1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg sözleşmesi hakkıdna

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve Emin Yılmazer tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. arkadaşlar cuma günü bir osgb ile görüştüm her şey de anlaştık. Yalnız sözleşmeye ilave olarak '' bu işyerinden ayrıldıktan 2 yıl süre içerisinde Marmara Bölgesinde bize rakip olarak başka bir yerde çalışmam dahilinde brüt Maaşımın 12 katı ceza '' hatırlaya bildiğim kadarı. ilk başta sordum neden diye işte prosedür gereği dediler herkes imzaladı dedi ama benim kafama takıldı böyle bir şey olabilir mi 2 gündür uyuyamıyorum kafama takıldı sözleşmem yarın başlayacak. Ya da işe giren arkadaşlar böyle bir şey var mı kafam karıştı iyicene??
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ayıplı bir madde.. hukuken hiç bir bağlayıcılığı yok. Sizi korkutmak istemişler. Mahkemelik olursanız kesin kazanırsınız. İşçi emek gücünü istediği patrona satmakta özgürdür. Anayasa aykırı bir hüküm koymuşlar. Yok hükmündedir.
  3. bilmiyorum ama o anda fazla dikkat etmemiştim ama şimdilerde kafama takıldı.
  4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir rekabet meselesi hatırlıyorum, ben de daha önce imzaladım eski şirketimde, ama dava açanı hiç görmedim. sadece sigara fabrikaları çok sıkıymış bu konuda,
    bir avukata danışın
  5. ben sorduğumda aynen böyle dediler hiç kimseye uygulanmadı diye ama insanın aklında bir şüphe kalıyor.
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Uygulama şansları da yok, tamamen yok hükmündedir. Mesleki sırların saklanması ile ilgili sözleşme hükümleri var ancak bu tarz bir şeyin geçerliliği yok. İçiniz rahat olsun.
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  8. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Uygulama şansları var aksi halde sözlesme yapmanın anlamı olmayacaktır. Bu şekilde yapılan iş akitlerinde İşveren ilgili maddeyi çalıştırarak talep hakkını saklı tutar.