1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanlarının sıkıştığı an

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Hakan DENİZ tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi size bir olasılık sunacağım.Atıyorum isg uzmanı olarak bireysel bir şekilde hizmet vermek durumndasınınz ancak hekim hizmetide alacak olan firma size bu konuda soğuk yaklaşıyor.çünkü siz hekim olarak hizmet veremiyorsunuz.Yine atıyorum siz 1000 l ye anlaşma yapacaksınız ancak hekim hizmeti hariç.ne olacak devreye osgb girecek.nasıl girecek tekrar atıyorum sizin vermiş olduğunuz 1000 tl lik kuş gibi olan uzmanlık eğitimini yerine 1500 tlye hekimde dahil olarak hizmet vermeyi taahhüt edecekler.ve ne olacak işler yokuş yukarı gidecek.kimin için yanlız kovboy isg uzmanı için.Yine atıyorum ne olacak osgb bayram edecek.Sizde tanıdık bir takım yerler ile iletişime girip iş almaya çalışacaksınız.tekrar atıyorum bu iş biraz zor.biraz fazla attım galiba civcivler bayram edecek.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sen işini bilirsen seni kimse alt edemez..OSGB ve sayre tırt. aslolan insandır ve tecrübedir..
  3. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ülkemizde işler yaptığın çalışmaya göre değil yaptığın lobiye göre değerlendiriliyor.ilk önce gelen dış görünüş.içinin çok fazla önemi bulunmamakta.evet bunun doğru olmadığını görene kadar ayanma ücüolan ancak dayanabilecektir.onun dışında yanlız uzmanlar kendini ifade edene kadar akla karayı seçecekler ve bu arada atı alan üsküdarı geçecektir.emin olun bu işler bu şekilde yürüyor.siz istediğiniz kadar işinizi iyi yapın yada yaptınızı zannedin.
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben mücadele ediyorum...sen de et..
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    hknnzn a katılıyorum, serbest çalışanlar OSGB lerle yarışıyorlar.İşveren haliyle bunu ilk olarak en ucuza nasıl malederime bakıyorlar.
    İşini ne kadar bilirsen bil,bu süreç zor! sabır ve istikrar şart..
  6. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Şunu söylemek isterim her işveren aynı şekilde düşünmüyor....
  7. Ali Ünal İSGforum Üyesi

OSGB lerin suçu olmadığını düşünüyorum serbest piyasa ekonomisi böyle. Arz talep meselesi. Esas sorumluluk hekimlere değil uzmanlara düşüyor çünkü hekimleirn alt taban maası belırlenmıstır. Uzmanlar olmadan OSGB ler olmaz. Haliyle uzman arkadaslar osgb leri tercih etmez ise bireysel çalısırsa osgb ler kapanma noktasına gelir. Fiyatlerın hekim standardına gelmesi için uzman arkadasların ivedilikle osgb lerden ayrılması bireysel olarak devam ettirmeleridir.
  8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    kesinlikle katılıyorum, OSGB nin fiyat düşürmesinin sebebi yine biziz... orda 1500-2000 gibi rakamlara çalışan arkadaşlar var... kaç işyerine bakıyorlar, 5-10 arası işletmeye gönderilebilirsiniz... hem daha çok yerin riskini üstleniyorsunuz hemde düşük ücret alıyorsunuz... bu rakamları kabul etmeyin bunlar gülünç rakamlar :sinir:
  9. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB lerde bizim gibiler çalışıyor. bu işin bir derneği filan olsa rakamı biz belirleriz. Ben sabırlıyım beklerim. Sertifikam diplomamla kardeş kardeş otururlar. nasılsa ayda 3 gün çalıştıracak bir yer bulurum. gerekirse 7 yıl sabrederim. A ya geçince de bu hikayelerin yerini ne alır ki ?
  10. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bununla ilgili girişimlerimiz olacak, desteklerinizi bekleriz....
  11. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Dernekler var zaten ne kadar işe yaradığı etkili olduğu tartışılır..Meslek odası olmadan da olmaz diye düşünüyorum
  12. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu işler bakın yeni yeni bşlıyor.nasıl başlarsa bu şekilde gider.hepimizin bu konua üzerine düşen görevler bulunmakta.bence bunları tartışıp ortaya çok mantıklı ve işverenleri sıkıştıracak kararlar almalı ve bunları kesinlikle uygulamalıyız.
  13. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sn.tuğba hanım meslek odaları var ve meslek odalrının hizmet bedelleri bulunakta.örnek olarak maden müh. odası.burada teknik nezaret ve verilen diğer hizmetlerin bedelleri bulunmakta.ancak bu fiyatlar ile iş yapan arkdaşların sayısının oldukça az olduğunu düşünüyor ve biliyorum.yani bence meslek odalarının olması veya ücret belirlemesi pek belirleyici olmayacaktır.işin aslıkişide bitmekte.nasıl olsa birisi bu iş yapacak neden ben yapmayayım mantığı ile gidilir ise daha sektör tam anlamı ile oturmadan çöker gibi geliyor bana
  14. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    mevcut dernekler var evet, işe yarayanlarıda var ama dernek olarak ne kadar ileri gidilebilir... 5 dernekle 1 federasyon oluşturma şansımız varken bunu değerlendirmek sesimizi daha gür çıkaracaktır....
  15. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet o zaman dernekleri kuralım nurdan hanım istanbul-izmir-ankara-adana-bursa-kocaeli yada benzer iller.hızlandıralım bu işi ben varım
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Odanın önemi sadece ücret belirlenmesi değildir ki,haklarımız savunulmamuz,destek tek muhatap olarak alınması açısından gereklidir.
    Hknnzn bu aralar çok katılıyorum size,yine katılıyorum :)
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

şöyle olmalı derneğin merkezi olmalı diğer illerdede şubeleri olmalı ben bursada dernek adına girişimleri yapabilirim mesela ama derneğin tek bir iç yönetmeliği olmalı bütün illerde buna göre hareket etmeli kanaatindeyim.
  18. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu yola çıkılacak ise ilk basamak olarak toplantı yapmak gerektiği kanaatindeyim.mesela her lde bir temsilci gibi yada bir kaç temsilci
  19. yaşarsalur İSGforum Üyesi

mantıklı evet once toplantılar yapalım her ilde
  20. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunu organiza etmek gerekecek. Bu konuda nasıl bir yol izleyelim . ilk etapta hangi illerde kimler sitemize kayıtlı bunun dökümünü çıkaralım.buradan üyelerimiz ile irtibata geçelim ve illerde temsilci veya temsilciler seçelim.Ancak burada organizasyon ile ilgili sıkıntılar yaşamamalıyız.tüm üyelerimizin gerekli hassasiyeti göstermesi gerekmekte