1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanının sorumlulukları

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve özlem karaman tarafından 4 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. özlem karaman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tehlikeli sınıfta yer alan bir iş yerinde firmanın devamlı çalışanı olmayan dışarıdan gelen isg uzmanın yetki, sorumlulukları, periyodik olarak yapması gereken işlemler, iş takibi yapması gereken konular nelerdir?
    ayrıca iş yerinde herhangi bir sorun çıktığında iş kazası, evraklarda eksiklik, kayıt altına alınmayan herhangi durum; eğitimler, iş kazası, ramak kala kayıtları, vs. gibi bir durumda cezai işlem uygulanırsa burada isg uzmanının ihmali olduğunu kabul edebilir miyiz?
  2. vey İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  3. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Asıl işverenin iş kolu ( nace kodu ), ÇOK TEHLİKELİ, alt işverenin iş kolu, ( nace kodu ) TEHLİKELİ,,,
    Aynı iş te çelışıyorlar, yani alt işverenin çalışanları, iş makinaları ve taşıma araçları; asıl işverenin ( Çok tehlikeli )
    sahasına girip çıkıyor.
    1_ Muhasebecesi kanalıyla alt işverenin nace kodu mu değişmeli?
    2_ Alt işveren, asıl işveren nace koduyla mı işlem görmeli?
    VEYA.............................. TESEKKÜRLER.....
  4. Zafer Sak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    135202
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Solar Patlayıcı A.Ş.
    Merhabalar. Bir patlayıcı firmasında İsg Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Firmanın 3 farklı şehirde -1'i depo 2'si üretim yeri olmak üzere- tesisi mevcut. Ben en fazla üretim yapılan yerde işe başladım. İşe başladıktan 2 hafta sonra diğer 2 tesise de 1 ay sonra sizin atamanızı yapacağız dedi SEÇ Müdürüm. İtiraz etmedim. (Ancak iş görüşmesinde bu söylenmemişti. Sadece diğer 2 tesisimize de ara sıra gidebilirsiniz demişlerdi). Dün akşam itibariyle SEÇ müdürüm" Toplantı yaptık. Patlatma hizmeti verdiğimiz firmaların sahaları için de SGK kodumuz olduğu için oraların İSG sorumluluğu da size ait olacak. 1 Kasım'a kadar planınızı yapın oraların risk analizi vb. şeyleri hazırlayacaksınız" türünden şeyler söyledi. Şimdi bu durumda işe başladığım günden beri karşılaştığım sürprizlerin sonuncusu idi bugün itibariyle. Patlatma sahaları bir çok şehirde Bursa, Kütahya, Eskişehir, Malatya, Ankara, Elazığ, Sivas, Niğde, Adana ve Mersin. Ben kendilerine öncelikle oraları görmem gerektiğini ona göre risk analizi ve diğer belgeleri hazırlayabileceğimi söyledim, ayrıca oraları görmeden isg katip üzerinden atama onayı yapamayacağımı bildirdim. Tabi Müdürümün hoşuna gitmedi bu yanıt. Şirket sana araba vermez otobüsle gider gelirsin türünden de sözler söyledi. Şimdi engin deneyimlerinize güvenerek soruyorum. NASIL BİR HAREKET TARZIM OLMALI ?
  5. Akademig İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  6. Munise Saltık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Okurken yoruldum, engin bir deneyime sahip değilim ancak yıkıcı olmadan kendi kişiliğinizi ortaya koymalısınız gibi geldi bana. Sorunlu, Allah kolaylık versin şimdiden. Üstesinden geleceğinize inanıyorum.
  7. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Konuyla alakası yok ama mesleğe ait terimleri katletmeyelim cihetinden;

Halen daha isg uzmanı ibareleri geçiyor...

ISG Uzmanı = İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı (Yanlış kısaltma)

IGU = İş Güvenliği Uzmanı (Doğru kısaltma)

ISG Profesyoneli denirse hem iş güvenliği uzmanı hem de iş yeri hekimi kast edilmiş olunur.