1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanlığı yapmalımıyım? düşünceleriniz?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve erman83 tarafından 24 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  şimdi senin yaptığın bir risk analizi sen oradan ayrıldıktan sonra iş yerine gelen uzmanın işe başladığı tarihte geçerliliğini kaybeder..önce bu konuya bir açıklık getirelim. olaya bir cezai yaklaşım olarak bakacaksanız eğer burada asıl suçlu fiilen orada çalışan İGU arkadaşta olacaktır. kaldı ki eğer siz yeni işe başladığınız bir iş yerinde işe girip eski uzmanın analizini inceleyip kendiniz bir risk analizi çıkarmazsanız çok büyük yanlış yaparsınız.. Bir diğer eklemek istediğim konu da eğitimlerle ilgili. siz bir inşaat şantiyesinde çalışanlara eğitim verirken ''yüksekte çalışma'' dan daha çok tezgahta çalışma veya ergonomi konularıyla ilgili bir eğitim verirseniz bence bu da büyük yanlış..Vereceğiniz eğitimler işin niteliğine uygun olmalıdır.
 2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  OSGB de çalışıyorum. Ben çalıştığım ekipten memnunum, her uzmanın işini layıkiyle yapabileceği firmalarda çalışmasını temenni ederim. Maalesef çok kötü şartlarda uzman çalıştıran, uzmana, hekime maaşını ödemeyen OSGB' ler mevcut. Ama OSGB adına da çalışsanız, kendi adınıza da çalışsanız olası ciddi bir kazada okka altına gidecek olan uzmandır. Bunun bilincinde olmakta fayda var.
 3. gürkan canan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Tesadüf olsa gerek ki işinden memnun olmayanların yazıları gibi geliyor, yada manüpüle ederek piyasa mı boşaltılmaya çalışılıyor. Çünkü bu işten çok ciddi para kazananlar da var.
 4. erman83 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sizin piyasadan haberiniz var mı?
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Mayıs 2014 ---
  Ya konu saçma sapan yere gidiyo. Ben artık yazmıyorum.
 5. bybejo İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  87401
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  üstad daha önceki risk değerlendirmesini çalışmış oduğun OSGB hazırlamışsa ve sen bunu beğenmediysen şunu kafana koy , demek ki o OSGB sana fazladan bir tecrübe katmaz. Maaşını bilemem ama yeni başlayanların ve hala bilgi eksikliği olanların paradan çok bilgiye önem vermeleri gerekir . Bu benim şahsi düşüncem
 6. seniso İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bence yapmana hiç gerek yok piyasa devamlı düşüyor bu fiyatlara da bu iş yapılmamalı ama 1000 tlye bile çalışan gördüm. ben çok düzeleceğini düşünmüyorum onun için çok mecbur değilsen bence yapma bir telefon geliyor kaza oldu başlıyorsun strese ondan sonra her telefon çaldığında acaba deyip açıyorsun