi kayıt yada yedekleme şansımız olmadı sürece hertürlü fiyat artırımlarını kabullenmiş olacaz gibime geldi yani cüzi bir miktarla başlayan üyelik zamanla girilen veriler çoğalıp tamamen bağımlı oldumuzda kat kat mislini isteyeceklerdir. veri girdilerimizin kaydını alamıyosak eğer! bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum.program hakkında teferruatlı bir bilgim yok açıkcası
  9. epsilon45 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben denedim verileri saklamak benim elimde olduğunu gördüm. raporlar hazır olduktan sonra istersem sile biliyorum. İstersem takip amaçlı sistemde kalıyor anladığım kadarıyla.
  10. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    sistemi denediğiniz için teşekkur ederim.
  11. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende denedim, keşke ekleme çıkarmayı kendimiz yapabilseydik birçok döküman üzerinde..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Mart 2013 ---
    +1
  12. cagla acaroglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arme Danışmanlık tarafından geliştirilen SafePlorer İSG yazılımını da incelemenizi tavsiye ederim.
  13. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ben olsam buraya ne üye olurum ne para veririm.. üye yorumları kısmında yönetici cevabı var. kelimelerin bile nasıl yazıldığını bilmeyen birileri yönetiyor. az bi yazılım bilgisi ile yapılmış bir durum muhtemelen.
    bilgisayara indirilip kurulup kullanılabilen program varsa onu tercih etmek gerek..