1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanı yangın eğitimi verebilir mi?

Konusu 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Çağlar Orhan tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar isg uzmanı yangın eğitimi verebilir mi? müfettişler kabul ediyorlar mı? Bilgisi olan varsa paylaşa bilirmi?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bu tür eğitimlerin itfaiye veya sivil savunma tarafından verilmesinden yanayım ama tatbikat eğitimi verebilirsiniz.
  4. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
    (3) Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir. 11 inci maddenin birinci fıkrası uyarınca görevlendirilen çalışanlara, eğitimlerin işyerinde iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi tarafından verilmesi halinde, bu durum işveren ile eğitim verenlerce imzalanarak belgelendirilir.
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    bence asıl tatbikatları itfaiye eşliğinde yapın,sonra haberlerde iş güvenliği uzmanı işyerinde yangın çıkardı söndüremedi,fabrika yandı vb. gibi haberler görmeyelim. :)
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    copy paste uzmanlardan beklenir!
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    itfaiye bu hizmeti ücretsiz veriyor zaten
  8. Barış Yavaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    evet itfaiye ücretsiz olarak geliyor.
  9. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    hepsi ücretsiz vermiyor.
  10. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,

Çalıştığım firma az tehlikeli ve 50 nin altında çalışanı vardır, kendim isg uzmanıyım fakat çalıştığım firmada isg uzmanı olarak çalışmıyorum, iş yerinde işçilere yangın eğitimini ben verip belgelendirebilir miyim ? Bu nerede yazıyor göremedim ?
    Teşekkürler.
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Yangın eğiticisi eğitim modülü tarafımızdan hazırlanmış bakanlığa gönderilmiştir.Kabul olması halinde bu eğitimleri büyük ihtimalle ücretsiz alabiliyor olacağız.
    Kabul olması halinde tüm meslektaşlara duyuracağım.
  12. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik
    Madde 15

(3) Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir. 11 inci maddenin birinci fıkrası uyarınca görevlendirilen çalışanlara, eğitimlerin işyerinde iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi tarafından verilmesi halinde, bu durum işveren ile eğitim verenlerce imzalanarak belgelendirilir.
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Eğitimler tarafımızdan verilebiliyor zaten ancak yetkinliğimiz sorgulanır, ve gerçekten uzmanlık eğitiminde ne kadar pratik anlatılıyor ki? veya yangını kontrol altına alabileceğinizi gerçekten düşünüyor musunuz?Ben itfaiyeyi çağırıyorum iştirak etsin diye tatbikatta.
    Ayrıca tercih meselesi zorunluluk değil,böyle bir çalışma yaptım,isteyen eğitimi alır isteyen devam eder bildiği gibi.
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    arkadaşlar tekrar tekrar yönetmelik maddesine kadar yazmışlar. İtfaiye eğitimine gelirsek, bence destek alınmasında fayda var. Ama kanun açık uzmanlar bu eğitimleri verebilir