1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Isg uzmanlarının sıkıştığı an

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Hakan DENİZ tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hadi gelin hep beraber bir meşale yakalım
  2. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bununla ilgili ayrı bir konu açarak;
    farklı illerde bu konuda destek verecek meslektaşları belirleyelim.Toplanalım.Dernekleşme prosedürünü bilmiyorum.Bu konuda deneyimli kişiler ön ayak olabilir
  3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

kesinlikle katılıyorum dernekleşmek şart yol yakınken başlamak lazım
  4. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hadi açalım konuyu toplanalım
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malesef şuan ISG uzmanlığı meslek olarak geçmiyor, bunu sağlasa sağlasa üniversitelerin ISG bölümleri sağlar, meslek olarak geçicek ve oda kurulucak biz maden mühendisi, jeoloji mühendisi, fizikçi, kimyacı veya teknik öğretmen olarak bu işi yapamayız ama yapmak isteyen arkadaşlara ve özellikle derneklere destek olabiliriz...
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Yani iş güvenliği uzmanları odası resmen kurulamaz mı?
  7. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dernek kurup ona göre hareket edilebilir
  8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    neden yeniden yaratıyoruz,mevcut dernekler üzerinden devam edilebilir.
  9. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesela?
  10. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tuğba hanım bana isgder tarafından verilen cevap buydu, biraz dışardan da araştırma yaptım ve doğru olduğunu anladım..

mesela'ya örnek:

http://www.isgder.com/dernek/
  11. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ee sesler sustu bu kadarmıyıd bu girişimin getireceği ses
  12. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    madem bu kadar dernekleşmek istiyoruz neden bir adet dernek çevresinde dolaşıyoruz.yasakmı başka dernek kurmak,diğer dernek ilede ortak hareket edilebilir.illede o çatının altında toplanılacak diye bir kanun yok. bence insanlarımız biraz yavaş ve hareket etmekten korkup çekiniyorlar.herkes şikayet ediyor ancak hareket etmeye gelince tüm bağırıp çağırnlar ortada yok.bu büyük bir sıkıntı .Bu durum beni korkutuyor.
    ÜYELİK BAŞVURUSU ELİMİZE ULAŞANLARDAN ÜYELİK İLK GİRİŞ AİDATINI VE YILLIK AİDATINI YATIRANLARI ASİL ÜYE OLARAK KAYDEDİYORUZ.
    bunun ne anlama geldiğini tam ben anlayamadım?
    bumudur dernek demek gerekir
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    meslek odaları için bu durum geçerli sayılır... bu açıdan bakınca tek çatı altında toplanmak güçlü duruş için en iyisidir diye düşünüyorum...
  14. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakın biz henüz meslek odası diye bir kavramdan bahsetmiyoruz.derneklerden bahsediyoruz.bir amaç uğruma mücadele verilen dernekler.evet isg uzmanlığı bir meslek olarak görünmüyor.ancak bu işlerin çatısı sadece para kaynklı olmamalı.belli bir kültürü topluma aşılamalı ve hakkını aramalı diye düşünüyorum.evet tüm ic sınıfı isg uzmanları ben 4000 tl den az ücrete çaışmıyorum derse işverenler ne yapacak?
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kanunu boykot etmek için pankartları alan dışarı çıkacak...:)..
  16. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o zaman hayıflanmaya devam.:)
  17. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işte öyle bütünlük yok, olamaz...birisi çıkar benim paraya ihtiyacım var der daha ucuza yapar...buna 'serbest piyasa ekonomisi' deniyor... :)

yahu biz hazır tarifeyi uygulayamıyoruz, adam 3200 liraya TN lik yapıyor görünüyor, patron o paradan sigortalayıp o parayı hesaba yatırıyor, sonra bizim salak maden mühendisi arkadaşımız hesaptan 1200 lirayı çekip elden geri veriyor... !!! neymiş 3200 çokmuş,patron haklıymış, işe ihtiyacı varmış, itiraz edemezmiş...
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu sorunların aynısını İSG profesyonelleri yaşıyacaktır..emin olun..
  19. yaşarsalur İSGforum Üyesi

dernek kurmak sadece para kaynaklı değildir dernek paraları toplayıp çeşitli organizasyon yapar çeşitli eğitimleri piyasada verilen ücretin altında derneğe kayıtlı olanlara verir daha birçok şey var aklıma gelmiyo r::D
  20. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bizim bir teşebbüsümüz var yakın zamanda çalışmalara başlıyoruz... bu konuda bilgi isteyen arkadaşlara yardımcı olurum.. ocak ayı içinde bir toplantı olacak, neden mevcut dernekler üzerinden hareket etmek istemiyoruz, daha çok dernek bize ne katar, bizden ne alır...tek çatı altında toplanmak mı, çok seslilik mi? tüm soruların cevabını bu toplantıda bulacaksınız... yer ve saat belirlendiğinde arzu ederseniz duyuru yaparım.....