1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg sınavına nasıl çalışmalıyız ?

Konusu 'Sınav Hazırlık Klavuz ve Rehberi' forumundadır ve Selcen Soran tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. mahmut oter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam tamamda 4857 hala devam mı yoksa sadece 6331 sayılı kanunun yönetmeliği mi ?
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    mahmut oter bey.
    Aslında herhangi bir yerden çalışmanıza gerek yok. Bunun yerine arkadaşlarımın dediği gibi kanunun kendisine çalışmanız bence faydalı olacaktır. İlla da soru tipleri göreyim, önemli noktalara özellikle çalışayım derseniz sitemizin sınavlar kategorisi altındaki alt başlıklardan spot bilgiler adında konular bulacaksınız. Bunlar kanun ve yönetmeliklerin önemli noktalarından alınmış özel yerlerdir. Faydalı olacaktır. Bununla birlikte Erkan Dündar arkadaşımızın da soru bankası konulu bir çalışma üzerinde olduğunu bildirmek isterim.
    Aklınıza takılan bir soru olursa da siz forumda uygun yere yazın. Bizler elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
    saygılar, kolay gelsin.
  3. mahmut oter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür ederim sait bey.bu kitap çıkarsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.saygılar.
  4. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar artık önümüzde ağustos ve kasım sınavı var..ne diyorsunuz özellikle hangi bölümlere çalışalım nelere dikkat edelim...malum mayısla ağustos sınavı arasında farklar olucak sizce sınav çok zorlaşıcak mı yeni müfredatla beraber ?
  5. mesutc İSGforum Üyesi

merhaba,
    öncelikli olarak ilgili kanun tüzük ve yönetmelikleri iyice okuyup anlamanı, sonra çıkmış soruları çözerek soru mantığını görmeni tavsiye ederim. ve bu konu ve soru çözümünde not kağıtları alıp her bir yaprağa soru, arkasına cevabı şeklinde yaz. hızlı ve pratik bir şekilde tekrarda etmiş olursun. ben böyle kazandım :D
    başarılar...
  6. Fatih ALTINTOP İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32443
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi
    Kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.
    Mesela ben birinin okuduğunu anlattığını hafızamda daha iyi tutuyorum,
    ayrıca okul sunumları gibi görsel ve sesli sunumlar mükemmel oluyor.
    Bu arada kendince tuttuğun notlar, ve ders çalışırken ilginç gördüğün herşeyi not al
    sonra bu notları soruları çözerken kullanmaya çalış.
    Son olarak da yönetmelikleri oku ve mantığını kavramaya çalış, kapanışı soru çözerek bitir.

Kolay gelsin...
  7. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakın özellikle eski sınavları çözdüğümde 2 şey gözüme çarptı ve bunlara dikkat etmenizi istiyorum...1) mesela ekim 2012 de b sınıfı için sorulan bir soru mayıs 2013 sınavında c sınıfında sorulabiliyor bu yüzden bi kere 2005-2013 arası c-b-a-işyeri hekimi sınavlarını çözün sorular aklınızda kalır..2)özellikle yönetmeliğin genelde ilk sayfasında olan "tanımlar" bölümünü iyi ezberleyin soruların çok rahat sorulduğu bir bölüm orası.bu 2 kritere dikkat edin....
  8. Orhan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48088
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben facete paylaşılan güncel (inşallah gülcel ise) mevzuatı faydalı görüyorum.(Emeği geçenlere teşekkürler)Ve okumaya başladım.Sonrasında -başta son 2 yılda A,B,C sınıfı için çıkmış sorular olmak üzere- soru çözerek çalışmayı düşünüyorum.
  9. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    Teşekkür ederim ben zaten sınavı kazandım :) tarih gözünüzden kaçmış. Mesleğimizde dikkat şart ;):)
  10. mesutc İSGforum Üyesi

öncelikle tebrik ederim sınavı kazanmışsın. Fakat seninde gözünden kaçıp atladığın şu: nerden bilelim biz senin sınavı kazandığını ;):)
  11. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
  12. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fazla sorun etme ilgili yönetmelikler tüzük kanun oku iki üç kez çıkmış soruları çöz yeterli bence ... sınavda da az biraz dikkat bitti gitti
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

arkadaşımız konuyu 7 Nisan 2013'te açmış siz 14 ekim 2013'te cevap vermişsiniz, bu arada mayıs ve ağustos sınavları yapıldı :) bilmeliydiniz.
  14. mesutc İSGforum Üyesi

gece istihareye de yattım ama bilemedim özür dilerim, arkadaş cevap vermez olaydık, olay oldu ya :D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Kasım 2013 ---
    gece istihareye de yattım ama bilemedim özür dilerim, arkadaş cevap vermez olaydık, olay oldu ya :D
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    tikatli olmak lazım :)
  16. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Tüm yönetmelikler okunup özetlenmeli ve bolca yeni sorular çözülmeli..
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sınava derli toplu güvenilir kaynaklardan çalışmak gerektiğini düşünüyorum. özellikle soru-cevap açıklamalı kaynaklardan çalışılmalı ve ilgili kanun,yönetmelik, tebliğlerin son güncel halleri sorular çözülürken el altında olmalı ve kontrol edilmeli. tek başına kanun, yönetmeliklerin okunması, çıkmış sınav sorularının çözülmesi herkese deva olmaz düşüncesindeyim.
  18. Selcen Soran İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26230
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Turcas Petrol A.Ş.
    temem arkidişler sıkıntı yok :D:D:D herkese günaydınlar efendim :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Kasım 2013 ---

temem arkidişler sıkıntı yok :D:D:D herkese günaydınlar efendim :)
  19. tümer beşoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya hakkaten nasıl yapıcaz bu işi. önümüzde 1,5 ay kadar bir süre var, şimdi başlasam yetiştirebilir miyim acaba?
  20. onur güner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herkeste tüm yönetmelik demiş. bilgit.com da o kadar karışıkki. hangileri bu tüm yönetmelik olan.