1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanı olacağız diye...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve ferit ceylaner tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    İsg uzmanı olabilmek için kurslara gittik,bi sürü para,zaman ve emek harcadik sinava girdik ama insanları hem maddi hem manevi anlamda somurmekten zevk alan soru hazırlama komisyonu emekleri resmen gasp etmiştir.ben hakkımı asla helal etmiyorum onlara...
  2. mustafaozkr İSGforum Üyesi

Arkadaşlar haklsınız belki
    ama geçen arkadaşalr nasıl alıyorlar bu sertifikayı bırakın bırazda çetrefilli olsun tabi
    zorlanmadan alınacak bir sertifikanın hayrı olmayacağı görüşündeyim
  3. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    çetrefilli soru sorulması güzel eleme açısından fakat yanlış soru hazırlamak çetrefilli hazırlamak değildir malesef:(
  4. Eray ÖZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118415
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.
    Arkadaşlar haklısınız fakat bu işte ehliyet sınavına dönmesin yani...
  5. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    Sınavın zorlugundan yakinmadim.benim yakindigim nokta sorularin anlaşılmaz oluşu ve hatalarla dolu oluşu.bu sınavin da bilginin ölçülmesine yönelik olduğunu düşünmüyorum.yonetmelik ezberlemeye yönelik bir sinavdi ama onu bile becerememisler.yine bi kaç soru iptal edip gecistirecekler .birde itiraz edilen her soru başına 10tl almalarina ne demeli peki.ve her sınavda mutlaka iptal edilen birkaç soru çıkıyorsa ben bunda insanlardan para koparmak adına bir art niyet ararım.kendi yanlışlarını duzeltmek için bile bizden para topluyorlar.kimse bunları haklı nedenlere dayandiramaz bence.
  6. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Sınavda başarısız olmanın en büyük nedeni adayların isg konusundaki pratiğinin az olması nedeni ile her konu hakkında yeterli bilgiyi öğrenememesi. Eğer staj adı verilen çalışma ortamı 3 - 4 ay olsa hatta 6 ay olsa hem sınavı geçmek daha kolaylaşır ( Staj sırasında yaptığınız uygulama ile zaten herşeyi öğreniyorsunuz.) hem de sınavı geçince uzman olduğunuz halde neyi nasıl yapacağım diye düşünmezsiniz.

Bu işi yaparken zaten her şeyi öğreniyorsunuz.
  7. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    Bu işi yapan uzmanlık belgesi almış arkadaşların bile yonetmelik ezberine dayalı sorularda zorlanacağı görüşündeyim.pratikte çalışan arkadaşların da yönetmelikleri kelimesi kelimesine ezberledigini sanmıyorum.işine yarayacak şekilde genel hatlarıyla bilmek yeterli bence.adamlar boşluğa gelecek kelimelerle aynı anlama gelen kelimeleri bile siklarda vermiş ve aynı anlama gelen kelimelerden yonetmeliklere birebir uygun olan şıkkı istemişler.yani onların mantigina göre ali gel ile gel ali aynı değildir.yani bu zihniyettekiler için ne teori ne pratik para etmiyor.
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Her sorudan ayrı para alınması hususuna bende karşıyım.
    Bir de merak ettiğim şey.
    Örneğin 3 soru hatalı. Birileri itiraz etti bu soruya ve para yatırdı. Ben para yatırmadım ve itiraz da etmedim. O soruların hatalı bulunması halinde ben de para yatırmamama rağmen benim hatalı sorularım da düzeltiliyor mu?
    Düzeltiliyorsa; para verenlerin ne suçu var?
    Düzeltilmiyorsa, bile bile para vermediğimden dolayı doğru cevap neden yanlış kabul edilecek?
  9. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    İptal edilen soru herkes için doğru nakledilir.yani bir kişinin itiraz edip haklı bulunması yeterlidir.
  10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Onu diyorum işte.
    Bu sınavda 5-10 soru banko sorunlu.
    Yüzlerce veya binlerce kişi itiraz edecek.
    Ak koyun, kara koyun belli olacak. 10 tane kesin düzeltilecek sorudan neden herkes 100TL versin ki?
    Bir dernek olsa, veya temsilci, tüm uzman adayları adına bunu yapsa,
    hem bu sınav inceleme komisyonlarının planını bozsa, hemde bizim işimize geldiği gibi hareket etse ne güzel olur.
    Gerçi böyle birşey de olursa, bakanlık hemen harekete geçer ve itiraz edilecek soru başına en az 10000TL para ister. Maksat para kazanmak olunca.
    Hem soruları hatalı yaz, hemde milletten para kopar. Ne güzel iş...
  11. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    Diğer ülkeler kendilerine koloni olarak başka ülkeler bulup o ülkeleri somururken bizimulkemiz kendi halkini sömürge olarak görüp halkını sömürüyor.bulduklari her fırsatta elini halkının cebine atıyor.hatta elini cebimizden hiç çıkarmıyorlar.
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Biz yine de o kadar sert olmayalım da, bunun başka bir çıkar yolunu arayalım.
    Mesela her birimizden ayrı ayrı para mı isteniyor? Tek elden itirazlarımızı yapalım, hem o kadar para israfından kurtulalım, hem biz sonuçlardan faydalanalım, hem de onların istediği şekilde işler yürümesin.
    Direk hedef göstermeye gerek yok bu bağlamda.
    Bizler profesyonelsek, işi kitabına uydurarak, yasal çerçevede çözmeliyiz diye düşünüyorum.
  13. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence bu hatalı sorular bilerek kasten hazırlanıyor maksat döner sermayeye para aksın.18 mayıs sınavında da bir sürü soru hatalıydı hiç kimse uyarmıyor mu sizce soru hazırlayan komisyonu yada komisyon daha önce iptal edilen soruları dönüp tekrar kontrol etmiyor mu ??kendilerince bişeyler çeviriyorlar ama bu kadar da ayan beyan olmaz ki. bu işe birileri müdahale etmeli bence
  14. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesele bu işte döner sermaye
    mayıs sınavında birimsiz soru sormuşlar durum bu maalesef
  15. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tüketici mahkemesine başvurulsa netice ne olurdu acaba:))
  16. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    KİBARLIK BU SORULARI HAZIRLAYAN DAVARLARA İLTİFAT OLUR VE BU İLTİFATTAN ANLAMAZLAR,MAHKEMEYE GİDERSEN HAKKINI ALIRSIN O KADAR !! BİR SINAV DÜŞÜNÜN KÜ HER SENE 5 SORUSU İPTAL EDİLMESİ GARANTİ OLSUN,O SINAV İSG ...
  17. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir şey olmaz soru iptal edildi her adaya 1 puan verildi konu kapandı :)
    her sınavda bariz soru hatalarının olması düşündürücü