1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg sektörü nereye gidiyor?

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Alper Akpunar tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Merhaba arkadaşlar, benim sorum başlıkta da belirttiğim gibi İSG sektörü nereye gidiyor? Uzman arkadaşlar tam manasıyla işini yapabiliyor mu işveren yaptırıyor mu? Osgbler kanuna uygun mu hareket ediyor yoksa ticarethane usulü mü çalışıyor? Denetim denetim diyoruz gerçekten denetimler yapılsa olumsuzluklar gidebilecek mi? Osgbde çalışan arkadaşlar mesleğini icra ediyorlar yoksa pazarlamacı usulü mü çalışıyorlar?
  2. mehmet aksan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84529
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Günaydın alper bey,

Aslında birbirimizi yemektense ortak çözüm ve projeler sunarak bir şeyler değişir gibi düşünüyorum. Çünkü kimle muhabbet stsek hemen her yerde uzman var çanta işine döndü çok ucuza çalışıyorlar diye muhabbetler. Evet ucuza ve kasap gibi çalışanlar bizim meslektaşlarımız. Ama niye doktor arkadaşlarımızda böyle birşey yok çünkü gerçekten çizgileri belli. Eğer biz uzmanlar işin gerçek yanı gibi çalışırsak bu sistemin düzelecegine inanıyorum. kimse yapmazsa biri yapar diyor osgb. evet haklı biri yapıyor. Serbest çalışan arkadaşlarımın çogu ılımlı ve elinden geldigince yasalara bir takip uyuyor ancak osgb lerde tabiki hepsi için degli bu cümlen para kazanma hırsı pahasına yasaları kendileri gibi işletiyorlar eger yapmazsan işten çıkarıyor onun için isg uzmanları devlet memuru olsun demiyoruz ancak devletin yönetiminde oldugu bir sistemin içinde oldugu bir ortak saglık birimleri olsun. gerçek ve tüzel kişilerini içinde oldumu bu iş olmaz. denetleme konusunda ise bende çok kolay sadece yeterli kadro olması durumunda denetlemöe gerçeklesin. çalışma bakanlıgına yapılan çogu şikayete yeterli çalışan olmaması sebebi ile gidilemiyor ki bileri ve osgbleri nasıl denetlesin. Öncelikle isggm yeni yapılanma olmalı ve utunmayalım gençlerin önünnü açalım güzel türkiyemde yıllardır denetleme ve yönetim birimi 60 yaş üstünden oluşuyor çagın bilgili ve günün aktif sorunlarının bilen analizleyen yöneticiler şart.
    saygılarımla,
    iyi çalışamalar.