1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanlarının maaş ve çalışma süreleri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 30 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sayın uzman arkadaşlar. Benim anlayamadığım bir şey var. Her türlü risk ve sorumluluk bizim üzerimizdeyken 1250-2000 tl maaşa tam zamanlı çalışma cesaretini nereden alıyorsunuz. OSGB lerin en düşüğü saate 25 tl yazıyor.Risk varsa bir bedeli olmalı değilmi ? Yasa uzman çalıştırmayanın cezasını belirtmiş. Baz rakamı bence o olmalı. Ya sizce ?
  2. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    arkadaşlar dün izmirde yapılan 6331 iş yasasının tanıtım toplantısında yetkililer türkiyede a ve b sınıfı uzman sıkıntısı yaşandığı için 4 yıl süreyle c lerin b sınıfına,3 yıl süreylede b lerin a sınıfına bakabileceklerini söylediler bu konuyla ilgili sorularıda isggm ye sorulup danışılabileceğini dile getirdiler
  3. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    6331 SAYILI KANUNDA GEÇİCİ MADDE OLARAK MEVCUTTUR
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sebile hanım katıldığınız toplantıda 3 yıl süre ile c ler b sınıfına, 4 yıl süre ile de b ler a sınıfına bakacaklar denildi. Peki bunların yeterli olap olmadığı konusunda bir açıklama yapıldımı acaba. Çok tehlikeli grupta yar alan çok fazla işyeri var bunlar için a ve b sınıf belgeye sahip uzmanların yeterli olmayacağını düşünüyorum. bu konuda bir açıklama yapıldımı?
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar çözüm olmıyacak,neden 10 yıl mühendislik yapmış,şantiye şefliği yapmış mühendislerimiz A sınıfı olamadılar düşündünüzmü..ben müfettiş emeklisi değilim ama müfettişten daha iyi proaktif bir kişi olabilirim,çünkü müfettişler reaktiftir iş kazası olunca tecrübeler süper..iş güvenliği uzmanı 10 yıl şantiyelerde sürtmüş emek harcamış kişiler direk A sınıf olmalıdır..
  6. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    bu soruyu bir hanım arkadaş şu şekilde sordu:ben 15 yıldır şu firmada şu pozisyonda çalışıyorum(firma adını verdi ama ben şu anda hatırlıyamadım) firmamıza a sınıfı uzman arıyoruz ama malesef bulamadık ben 15 yıldır bu işi yapıyorum ama c sınıfıyım ne önerirsiniz dedi. başka bir bey 4 yıl c lerin b ye bakabileceğini söyledi,o arkadaşa firmanız işkura a uzman aradıklarını söylesin eğer 2 ay gibi bir sürede uzman bulunamazsa siz pozisyona talip olun uygun bulunursanız atamanızı yaparlar dedi ama b sınıfı olarak, bölge müdürü ve orda bulunan diğer uzmanlarda onayladılar sonra tekrar 4 yıl c lerin b ye ,3 yılda b lerin a ya bakabileceklerini dile getirdiler ve eğer bilmediğiniz deneyiminiz olmayan bir iş kolunda sakın talip olmayın diyede eklediler
  7. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    kkd hakkında bilgi veren yasemin hanımın kkd bilgileri bence çok güzeldi örnekleri yorumları benim hoşuma gitti,bir örnek verdi almanyada kkd kullanımıyla ilgili,dediki eğer orda çalışan bir işçi eğer işi gereği baret giymek zorundaysa ve giymemişse ihmal etmişse o gün eşine ve çocuklarına bu durum bildiriliyormuş ve çalışan bir daha o hatayı pek yapmıyor dedi,tabii bizde öyle bir şey olurmu olursada böyle bir durumda eşlerin ve çalışan kişini tepkileri ne olur bilemiyorum,aile faciasına yol açarmıyız ki
  8. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    semineri verenler iyiydi ama ortam ve organizasyon çok kötüydü izmirde,salon gelenleri almadı 2 ye bölündük yeni bi salon açıldı sandelye kapışıldı çoğu ayakta kaldı,mikrofon bozuktu, görüntü bozuktu daha iyi koşullarda dinlemeyi tercih ederdim,tekrarlanmasını temenni ediyorum daha kapsamlı olarak,katılım sertifikası vs.verilmedi eğer merak edenler olursa
  9. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan bey, Benim düşüncem yeni çıkacak yönetmelikte geçici bir madde ile b olmak için gerken 3 yıllık sürenin bazı uzmanlar için ( c sınıfı sınavından yüksek alanlar gibi) bir defaya mahsus olarak istenmemesi ve b sınavına girilerek kazanan arkadaşları b yaparlarsa bu sorun çözülür diye düşünüyorum. Zaten b ler 4 yıllığına a ya bakabilecekler. Bu tabi benim soruna çözüm önerim. Belki birileri duyarda çözüm olur. Gerçi aklın yolu bir. Sorun hepimizin sorunu.